Opaľovací krém pre tmavší fototyp

cecilia29
13. máj 2024

Žienky, ktoré ste tmavšie fototypy a aj vaše deti tiež, pouzivate denne opalovace krémy aj keď nie ste medzi 11-15h na priamom slnku ?

kiwi3
13. máj 2024

ano, pouzivam kazdy den spf 50, minimalne na tvar a snazim sa aj inde

monillia
13. máj 2024

@cecilia29 na tvár dokonca celoročne SPF 50 ,spáliť sa alebo rakovinu kože môže mať aj černoch, čiže vôbec nezáleží na tom aký si fototyp

tibor79
13. máj 2024

Ja na odporúčanie lekára opalovacie kremy len minimálne. Radšej sa vyhýbam priamemu sknku a dbám, aby som sa nespalila (tieň, vyhýbanie sa priamemu slnku).

minenkak
13. máj 2024

@cecilia29 iba na dovolenke, prvé dni

cecilia29
autor
13. máj 2024

Ďakujem za reakcie. Pýtam sa preto, lebo vidím tu často ako sa píše ze vždy su potrebne vysoké faktory. Ja si to neviem nejako predstaviť, že vždy nás natierať. Bývame na dedine, sme na striedačku tien- slnko. Behám von - dnu. Jasne. Ak sa ide na kúpalisko, na dovolenke, či ak ideme na naše slnečné ihrisko tak deti natriem. Vyhýbam sa spáleniu

cecilia29
autor
13. máj 2024

@tibor79 ved vlastne kedy potom absorbuje telo vit D ? Aj ja som teda raz počula názor lekara, ktorý tiež tvrdil ze opaľovacie krémy nie vždy a všade. Ale zaujima ma, čo ten tvoj lekár na to ? Ako to odôvodnil?

tibor79
14. máj 2024

@cecilia29 tiež takto nejako. A ak je to krém s chemick.filtrami,tiež nič moc pre pokožku a telo.