Minerálny opaľovací krém (bez bielej pokožky)

evelynka86
16. jún 2024

Ahojte, prosim vas, synovi (2,5r) zhanam opalovaci krem faktor 50, prip. 30 s mineralnymi (fyzickymi) filtrami. Dva, ktore sme kupili minuly rok, sa strasne zle natierali (boli velmi tuhe) a zanechavali silny biely povlak.Syn s nimi vyzeral ako chory 🙄
Mate prosim skusenost s takym, po ktorom neostava biele telo? Dakujem.
(Ine ako s mineralnym filtrom mi prosim nepiste)

matkahelka
16. jún 2024

@evelynka86 vsetky opalovaky s mineralnym filtrom sa zle rozotieraju, zanechavaju biely film, zle sa umyvaju.na rozdiel od kremov s chem. filtrom neprenikaju do vrchnej vrstvy pokozky, ale chrania pokozku na povrchu, preto su take hutnejsie, tazsie rozotieratelne. tiez deti natieram len mineral.filtrom (mali sme la roche, biodermu, uriage) a na lahko roztieratelny krem bez bielych povlakov som nenatrafila, radila som sa aj vo viacerych lekarnach a vsade len inymi slovami mi bolo povedane presne to, co som ti napisala v uvodnych vetach.

nyphadora
17. jún 2024

@evelynka86 mame biodermu s mineralnym filtrom, a až taky biely povlak nenecháva, len keď zle rozotriem, a ma faktor 50.

djv
17. jún 2024

@evelynka86 My používame tento a sme veľmi spokojní. Dobre sa natiera a nezanecháva biely povlak.

tramtada31
17. jún 2024

Ja som pre deti aj seba objednala tieto oleje https://www.pimp.sk/opalovacie-oleje/ mám od nich viacero produktov a som veľmi spokojná. Mala som presne tie s minerálnym filtrom a deti z toho boli biele a zle sa tie opalovaky rozotierali, toto je za mna fajn alternativa

evelynka86
autor
17. jún 2024

@tramtada31 a mate prosim niekde overene ze maju naozaj SPF take ako pisu? Z toho zlozenia mi to pride naozaj len ako olej.. dakujem

esteris
17. jún 2024

@evelynka86 v zložení tých olejov je octocrylen, takže ma chemické filtre, v tomto asi pre teba nie je relevantná účinnosť spf ci?

xxemma
17. jún 2024

Ja sa v tom teda velmi nevyznam, no idem kupit tento
https://www.biokrasa.sk/telo/opalovanie/opalova...

tramtada31
17. jún 2024

@evelynka86 no podľa zloženia, keď som zisťovala u sestry, tak mi povedala, že minerálne filtre nepokrývajú širšie spektrum UV žiarenia a často poskytujú menšiu ochranu proti UVB a UVA lúčom, že sú v konečnom dôsledku nestále. toto mi povedala, že je v pohode zloženie a po tých patáliach s krémom, kedy boli deti furt biele, toto mi príde ako dobrá alternatíva.

nevenka
17. jún 2024

My sme kupili od Dulcie, bol fajn, mala som aj Solar Tea a s tym som zhorela, ale deti boli ok. To bolo mlieko.
Kup si teda nejake mlieko, nie krem. Kremy su hutnejsie.
Len s tym treba ratat, ze mineralby filter funguje tak, ze musi na kozi spravit vrstvu a oxidy zinku atd, su proste biele, si predstav ako sudokrem 🙃. To odraza UV luce. Takze v principe ziadas nemozne. Kusok biele to vzdy bude.

dominikamacakova
17. jún 2024

Myslím si, že ľuďom je úplne jedno ako tie deti vyzerajú. Aj moje deti budú chodiť biele. No a čo

stanzi
17. jún 2024

@tramtada31 Tie oleje co si tu dala maju iba chemicke filtre, nie mineralne (nie ze by chemicke filtre boli zle, ja ich pouzivam, ja len ze to teda nie je to co autorka hlada)…

xxemma
17. jún 2024

@djv pozerala som aj tento, ako sa roztiera?

tramtada31
17. jún 2024

@stanzi mas pravdu, až teraz som si všimla tu zatvorku pod 🙂 ja som chcela len poradiť alternativu, lebo vyzerá to tak, že nie je krem s minerálnym filtrom, ktorý by nemal presne tie vlastnosti, ktoré nechce, lebo som si tým hladanim presla v minulosti a tiež mi liezlo na nervy, že na tvar dietatu das male množstvo, potom to máš na prstoch, chceš si to o seba vonku utriet, nech nemas spinave ruky a nie je len biele dieťa, ale aj ty 🤣🤣🤣

djv
17. jún 2024

@xxemma Ako trochu hustejší krém, malá nemá problém keď ju natieram

nyphadora
17. jún 2024

Mame tento ale pre 5m dceru, je tekutejši celkom dobre sa rozotiera, staršiu kremujeme bioderma photoderm, ten ale mineralny nie je.

xxemma
17. jún 2024

@djv super, vdaka.👍😊