Liečim si kožnú pleseň. Potrebujem do solária špeciálny krém?

nssv2
11. sep 2024

Ahojte, kočky,

priznávam sa nikdy som nebol v soláriu🫢, na koľko si liečim kožnú pleseň, potrebujem sa potom opáliť aby tie flaky zmizli.
Chcem sa spýtať či si tam môžem zobrať takú marmeládu mám na opalovanie ešte z leta -Biobaza z DM? Alebo tam všeobecne treba brať nejaký krém, olej? Keď potrebujem natrieť chrbát mám tam asi sniekym ísť, že?
Poprípade niečo čo by som mala vedieť nech to neni trapas?

Ďakujem pekne😊

sissy27
11. sep 2024

@nssv2 podľa mňa by si mal v prvom rade vedieť, že so žiadnymi kožnými ochoreniami nemáš chodiť do solária, verejného bazénu, sauny a podobne...

laurita285
11. sep 2024

Pravdepodobne budeš mať z toho akurát tak pigmentové škvrny :D gratulujem k tomuto nápadíku

jesenzima
11. sep 2024

@sissy27 tak dúfam, že má v pláne tam ísť až po vyliečeni a opáliť si fľaky, ktoré ostanú po tej plesní ...

Inak, radšej by som mala ten fľak, ako si ničiť kožu v soláriu 🙄

nssv2
autor
11. sep 2024

@sissy27 @laurita285 planujem tam ist po doliečení samozrejme 🙂 a na odporučani kožnej lekarky na kolko nechcem byt flakata cely rok

laurita285
11. sep 2024

Odkáž kožnej nech vráti diplom.

suzy2508
11. sep 2024

To ktorá kožná odporúča opaľovanie v soláriu? Nemyslíš vážne dúfam??? Všetci lekári + aj v zahraničí dokonca neodporúčajú ani vypekanie na slnku, nieto ešte škvarenie sa v soláriu. Vybuchol mi mozog.

sissy27
11. sep 2024

@nssv2 hm a to kožnej a ani tebe nenapadlo, že tak ako sa ti opália tie svetlejšie miesta, tak sa ti opália aj tie tmavšie a stále budeš fľakatá, len v iných odtieňoch? 🙄
o škodlivosti solária by sa dalo polemizovať, ono tak ako všetko aj toto s mierou, ale proste neopáliš tam len svetlejšie miesta...