Lakovanie nechtov

22. aug 2023

Pomoc. Som zúfalá. Dlhé roku som neriešila lakovanie nechtov pretože som mala gelove.
Teraz si musím lakovanie každý jeden deň.
Skúšala som dat spevnujuci priesvitný, nato farebný a vrchný gél efekt.
Skúšala som len priesvitný a farebný
Skúšala som len farebný.
Mam laky 1ks 10e, Skúšala som aj za 1,50
Nechám schnut aj 2h, aj medzi jednotlivými vrstvami
Skúšala som nechať schnut aj pol dňa
Stále stále sa mi zničia som zvyknutá mat nechty upravené a tento zošuchaný lak je niečo príšerne
Rady? Čo robím zle?

autor
22. aug 2023

A to ešte dodám, že keď sa mi načne jeden necht, ide to zlupnuť celé ako obyčajnú nálepku-zas nie zo všetkých. Nerozumiem, jeden necht drží druhý nie.
Tiež teraz keď sme denne v bazéne, akoby v tej vode sa rozmočili a ide to cele dole.

gejb
22. aug 2023

Nemáš nechty mastné? Od krému alebo tak.vtedy lak nedrží... ja používam tieto dve farby teraz v lete, na to dám top coat a vydržia mi perfektne 6 dní.

nikpa
22. aug 2023

Neviem čo robíš, že máš každý deň olúpany lak ale ja normálne fungujem v domácnosti, mám 2 malé deti, riady, varím, kúpem každý deň, čiže ruky stále vo vode.... Ale nepamätám si, že by som si musela upravovať nechty po dni. A to som chorá keď vidím, že mám z vrchu niečo odlupnute z farby alebo nedajbože ošúchany lak 😬 Používam len tieto 2 značky, vydržia z tých bežne cenovo dostupných najdlhšie, tak 3-4 dni bez chyby.
@gejb prosím ťa ten top coat ide potom normálne s odlakovacom dole?

autor
22. aug 2023

Tie laky kúpim bežne v DM?
Používate nejaké lampy na rýchlejšie schnutie?
Možno ich mam mastné.... neviem. Dám tomu ešte pár šancí a ak to nepomôže ostanem pri priesvitnych lakoch.
Ku gélovým sa už nikdy nevrátim

gejb
22. aug 2023

@nikpa áno, bežným odlakovačom ide dole.
Lampu nepoužívam. A kupujem všetko v DMke 😉

danica2711
22. aug 2023

nenanášaš si príliš hrubé vrstvy? Pri nanášaní akýchkoľvek náterov (farby, laky a pod.) platí zásada: lepšie viac tenkých náterov než menej hrubých

puticka7
22. aug 2023

Och, ja taktiez neznasam olupany lak na nechtoch, je to totalne hnusne a nevkusne, ale niekedy sa proste neda inak 😅 Nie je zakazdym cas na upravu, bohuzial. Ale tiez by som chcela konecne najst taky, ktory vydrzi aspon tyzden.

luccija
22. aug 2023

Neviem čo robíš zle používam Dermacol či Orly a vydržia mi dlho.Davam iba lak a na to top coat.
Dobre odmastit nechty, tenkú vrstvu, dve, ale až, keď je dobre uschnuta a na to nadlak

norikaro
22. aug 2023

niekomu proste lak nemusi vydrzat dlho. ja som tiez skusala kade jake, no u mna je skor problem v tom, ze neustale nieco robim a osucham si ho

patrisaa
22. aug 2023

Ahoj, odmasti si nechty pred lakovaním a nanášaj veľmi tenké vrstvy. Priesvitný podklad, 2x farba, top coat (vrchný priesvitný). Môžem sa opýtať prečo sa už ku gélovým nechtom nevrátiš? 😊

autor
22. aug 2023

@patrisaa kým som ich nosila, zdali sa mi cool, ale po čase sa mi doslova zhnusili. Tie odrasty vyzerali nechutne. To co sa dostalo pod nechty a nešlo s ničím dole len s elektrickou bruskou (zašlá špina) bolo tiež fuj a extrém bol keď syn dostal mikroskop a pozerali sme co je pod nechtami. Mohla som drhnut s kefou keď to skratka nešlo. A keď som ich dala dole tak na 2 nechtoch mam mykozu a liečim to. Takže teraz už vnímam všetky gelove nechty ako vrchol nevkusu a nehygieny. Len som na to potrebovala dozrieť
Nosila som ich 15r.

autor
22. aug 2023

Mne sa zdá že už všeobecne nie gelove vychádzajú z módy. Veľa žien v mojom okolí už prechádza na prirodzené nechty. Ale možno to je len môj dojem.

marina447
22. aug 2023

presne tak, gelove nechty uz proste nie. v jednoduchosti je krasa, kedysi som si zvykla davat si vkuse robit nechty, dnes si uz len lakujem. a aj to nie stale. obcas tym nechtom dam aj vydychnut, napriklad ze si dam tri tyzdne-mesiac pauzu s lakovanim uplne a hned vidim, ze su tie nechty zdravsie 🙂

gejb
22. aug 2023

Môj 6. Deň s tou kombináciou ktorú som už posielala vyššie...jeden mam ozobany lebo som skrabala pripecenu špagetu hrnca 😁

autor
22. aug 2023

@gejb krásne

autor
22. aug 2023

Ďakujem. Tak to ešte skúsim. Neviete či sú ešte klasické manikerky ktoré nerobia s gélom?

alesia
22. aug 2023

a gel lak doma si robit tiez nechces? ja pouzivam le mini macaron s ich led lampou a spokojnost, vzdy minimalne tyzden mam pokoj

muchotrafka298
22. aug 2023

Mne velmi zle drzia na nechtoch laky vseobecne, je to jedno ake drahe. Pouzivam urychlovac schnutia od Sally Hansen a to je super, lebo za dve minutky mas suche nechty. Laky su fajn od Catrice, Essie - len niektore odtiene (kupujem si ich v DM ked su vo vypredaji). Tie drahe som neskusala, lebo nie som ochotna dat 30-40 EUR za lak.

jankaovecka
22. aug 2023

Je fajn mat prirodzene nechty. Ked su zdrave, nie je o com. O to sa snazim aj ja. Mam stiepive a lamave nechty hadam od narodenia.. na nechtoch mi nedrzi nic, takze sa asi vratim ku gelovym. Este par mesiacov im dam sancu.. Ved kratke a neutralne gelove su uplne v pohode