Nohy po oholení

13. okt 2024

Nechcem sa sťažovať, že by som mala na tele nadmerné množstvo ochlpenia ale keď si oholím nohy žiletkou tak cítim na druhý deň, že keď si po nich prejdem rukou hlavne v opačnom smere rastu chĺpkov tak pichajú (vizuálne vyzerajú ok). Či už stehná alebo lýtka. Kamarátka mi hovorila, že nohy by po holení žiletkou pichať nemali (stehná už dupľom nie), že ona keď sa oholí, jej nohy nikdy nie sú pichľavé na dotyk. Keď oholím predlaktie žiletkou, tak tiež keď chĺpky dorastajú tak nepichajú.

Neraďte mi prosím, že mám použiť inú metódu holenia, kde chĺpky odstránim aj s korienkami. Holenie žiletkou mi vyhovuje. Ako to máte vy? Tiež keď žiletkou oholíte nohy, prípadne aj ruky tak sa vám stane že aj keď sú na pohľad hladké tak na dotyk pichajú? Mám to tak iba ja alebo to máme tak viaceré?

koniarova
13. okt 2024

Veď to je úplne normálne, že na druhý deň už pichajú. Nechápem, či vlastne riešiš.

ukgirls
13. okt 2024

urobit si peeling pred holenim a po holeni nohy nakremovat .. nez oholit namocit nohy do teplej vody aby pokozka zjemnila

anketkarka
13. okt 2024

Je to normálne. Ak nechceš pichať, tak musíš použiť naozaj inú metódu, preto ich vymysleli.

egonsk
13. okt 2024

pokial s takto oholenymi nohami svojmu junakovi nezoderes pri sulozi jeho ochlpenie ako smirglom, alebo neroztrhas hodvabne silonky pri obliekani sa do spolocnosti, tak je zbytocne to riesit, lebo kazda zena ma ine chlpy. 😉

faasx
13. okt 2024

Toto žiletkou určite nevyriešiš. 😉 skúsila by som cukrovú depiláciu. Na dva tri týždne by si mala pokoj.

minenkak
13. okt 2024

Trhaj,však oholis chlp a ten rastie,niekto má tvrdé chlpy niekto mäkké.Tvrde pichaju

autor
13. okt 2024

@egonsk Zasa také tvrdé to nemám, že by som junáka zodrela šmirgľom alebo nenavliekla silonky. Asi to pichanie máme takmer každá a je to normálne a nie je nutné to riešiť. Trhať nechcem. Vyhovuje mi pena na holenie a žiletka. Nohy nakrémujem a vyzerajú pekne hladké bez vyrážok.

doriiis
13. okt 2024

Aj ja to tak mám.Na pohľad nič,ale na dotyk pichaju.Je to úplne normálne pri holení.Preto si nohy neholim,ale depilujem a mam dva- tri týždne pokoj

lubossi
13. okt 2024

Použi laser alebo IPL svetlo a nemusíš toľko holiť

hugoboss1923
13. okt 2024

Koľkočepelové žiletky používaš? Čím viac čepelí,tým hladšia pokožka.

autor
13. okt 2024

@hugoboss1923 4-5 čepieľkové sú naj. Tie oholia aj týždňový zimný porast. :D Jednorázovky sa dajú použiť ak tak v lete.

Kamarátka machruje asi len kvôli tomu, že jej nohy po žiletke nepichajú asi len kvôli tomu, že je blond a má asi 5 chlpov na nohách.