Kto sa vyzná do laserovej epilácie?

31. máj 2024

Ahoj ženy chcem sa objednať na laser aby mi do konca života zmizli chlpy na nohách a rukách. Žiaľ je to drahé, musím najprv nohy a potom až ruky naraz ma to nevyjde. Salon kde chcem sa objednať ma zlavove balíky, ak si dám obe vyjde to o niečo lacnejšie. Ale chcem sa opýtať aby mi zmizli chĺpky musím tam prísť 10x cca. Ak by som chodila pravidelne na nohy a medzitym si občas dala ruky (2krat len ) oplatí sa dať si spraviť sj ruky alebo potom napríklad o rok keď budem mať zničené chlpy na nohách a začnem chodiť na ruky tak musím absolvovať zas10x alebo mi to odčíta 8x bude stačiť ? Týmto myslím, ak si dám raz alebo dva krát aj ruky tak sa mi to oplatí? Pripadne ak mám chĺpky na rukách a dám si to počas toho ako budem chodiť na nohy raz aj ruky, budú mi rast rovnako alebo menej? Po jednom sedení. Ďakujem za odpovede

sissy27
31. máj 2024

nie som odborník, ale...
*každé telo je iné, niekto vidí výsledky po 2 ošetrení, niekto po 10, niekto vôbec a u niekoho to má opačný efekt
*nie je to odstránenie s doživotným efektom, po nejakom čase sa korienky zregenerujú a chĺpky budú znova rásť, takže treba ošetrenie pravidelne opakovať

Ja mám Lumeu na domáce ošetrenie a teda pri dodržiavaní intervalov sú výsledky fakt super a ten interval medzi jednotlivými ošetreniami sa predlžuje.

luckajozko21
31. máj 2024

Bola som asi 10r dozadu. Nie som uplne idealny kandidat na tuto proceduru, ale trapilo ma zarastanie a toto bola pre mna uz posledna moznost. Dala som asi tak 10-12 sedeni. Stale to nebolo, ze uplne bez chlpkov. Ale to bol moj pripad. Ono to bolo fajn, aj to pomohlo, ale treba potom chodit aspon 1-2x rocne na 'udrziavanie'. Na to som sa tak trosku vykaslala. Nebola to priorita, riesila som ine zivotne situacie. Casom sa vratilo asi 70-80% chlpkov spat. Po porode sa k tomu planujem casom vratit, snad uz aj doba pokrocila a tie laseri budu ucinejsie a ja sa na to nevykaslem 🙂

autor
31. máj 2024

@sissy27 aha to som nevedela 😅 ďakujem za upozornenie. Ani neviem či sa mi do toho chce ak to nie je na 100% že možno mi to tie chĺpky neodstráni, dúfam že to neni vyhodenie peňazí. A tiež som nevedela že to nie je trvale, bolo mi povedané že ano.

stanzi
31. máj 2024

Na toto sa podla mna neda odpovedat, kazdy reaguje na laser inak, kazdy potrebuje iny pocet opakovani. Moja skusnost - ktora ta asi nepotesi - chodila som na cele nohy, mam za sebou asi 12 sedeni, a teda nejake chlpky stale mam, i ked je pravda, ze su uz dost jemne a rastu velmi pomaly. Takze nemusi to byt na 100%...
A inak tiez mi v salone povedali, ze treba potom chodit cca 2x do roka na "udrziavanie", takze nie je dozivotne ako dozivotne 🙂

wintery
31. máj 2024

Ja som chodila na celé nohy. Úprimne, už presne neviem koľkokrát som bola, ale asi tak ako píšu baby vyššie 10-12x. Mala som to naozaj hrozné na ženu, a tým, že mam ešte bledú pokožku, tak to bolo vidieť aj hneď po oholeni, tie čierne bodky - korienky, som sa aj hanbila nosiť kraťase. Ale mne to naozaj pomohlo, nebola som už asi 2roky a nohy mám úplne hladké, sem tam mám nejaký chlp, ktorý laser asi nezachytil, ale to potom prebehnem žiletkou raz za 2 mesiace a mám kľud. Naozaj oproti tomu v akom stave som mala tie nohy predtým ja to môžem len odporúčiť 😂 samozrejme, treba vybrať dobrú kliniku.

babulkomale
2. jún 2024

@stanzi je to dozivotne pre salon - maju zakaznikov 😃

sense
2. jún 2024

Nikto ti nedá záruku ani samotný salón ci dermatológia koľko sedení bude nutné a ci to bude doživotne alebo nie... Ale skúsenosť môjho chlapa aj po 10 sedení ach ma na chrbte stále chlpy, síce menej jemne ale ma.... Tmavá pleť, tmavé chlpy, tmavé korienky...
Ja som si dávala nohy a bikiny... Zatiaľ mam za sebou jedno sedenie, v oblasti bikin ostalo par kusov ktoré vytrhne aj pinzetou, v oblasti nôh ostali mapy čiže nie úplne ale takmer neviditelne.Sama dermatológia bola prekvapená, a to mam svetlu pokožku a svetlé chlpy ale korienok je tmavy

exquis
3. jún 2024

mne na ten laser stacilo ist 6krat a uz rok chlpky na nohach nemusim riesit, ale viem ti povedat ze po 1-2 sedeni sa mi chlpky furt vracali späť, ktovie ci na rukach by 1-2krat stacilo ale osobne by som si dala spravit nohy a az neskor osobitne ruky🙂