Oplatí sa chodiť do solária iba raz za týždeň?

exina144
14. dec 2023

Ahojte,Oplatí sa chodiť do solária iba raz za týždeň ❓

bloger
14. dec 2023

Klasická procedúra pozostáva z 10 - 15 sedení, pričom medzi návštevami solária je aspoň jeden deň prestávka. Aby ste predišli vysušeniu alebo poškodeniu pokožky, dermatológovia odporúčajú používať solárium maximálne trikrát týždenne.

martinmmartin
14. dec 2023

@bloger dermatologovia odporucaju solarium max 0krat tyzdenne. Solarko je jedna z hlavnych pricin maligneho melanomu

bloger
14. dec 2023

@martinmmartin Pokiaľ to človek nepreháňa nie je. Každému je jasné, že je to škodlivé.

medda_beda
14. dec 2023

Áno oplatí.
Úplne to stačí.

martinmmartin
14. dec 2023

@bloger dermatologovia jasne hovoria ze solarko skodi, ani jeden jediny ho neodporuca , obdobne pneumologovia cigarety

sisa_s
14. dec 2023

@bloger nepoznam dermatologa, ktory vobec niekedy povedal, ze odporuca solarium...

bloger
14. dec 2023

@sisa_s Napíš cez google toto: ako často chodiť do solária. A bude to napísané hore.

domka222
14. dec 2023

Nie,neoplatí. Jediné, čo som si okrem opálenia odniesla je veľa nových znamienok. Ale je to tvoja vec

martinmmartin
14. dec 2023

no dal som si do googlu ci solarka sposobuju rakovinu - o odporucani detmatologom nic

Even one sunbed session can increase your risk of developing squamous cell skin cancer by 67% and basal cell skin cancer by 29%. Even more importantly is the increased risk of melanoma, the most serious form of skin cancer. If you have ever used a sunbed by 20%

sisa_s
14. dec 2023

@bloger som doktorka a mam skusku z dermatologie, nemusim googlit, ako casto je zdrave chodit do solaria

bloger
14. dec 2023

@sisa_s Sestra na to chodila často a rokovinu nemá. Ale verím ti určite vieš prečo to tvrdíš.

martinmmartin
14. dec 2023

@bloger a tvoja sestra je statisticky etalon morbidity? Mala stastie ktore ine mat nemusia

bloger
14. dec 2023

@martinmmartin Okej táto debata nie je o mojej sestre. Tak sa ukľudni.

sisa_s
14. dec 2023

@bloger koza si pamata...to, ze chodila casto a nic jej nie je , neznamena, ze o 10rokov nebude mat agresivny maligny melanom (ktoreho typicka crta je, ze moze metastazovat kdekolvek)

pseudomonas87
14. dec 2023

@exina144 ak chceš dostal melanóm, oplatí sa to, čoby nie...melanóm je taká sviňa že si to ani predstaviť neviete....tak ako hovorí kolegyňa vyššie, ale každemu jak je libo.....

guliver19
14. dec 2023

@exina144 to chodi este niekto dobrovolne do tej rakvy si platit za moznu rakovinu koze..

babulkomale
14. dec 2023

@exina144 ja ze taku blbost skodlivu uz zakazali. Nielenze to sposobuje rakovinu, ale tie baby vyzeraju ako natrete horcicou a o par rokov ako stare vysusene arasidy 😃

annm81
14. dec 2023

@bloger Soláriá sú natoľko škodlivé, že ich nielenže lekári neodporúčajú, ale sú krajiny, kde dokonca presadili zákaz komerčnej prevádzky solárií. V niekoľkých ďalších krajinách sa o možnosti podobného zákazu uvažuje. Čírou náhodou sú to práve krajiny, ktoré kvôli svojej geografii majú veľmi vysoký výskyt rakoviny kože, teda niečo o tom vedia.

rebrambora
14. dec 2023

Ano, nezabudni sa natriet.

huginko
14. dec 2023

@exina144 neoplatí sa chodiť do solária vôbec...

lalenka33
14. dec 2023

@bloger žiaden dermatológ, ktorý skončil skutočnú medicínu a nie tú cez google solárium neodporúča.

bloger
15. dec 2023

@lalenka33 Fajn tak teda načo ten google je ak sa tam nedajú dohľadať relevantné informácie?

bloger
15. dec 2023

@annm81 Pochybujem o tom, že si nebola nikdy v solárku. Píšu tu najväčší odporcovia tohto. Hoci dobre viem, že tam chodí x žien. Ale tu mi všetci sa snažia nahovoriť, že solárka nemajú žiadne zákazníčky. Končím túto debatu vdaka.

annm81
15. dec 2023

@bloger Pochybuješ, že som nikdy nebola? Ty si fakt mysliš, že všetky ženy chodia do solária? Už si sa niekedy skúsil rozhliadnuť po ulici?

A že sa nedajú dohľadať informácie snáď nemyslíš vážne. Hneď prvý odkaz, čo mi google našiel je na najvýznamnejšiu asociáciu amerických dermatológov (viac ako 20 000 členov z US a Kanady).

Indoor tanning can increase the risk of developing the two most common types of skin cancer — squamous cell carcinoma by 58% and basal cell carcinoma by 24%. Using tanning beds before age 20 can increase your chances of developing melanoma by 47%, and the risk increases with each use.

Dolu v článku máš aj odkazy na zdroje tých tvrdení https://www.aad.org/public/diseases/skin-cancer...

babulkomale
15. dec 2023

@bloger to myslis vazne? Napriklad ani ja som v zivote v solarku nebola, mala som rozum uz ako mlada.

laurita285
15. dec 2023

@martinmmartin na googli nájdeš aj napísané že natierať sa hovnom je zdraviu prospešné... je to pravda? 😀 na googli nájdeš aj že keď budeš poskakovať pravou nohou dve hodiny pri splne tak si vyskáčeš rakovinu z tela.. je to pravda?

medda_beda
15. dec 2023

Načo sa tu hádate.
Ja chodím do solária cez zimu asi 3 krát.
Žiaden lekár neodporúča nie len, že solárium, ale ani opaľovanie sa na slnku.
Takže vlastne všetci ktorí chceme byť aspoň trochu hnedší sa vystavujeme riziku.

Keď je človek úplne opálený zo solária tak tam chodí veľmi často a na dlhú dobu.Nejakú návštevu raz za čas si nevšimne nikto.
Žiadne opaľovanie nie je zdravé takže sa tu zbytočne naťahujete.

bloger
15. dec 2023

@medda_beda Presne konečne niekto tu napísal niečo múdre. Môže sa ísť do solárka pokiaľ je to s mierou.

medda_beda
15. dec 2023

@bloger Treba poznať typ pokožky, v dobrom soláriu aj poradia.
A začať postupne.
A nechodiť často.
Hlavne sa netreba spáliť.Platí to isté čo pri slnku