Masážny krém pre deti na ploché nohy

lienkavax
20. jún 2024

Ahojte. Prosím viete poradiť masážny krém pre deti ? Synček 4,5 r má ploché nohy, vpadnuté členky + hypermobilita. Chodíme k ortopédovi, vyrábajú sa mu papučky na mieru...Takisto chodíme na rehabilitácie. Sťažuje sa na bolesti nožičiek a tak mu ich každý večer v posteli masírujem až zaspinká...Dnes mu fyzioterapeutka masírovala nožičky tiež ale s krémom a strašne sa mu to páčilo😊. Zabudla som sa ale fyzio spýtať aký to je krém/gel...
Viete mi prosím poradiť nejaký masážny krém na nohy, ktorý by mu aspoň trochu uľavil?
Vďaka 🤗

nykkushka
20. jún 2024

@lienkavax asi nejaký špeciálny nie je, ja by som použila detský olej (nám najviac vonia od hipp) alebo trosku chladivého gélu, ak by to toleroval

livuska124
20. jún 2024

Aj dcéra má ploché nohy, tiež sa zvykne sem tam sťažovať na bolesť chodidiel, tak pred spaním masírujeme. Používame Konskú masť (je to bylinná masť - teda skôr taký gél ) - vyrába sa chladivá aj hrejivá. Dcéra si vždy pýta tú chladivú.

dadis
20. jún 2024

Skus mozno takyto chladivy s mentolom https://www.mojadm.sk/balea-chladivy-gel-na-noh...

kacena4
20. jún 2024

https://www.mojalekaren.sk/emspoma-zakladna-bie... ja pouzivam tuto mam s nou najlepsie skusenosti. ziadna chladiva hrejiva nie je az tak dobra, potom je zima na nohy alebo palia takze odpucam neutralnu
v ortotopankach a vlozkach by sa mala postupne odburat bolest noh

lienkavax
autor
20. jún 2024

@nykkushka
@livuska124
@dadis
@kacena4
Ďakujem vám veľmi pekne 🤗🌺

lindusss2016
21. jún 2024

@lienkavax som maserka pracujem na fyzioterapeutickom oddeleni v nemocnici, som aj aromaterapeutka. Ja ti urcite odporucam jeden zakladny rastlinny olej a k tomu si kup par kusov esencialnych olejov, ktore mozes menit podla potreby, alebo aj kombinovat. Su to cisto prirodne produkty so skvelymi ucinkami na fyzicke aj psychicke zdravie cloveka. Osobne by som svoje dieta nemasirovala s tym, co pouzivame v nemocnici. Vacsina tych produktov obsahuje parabeny, za mna to nie je vhodne na kazdodenne pouzitie a uz vobec nie pri detoch. Ak chces poradit s esencialnymi olejmi, napis mi ss.