Odličovač očí (suchá pleť)

2. feb 2023

Ahojte, viete mi odporučiť prosím nieco overené na každodenné čistenie očného okolia? Používam bioderma Hydrabio micelarnu vodu, čistim ňou aj očné okolie ale mám po nej pocit sucheho napnuteho očného okolia. Inak na pleť je fajn... Tak mozno hydrabio odlicovacie mlieko? Po čistiacich géloch som tiež mala suchú pleť. Hľadám teda niečo na suchú a citlivú pleť...ďakujem moc.

beruska9561
2. feb 2023

skúste čistiace oleje, ja mám od Olival mikroemulzia profesional, obohatený o skvalán a konopný olej rozpúšťa makeup aj v očnom okolí

stanulienkat
2. feb 2023

Modra Indulona. Najlepsia, najsetrnejsia, najmenej drazdiva.

22abigail22
2. feb 2023

Ja mám tiež suchú a extrémnu citlivú pleť (najmä oči a líca) a používam toto odlíčovacie mlieko. Výhoda je aj to, že je dostupná v drogéria a lacná.

lelluska
2. feb 2023

Makeup najlepšie rozpustí odlicovaci hydrofilny olej. V druhom kroku skús pouzit nejaký cleanser vhodny pre suchu plet - napr cerave. Suchu a citlivú plet však treba riešiť v dalších krokoch pomimo odlicenia.

xux
2. feb 2023

V dmke maju balea odlicovaci olej, stoji asi 3 eura

1angelika
2. feb 2023

ja som tiež kadečo skúšala a najviac mi vyhovujú odličovacie obrúsky, buď nivea alebo Balea

simonka77
2. feb 2023

@22abigail22 mna toto na ociach tak neskutocne opakovane stipalo, ze to putovalo do koša

lilianka28
2. feb 2023

Ja používam roky tento dvojzložkový.

autor
2. feb 2023

@lelluska
@lelluska práveže čistiace gély/emulzie od Cerave som skúšala, tiez som mala pocit pnutia. A tie asi nie sú na oči či poznáš niečo konkrétne? Diky

profantova
2. feb 2023

Ja už roky používam toto, iné by som nechcela: https://yves-rocher.sk/jemny_odlicovac_s_nevadz...

trema
2. feb 2023

Uriage olej

autor
2. feb 2023

@profantova áno toto som pozerala , že možno vyskúšam.

lizi
2. feb 2023

Ja som mala podobný problém a osvedčili sa mi tieto odličovače

lelluska
2. feb 2023

Z lacnejších mozes skúsiť od Ziaja Med Physioderm Cleansing Face Gel. A ako som už napisala, to pnutie poriešiť v dalších krokoch. Čo si davas po čistení?

alzbeta1301
2. feb 2023

Ja aj moja mamina sa cely zivot odlicujeme nechtikovou indulonou a micelarkou😀 a teda za mna topka

hanaxxx
2. feb 2023

Ja roky pouzivam odlicovac od vichy 3v1. Aj na oci. Ak ti nesadne, skus bioderma atoderm intensive eye. Odporucila mi to kozna lekarka, ze vela jej pacientom to vyhovuje. Je to na suchu az atopicku pokozku a pouzivas to ako krem na oci aj ako odlicovac.

autor
2. feb 2023

@lelluska na pleť si dávam po vyčistení bioderma hydrabio serum, sem tam retinol,a hydratačny krem, ale na oči si večer velmi nič nedávam.... očny krem s vitaminom C si davam rano... ak niečo vieš poradiť budem len rada 🙂 myslím hydratačný krém na suché citlivé okolie očí.

autor
2. feb 2023

@hanaxxx noo toto znie super, take niečo by som zrejme potrebovala 🙂 díkes za radu. potrebujem hydratovat to očné okolie večer, lebo očný krém používam iba ráno, mám taký s vitamínom C.

engynka
2. feb 2023

Micelarna voda vysusuje. Na odlicovanie oci su idealne odlicovace s olejom. Napr aj Balea ma olejovy odlicovac napr tento https://www.mojadm.sk/balea-cistiaci-pletovy-ol...
Alebo si kup olej aky ti vyhovuje a navlhci tampon vodou a na to olej a krasne vsetko odlicis.

autor
2. feb 2023

@hanaxxx ale zasa ja nemam ekzemy,ani svrbenie, to nevadí však :D nie že si potom na niečo zvyknem čo nemusím :D

hanaxxx
2. feb 2023

Ak mas obavy, aby si si prilis nerozmaznala oci tym atodemom, tak ho skus iba na odlicovanie a potom vecer na hydrataciu skus od avene soothing eye contour cream. Ten som pouzivala dost dlho, mam tiez citlive oci (teraz uz aj s ekzemom, vtedy este nie) a vyhovoval mi.

lelluska
3. feb 2023

Na oci určite ako už bolo spomenuté Bioderma Atoderm Intensive Eye😊