Mám 15 a probléms akné

syk1122
11. feb 2024

Ahojte baby už som naozaj zúfalá neviem čo mám robiť mám 15 rokov ako som začala 15 začalo sa mi robiť akne sem tam som mala vyražku ale najviac sa mi začalo robiť v 15 bola som aj u kožného predpísal mi mastičku (pridám foto ) a vodičku vôbec mi to nepomohlo začala som brať aj vitamíny od (Acne go)na 2 mesiace čakala som že mi to pomôže ale výsledky som nevidela vôbec tak neviem potom aj od larose posay effaclear) všetko možné som už skusala stravujem sa zdravo (cvičím behám) takže asi v tom nebude problem pri pohľade do zrkadla sa mi vždy chce plakať , a už neviem čo mám robiť boli aj také dni keď sa mi pleť úplne zlepšila a bola som rada že konečne vidím aspoň niečo , ale o dva dni sa mi ešte viac zhoršila pleť … Nevyskúšala som úplne brať jeden produkt len čisto 1 mesiac pretože som nevidela žiadne výsledky🙈nemám ho zase úplne v takom štádiu ale som celá vyhádzana červená

tradaaa
11. feb 2024

@syk1122 treba ísť späť ku kožnému (prinajhoršom aj zmeniť lekára). Mal by zobrať ster z akné a v prípade, že sa potvrdí premnoženie nejakej baktérie nasadiť cielene antibiotickú liečbu. A v prípade že sa nepotvrdí, povie lekar, čo ďalej. Držím palce

vanilkovazmrzka
11. feb 2024

Mas 15 rokov, takze tak… hormony. Jedine ten dermatolog alebo gynekolog.

domi2425
12. feb 2024

@syk1122 ked si to neskusala ani mesiac tak to je strasne malo😬vacsinou ucinky naozaj viditelne nastupuju po 2-3 mesiacoch, s tymto co si pridala konkretne nemam skusenost ale nemozes cakat ze plet sa ti da dokopy po tyzdni-dvoch🤷🏻‍♀️ale potom ako uz pisali vyssie, vymenit liecbu u dermatologa alebo gynekolog
zalezi aj ci sa malujes, ako sa pripadne odlicujes a umyvas, ak mas mastnejsiu/zmiesanu plet tak s tym budes mat problem az kym si nenajdes svoju rutinu na cistenie.. niekto sa umyje cistou vodou a plet ma ako babatko ale to nie je vysada nas s tymto zmiesanym typom pleti🤣

syk1122
autor
12. feb 2024

@domi2425 používala som to mesiac ale výsledky som nevidela naďalej sa mi zhoršovala pleť k (horšiemu ) tak som prešla na niečo iné

syk1122
autor
12. feb 2024

@syk1122 a poslednú dobu sa zobudim a každý ráno nová výražka a strasne mi to hnisa

valiant
12. feb 2024

@syk1122 ten Belakne (adapalen) musis brat dlhsie. Necakaj zazrak na pockanie. Natieraj podla pokynov lekara. Ak bude casom plet suchsia a citlivejsia, je potrebne dokupit k tomu krem na vyrovnanie vlhkosti v pleti. A kazde rano a vecer vycistit plet. Na den krem so SPD.
Vydrz. Nasledne kontrola ako lekar nariadil, mozno o 2-3 nesiace. Ked nebude zlepsenie, povies mu a on nasadi inu liecbu. Len vydrz. Nestriedaj vsetko mozne. Dal ti ucinnu liecbu, vydrz.
Ak ti to hnisa, mozno navrhne vybrat ATB, alebo este antibioticku mast lokalne na zapalene miesta.

syk1122
autor
12. feb 2024

@valiant ďakujem ;)

dzejsik
12. feb 2024

@syk1122 urcite by som zasla na kozne, sestre najmladsej nakoniec zabralo az ked jej nasadila dlhodobe atb na podkozny zapal (brala ich 3 mesiace a tak po mesiaci co zacalo byt vidiet) a k nim nejake speci pletove vody miesane v lekarni … na taky obcasny problem mne rychlo pomaha roll on tycinka Acne od Madary

este mi napadlo, ze sestre na ciste ie odporucili Cera Ve a robi jej to dobre

domi2425
12. feb 2024

@syk1122 ja ta chapem ale ked zacnes pouzivat nejaku novu ucinnu latku tak ta plet sa najskor akoby vzburi a az potom pride to zlepsenie