Kupujete kozmetiku z druhej ruky?

21. okt 2023

Ahojte kupujete si kozmetiku z druhej ruky? Dezinfikujete dekorativku?

danyelia
21. okt 2023

Ahoj, niee...nekupujem kozmetiku z druhej ruky, prečo by som to robila? Veď dnes už je na trhu veľký výber produktov rôznych značiek a za prijateľné ceny pre každého. Neriskovala by som nejaký kožný problém, ani po nejakej dezinfekcii (akej?) rúžu, očných tieňov či púdru...

vanilkovazmrzka
21. okt 2023

To by ma v zivote nenapadlo. To niekto robi?

autor
21. okt 2023

@vanilkovazmrzka plny fb aj marketplace preto sa pytam 😃😊

autor
21. okt 2023

@danyelia jasnackaaaa 😊

pribinak
21. okt 2023

Nie, absolútne nehygienicke.
Dnes si v drogérii či lekárni mizes vyberať z množstva značiek za prijateľné ceny

Neviem si prestaviť že by som si dávala na tvar niečo čo použil niekto predo mnou
Alebo že by som si lakovaná nechty s použitým lakom

Nie, ďakujem

hradnapani
21. okt 2023

nie, toto sa mi uplne protivi

nikha2809
21. okt 2023

Kupujem parfumy a nové zabalené produkty kľudne aj dekoratívky, hlavne značkové za dobrú cenu

doriiis
21. okt 2023

Ja nekupujem ani oblečenie z druhej ruky,nieto ešte kozmetiku.Hnus,fuj

mimikarol
22. okt 2023

V živote som nič z druhej ruky nekúpila. Nestojí mi to za to aby som sa potom s niekým natahovala alebo rozčuľovala že ma oklamal.

muchotrafka298
22. okt 2023

Pokial je to original zabalene a nepouzite preco nie. Ja som si tak kupila za polovicku serum od Lancome. Bolo zabalene vo folii, nepouzite. Pouzite a otvorene veci urcite nie /nevies ako dlho to bolo pouzivane, ci to nie je stare/.dekorativku by som nepouzila po nikom, ruz a spiralu by som ani nikomu nepozicala.

zuzuliennka1
22. okt 2023

@vanilkovazmrzka tiez som to uz videla na instagrame, robia to hlavne baby - vizazistky, alebo len ze sa ako konicek venuju liceniu, ze podostavaju aj sponzorsky nejaku kozmetiku, prip. maju viac kozmetiky a licidiel, preto ze licia ine zeny a potom to zvyknu obcas predat vydezinfikovane dalej.
nikdy som si takto nic nekupila, ale tiez aky je rozdiel, ze to vydezinfikuje a preda, a ze sa k nej nejaka pride nalicit osobne a tiez ppuziva uz otvorene licidla (basnicka otazka) 🤷🏼‍♀️zalezi, kto takuto kozmetiku predava, na fb alebo tu by som to ani nezvazovala, na ig od nejakej znamej kamosky teoret. mozno, makeup, puder, taku spiralu/ruz urcite nie

micusa2222
22. okt 2023

ani keby som nemala na chlieb...Nivea,Astrid.. cenovo dostupné a dobré značky,,,

srdeenko19
22. okt 2023

Frčí to vo veľkom, baby kupujú, aj tu v skupinkách. Ved taka vizážistka, čo maľuje tak namaluje kvantum žien, keď minie nejaké tiene, púder, makeupy, rúže, lesky. Základ je používať na každú umyté, vydezinfikovane štetce.

caroline_
22. okt 2023

Ako co. Ruz alebo špirálu len nové nepoužité, make up atd v pohode keď je vyskusany. Minule som tak na FB kúpila highlighter fenty raz použitý za minimálnu cenu

vanilkovazmrzka
22. okt 2023

@zuzuliennka1 a ako sa daju vydezinfikovat tiene napriklad? Nedokazem si to predstavit :D

zuzuliennka1
22. okt 2023

@vanilkovazmrzka vizazistky na to maju nejake spreje 🙂 ved aj ked ide licit vizazistka napr. nevestu, neotvara specialne pre nu novy makeup, nove tiene, novy puder,… vsetko ma pouzivane, ale dezinfikovane a najma dezinfikuje a cisti stetce

kornelies
27. okt 2023

@doriiis To znamena ani kadernicka a vizazistka? Tiez pouzivaju hrebene, tiene, atd. a po predchadzajucich klientkach.
Prave som sa nad tym zamyslela, ze kadernicka moze dezinfikovat hrebene, ale urcite nie vsetky kefy na fukanie po kazdej zakaznicke. 😵

vladdinka
27. okt 2023

@kornelies no tak to asi nie. ale co sa tyka tej kozmetiky, tak nie. to je jedna z veci, ktore by ma proste ani len nenapadlo, aby som si ich kupila z druhej ruky. kremy jedno s druhy, ako to si fakt radsej kupim niekde v obchode

doriiis
27. okt 2023

@kornelies ...u mňa nie.Nie kvôli hygiene,ale kvôli tomu,že si aj v starostlivosti o pleť a vlasy vystačím sama.🤷Ale chodím na nechty