Make up v lete

9. júl 2024

Ahojte, prosím poradíte mi aký makeup používať v horúčavách? Strašne sa potím ale bez make-upu vyzerám hrozne. Ďakujem

majamat
9. júl 2024

preco vyzeras hrozne?
ja mam pigmentove skvrny, kruhy pod ocami a nemam rada hruby makeup cez leto. mam pocit, ze mam velky nanos na tvari.

najnovsie som si oblubila byt bez makeupu, alebo s lahkym makeupom, ale za urcitych podmienok.
takze su 2 moznosti, bud si dam podkladovu bazu Benefit - zmatnujucu, ktora akoby rozostri nedokonalosti a zmatni plet a zakryje zvycsene pory. vyzera to fakt lepsie. ja mam zmiesanu plet, na mastnu ej vhodna tiez, ale napr na suchu neviem.
potom si bud nedam makeup vobec aleboo si dalm len rukami ako krem makup Face and Body od Mac. je hydratacny, tekuty, nekryje takmer nic, len urobi plet krajsiu, ak teda sadne odtien. nevhodny odtien dobrotu nerurobi. ten co mam mi celkom fajn sadol.
pod oci si dam korektor a prebehnem aj bocnu cast nosa, okolo nosnych dierok a tiez trosku aj na bradu.
potom to prepudrujem.

majamat
9. júl 2024

a teda na to dam bronzer, konturovaci puder a licenku ked chcem, tak aj rozjasnovac.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalusiiik
9. júl 2024

Spf 50, tonovaci krem, puder, licenka, spirala, highlighter a ruz, hotovo za 5 min 😊

dota6
9. júl 2024

Ahoj, ak máš rada drahšie makeupy tak odporúčam Ysl Touche éclat le teint (ľahký, mierne glow finiš) a lacnejšia verzia od Trend it up Hydro stay silky serum.
Dám spf 50, jeden z týchto makeupov na zjednotenie, bronzer, lícenka a idem. Tiež mám hnusnú pleť. Nejednotnú, ale nie pigmetové škvrny, neviem to vysvetliť :D keď nemám makeup vyzerám ako chorá :D

suge
9. júl 2024

Chcela by som vedieť, koľko mužov sa díva do zrkadla a hovorí si, že bez make-up vyzerajú hrozne. Ja make-up nepoužívam, iba občas trochu korektoru a okolie si na môj prirodzený vzhľad zvyklo prekvapivo rýchlo.☺️

autor
9. júl 2024

@dota6 no presne, aj ja vyzerám ako chorá keď nemám makeup. Modré kruhy pod očami, tisíc tónov pleti a nechutné mastnú pleť a teraz v lete úplne a to mám 35 rokov. Ale zase nemám vrásky, aspoň niečo z tej mastnej pleti

autor
9. júl 2024

@suge tak ale my sme ženy 🙂 muži si zase potrpia na pekne brady, dobrom strihu. Môj napríklad sa stará o seba, používa aj čistiaci gél na tvár, krém. Koľko krát si robím doma masku a dám aj jemu a popri tom si zahráme človeče napríklad 🙂

dota6
9. júl 2024

Ja mám 33, tiež nemám vrásky, mám mastnú pleť, ale momentálne som nejak ustálila rutinu s bha kyselinami a je to lepšie. No makeup musím mať, nerobím to pre druhých, ale ja sa cítim tak pekne a upravene. A ďalšia hrôza je :D že keď používam spf mam tvár oveľa svetlejšiu ako telo (hoc aj na telo používam spf 50) a keby som šla bez make-upu je to komédia :D

autor
9. júl 2024

@majamat
@taynee vyskúšam teda menej a uvidím. Prosím a aký BB alebo CC odporúčate? Inak bronzer mám ten si dávam v lete je super

autor
9. júl 2024

@dota6 ja mám tiež zo spf50 tvár svetlejšiu, myslela som že som divná lebo kamošky nemajú ale je pravda že nemajú mastnú pleť

majamat
9. júl 2024

ja ten Mac, alebo nic.

SPF, ktore zosvetluje je vacsinou tusim s mineralnym filtrom. tie s chemickym filtrom tento efekt nerobia ake SPF mas?

dota6
9. júl 2024

@autorka Ja mám svetlejšiu tvár, kvôli tomu, že reaplikujem spf aj počas dňa, nosím stále klobúk, moja tvár nebola vystavená slnku naozaj dlho :D telo si krémujem raz za čas samoopalovákom, tiež sa pohybujem von a zabúdam reaplikovať spf. Tak opálenie je rozdielne :D plus chodím behať. Takže som opálená rozdielne.

suge
9. júl 2024

@autorka To mi pripomína jeden vtip. Stvoril Boh muža a povedal: Dokonalý! Potom stvoril ženu a skonštatoval: Veď sa domaľuje.😀
Ale palec hore za spoločnú rutinu s človečkom.👍

ninusa221
9. júl 2024

Ja nedám dopustiť na pudrovy make up od sephory cez leto ho veľmi nenosím ale vyzerá prirodzene, zakryje čo má. A netečie z teba.

stellariaaquatica
11. júl 2024

Ja mám ten istý problém... Mám červené jazvy po akné 😭 stále vyzerám akoby som mala akné keď nemám makeup

kinderko93
11. júl 2024

Mne sa zistila rozacea, musim mat make-up. Samozrejme, riesim to s koznou, ale aj tak, kym sa to da do poriadku. Pouzivam make-up od Catrice, plus puder.

1lionik1
11. júl 2024

Ja mam tiež mastnú pleť a jediný make-up, ktorý mi v lete pomôže a udrží moju pleť ako tak matnú je bioderma photoderm mineral makeup spf 50, je taký redší, ale pleť je z neho super teda aspoň mne vyhovuje, používam ho už roky vždy na leto.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz