Mám si pred robením melíru umyť vlasy?

14. jún 2023

Ahojte; zajtra ráno idem na melir. Mám si ešte dnes zmyť hlavu alebo nechať takú (umývala som pred 4 dňami) na čo lepšie chytí “farba”? Dakujem 🙂

irusa
14. jún 2023

pred štyrmi dňami ??? Tak zajtra bude už piaty. Podľa mňa mala si ich už včera umyť... a nie ísť s 5 dňovou mastnotou ku kaderníčke.

luccija
14. jún 2023

Nie,neumyvaj

lenusa20
14. jún 2023

Neumývaj.

tosomja
14. jún 2023

@irusa mne kaderníčka povedala že kľudne aj týždeň nech neumyvam, že lepšie chytí. Ale to bolo pred 15 rokmi, odvtedy a asi aj zmenili technologické postupy.

nelca84
14. jún 2023

Urcite neumyvaj, irusu nepocuvaj.

luccija
14. jún 2023

@irusa ty ju vidíš?kamarátka ma suché vlasy a hovorí, že po 4 dňoch jej konečne držia ako majú.To ja si umývam 3x.A pri mastnejsich vlasoch aspoň vidí dobre odrasty a kde začať farbiť pri balayage a iných metodach

irusa
14. jún 2023

@nelca84 nepíšem, že ich má umyť...ak nevieš čítať

nelca84
14. jún 2023

@irusa A co si jej teda vlastne poradila? Pises, ze nema ist s 5 dnovou mastnotou ku kadernicke. Ak sa ide farbit, tak praveze vlasy maju byt neumyte (mastnejsie).

irusa
14. jún 2023

@nelca84 prečítaj si to ešte raz a pomaly

nelca84
14. jún 2023

@irusa citam, citam, ale odpoved na autorkinu otazku nevidim 🤷‍♀️

irusa
14. jún 2023

@nelca84 je tam odpoveď ...že ich mala umyť včera- takže z toho vyplýva, že to ma už nechať tak

colsami
14. jún 2023

Neumyvaj, pred mesiacom mi to kadernicka vysvetlovala, lepsie chyti a lepsie sa to robi.

domiklik
14. jún 2023

@irusa tak nie každý vyzerá po 4 dňoch ako ošťaty pes

irusa
14. jún 2023

@domiklik tak to neviem posúdiť

irusa
14. jún 2023

ale stojí to za prečítanie dámy: https://diva.aktuality.sk/clanok/60413/myslite-...

terry2003
14. jún 2023

Neumývaj. Lepšie to chytí.

bobkovci5
14. jún 2023

Neumyvaj lepšie ti chytí farba to ti povie každá skúsená kaderníčka.

slavomira236
14. jún 2023

Neumyvaj..zrobi melir umyje lepsie chyti. I ak ja umyvam raz za tyzden

isadoraisa
14. jún 2023

@irusa kadernicky sa rady hrabu v spinavych vlasoch podla tychto zien 🙂

zuza265
14. jún 2023

Neumyvanie vlasov pred kadernikom (farbenim) je uz zastarale. Minule to aj kdesi v tv davali, aj moje kadernicky mi to hovorili a uprimne hygiena je pre mna dolezita. Jednoznacne by som si den pred/v ten den umyla vlasy. Neviem si predstavit, ze mi niekto musi chytat mastnu hlavu. Ja by som nikomu nechytila

irusa
14. jún 2023

@isadoraisa asi tak. Veď oni sa v tom hrabať nemusia. Ale vidíš, podľa reakcií ja som mimo.

alenamihal
14. jún 2023

ja si vzdy umyvam den predtym bez kondicionera,lebo moja kadernicka pouziva prirodny melir,ktory lepsie chyta na ciste vlasy...tam mi poradila moja kadernicka

autor
14. jún 2023

@irusa nemastia sa mi vlasy

nika_val
14. jún 2023

To je taká BLBOSŤ že na mastne vlasy lepšie chytá farba..
Za 1: melir nechytá - melír spôsobuje to že odstranuje pigment z vlasu a na to aky bude vysledok nema žiaden efekt umytie vlasov ale to aky silny peroxid a prášok sa použije

Za 2: odporúča sa mat neumyté vlasy pri farbení a melírovani len preto lebo ten maz vie mierne ochrániť pokožku hlavy od podraždenia
Melir silno vysušuje či už vlasy ale aj pokožku a preto je lepšie mat neumyte vlasy lebo ten maz tomu môže mierne zabrániť

panelacikova
14. jún 2023

neumývaj, lepšie chytí. mne to vždy tvrdí kaderníčka a keď idem na melír, mám na hlave skoro masť 😀 a stále chváli, že super, že som vydržala a stále mi perfektne melír chytí. a teda, tá moja vôbec nie je zastaralá. zúčastňuje sa stále nových školení doslova po celom svete, naberá nové praktiky, vždy zákazníčke dobre poradí. nepredáva hlúposti, napríklad povie, že niekedy je 1000x lepší klasický olivový alebo kokosový olej na končeky, než vychýrený šampón apod. nikdy zákazníčke "nedá na hlavu" niečo, čo by jej nepasovalo. česala ma na svadby, oslavy, vždy fantázia. 🙂 takže ja jej dôverujem a doteraz ma ani raz nesklamala veru 🙂

panelacikova
14. jún 2023

@irusa je veľmi výrazný rozdiel medzi farbením a melírovaním.

nika_val
14. jún 2023

Inak mňa by vážne zaujimal váš nazor všetkych tých čo píšete "lepšie to chytí"
A prečo si myslíte žeby to lepšie chytilo? Čo ten maz spravi take že to lepšie chytí 🤦‍♀️