Kvalitný epilátor

30. apr 2024

Dievcata prosim poradte mi kvalitny pinzetovy epilator ktory vytrhava chlpky aj s korenom nie iba osklbe povrchovo. Lasory nehladam kedze mam bielu kozu a blond chlpy. Vdaka

minenkak
30. apr 2024

Braun, už ten najlacnejší

aaadkaaa
30. apr 2024

Suhlasim, tiez pouzivam braun

mane01
30. apr 2024

Braun mi vydrzal 25!!! rokov, sama som sa zacudovala, ked sa mi pokazil a spocitala som si to. Teraz mam zasa Braun, ten najjednoduchsi model na kabel, lebo tie vselijake strojceky na baterky nikdy dlho nevydrzia.

vanilkovazmrzka
30. apr 2024

Zavidim kazdemu kto moze pouzivat epilator :(

patrixxx23
2. máj 2024

@vanilkovazmrzka preco nemozes?

vanilkovazmrzka
2. máj 2024

@patrixxx23 jednu sezonu som pouzivala. A ked som si konecne zvykla na bolest, zacali mi ale ze strasne zarastat chlpky, tak som sa musela vratit k otravnej ziletke. Tie jazvy na nohach za to skutocne nestoja…

patrixxx23
3. máj 2024

@vanilkovazmrzka boze ja toto iste zacinam mat,asi rok a pol depilujem a teraz mi zacali zarastat tak,.ze uz mam tiez jazvy 🙈😨 nechspem preco,lebo robim to iste,nic som nezmenila

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 píling pomáha

vanilkovazmrzka
3. máj 2024

@patrixxx23 tiez to nechapem. Mne ani peeling nepomaha. Moznoze tie chlpy nie su dostatocne tvrde aby presli cez kozu tak rastu pod nou… najhorsie je ze ja uz som mozno 3 roky epilator nepouzila a stale sa najde nejaky nestastnik, ktory zarasta 🤦🏻‍♀️ ja som preto prestala nosit aj umelinove leginy, co su vlastne alekolvek leginy, a obtiahnute rifle. Trochu sa to stabilizovalo, ale tie jazvy budu hrozne este dalsich x rokov ak vobec niekedy zmiznu 🤦🏻‍♀️

minenkak
3. máj 2024

@vanilkovazmrzka aké jazvy,mne tiež pár rokov zarátali chlpy ale jazvy nemám žiadne,aký píling si používala

vanilkovazmrzka
3. máj 2024

@minenkak peelingy pouzivam rozne, kedysi soaphoria, teraz vacsinou balea z dm. A jazvy take, ze ked ti ostavaju rany, chrasty, a hyperpigmentacie, tak mas proste smolu… co ty ocividne nemas 🙂

minenkak
3. máj 2024

@vanilkovazmrzka z čoho chrasty a rany,to ma práve zaujíma a ja napríklad som skúsila tieto drogeriiive pilingi a sú slabé,ja osobne necítim ,že by mi nejako oskravali tu vrchnú vrstvu kože,ja až keď som si začala robiť sama tak tie pomohli

patrixxx23
3. máj 2024

@minenkak napriklad toto,teraz sa spravi chrasta a ostane jazva

patrixxx23
3. máj 2024

A nepomaha ani piling

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 to sa ti zapálil ten zarastený chlp

vanilkovazmrzka
3. máj 2024

@minenkak tak neviem co si predstavujes pod zarastenym chlpom, alebo aku mas skusenost, pre mna to boli vzdy take ako keby vriedky, ked uz tam bol pod kozou dlhy vlas tak sa mi to zapalovalo a nevedela som to vhodne osetrit, jedine dostat ten chlp von a to mi vzdy sposobilo aj poskodenie koze v tom mieste /alebo ja som si sposobila/

A ano je kopa peelingov ktore su len take nijake, tie co pouzivam su v podstate sol a olej, takze su dost drsne, ale to sa zas tiez neda pouzivat casto lebo treba kozi dat aj cas na regeneraciu. Striedam aj s kyselinovym peelingom.

vanilkovazmrzka
3. máj 2024

@patrixxx23 no predne toto 👆 a to ide do hlbky niekolkych vrstiev koze cize sice je to mala dobka, ale velmi hlboko..

patrixxx23
3. máj 2024

@minenkak ano,len uz mi tam zostanu take skvrny nepekne ako toto

patrixxx23
3. máj 2024

@vanilkovazmrzka ano presne,aj na dotyk to boli 😭 ale mne sa nechce holit,to sa musim kazdy den,lebo mne strasne rychlo rastu 😭 a to musim aj stehna potom,celu nohu 😭😭

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 sprav si doma píling , kávu a soľ plus olej

@vanilkovazmrzka ďakujem za vysvetlenie,mala som aj ja občas až tak hlboko ,ale asi som mala šťastie a zahojilo sa mi všetko,inak ja som striedala holenie s trhaním ,keď sa mi už moc zarastali a po pár týždňoch, keď sa to upravilo,som zas trhala

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 všetky škvrny natierajú citrónom na noc dva krát trinkrat do týždňa ,za chvíľu sú preč

patrixxx23
3. máj 2024

@minenkak no robievam piling,ale az ked sa mi to zahoji,lebo ked prejdem po tejto rane,este viac sa mi to zapali

patrixxx23
3. máj 2024

@minenkak myslis? 🤔 no ja to vyskusam,aj ked tomu nedavam sancu,uz som sa s tym zmierila

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 mám odskúšané,mala som strašne pigmentové škvrny na tvári aj celom tele,ja používam citrón celý život a to som na slnku celé dni a škvrny sa nevracajú, mala som ich zo zapálených pórov,mala som celú kožu na hovno,vyhodila som všetky krémy a už sa mi nič nezapaluje

patrixxx23
3. máj 2024

@minenkak fakt? No dnes vecer idem do toho 😀 aj ked pri mojom stasti…a ako pouzivas citron na tvar? Spravis vecernu rutinu a potom potries citronom? Ci najprv citron a potom krem?

minenkak
3. máj 2024

@patrixxx23 áno ja používam čistý citrón ,ale pozor ,ak máš jemnú suchú kožu,tak s tou tvárou opatrne ,ja mám hrubú zmiešanú pleť,mňa trošku zaštipka a len pomôže.Skus na tvári keď budeš doma na druhý deň a niekedy na boku čo ti to spraví

laurita285
3. máj 2024

Citrón na ksicht, čo sme v 15tom storočí? 😀

minenkak
3. máj 2024

@laurita285 a prečo nie

laurita285
3. máj 2024

@minenkak prečo by som si ja mala míňať svoj čas na tvoju blbosť 😀 možno dám tomu sekundu a četu nech ti vyprdne tú odpoveď keď si sama nechopná

laurita285
3. máj 2024

Používanie citrónovej šťavy priamo na pokožku môže byť riskantné a nie je to všeobecne odporúčané z niekoľkých dôvodov:

Silná kyslosť: Citrónová šťava má veľmi nízke pH, čo môže narušiť prirodzenú rovnováhu pH pokožky a spôsobiť podráždenie.
Fototoxicita: Citrón obsahuje látky, ktoré môžu byť fototoxické, čo znamená, že keď sú vystavené slnečnému žiareniu, môžu spôsobiť poškodenie pokožky, ako sú vyrážky alebo dokonca chemické popáleniny.
Poškodenie kožnej bariéry: Citrónová šťava môže vysušiť pokožku a poškodiť jej ochrannú bariéru, čo vedie k zvýšenej citlivosti a potenciálnej škodlivosti z vonkajších faktorov.
Podráždenie a alergie: Niektorí ľudia môžu byť na citrónovú šťavu alergickí alebo ju môžu nájsť príliš dráždivú, čo spôsobuje sčervenanie, svrbenie alebo iné podráždenie.
Nerovnomerné zosvetlenie: Hoci niektorí ľudia používajú citrón na zosvetlenie tmavých škvŕn, môže to viesť k nerovnomernému odfarbeniu pokožky.
Ak hľadáte prírodné spôsoby, ako sa starať o svoju pokožku, existuje mnoho ďalších, bezpečnejších alternatív, ktoré môžu byť účinné bez rizika poškodenia pokožky.