Krém na veľmi suché ruky so sklonom k ekzému

10. okt 2023

Ahojte, som tehotná a mam veľmi suché ruky. Dopraskane a to ešte není ani zima. Normálne mávam cez zimu suché ruky ale v tehotenstve to mávam hrozne, mala som to tak pri oboch predošlých deťoch. Pri dcérke mi to prešlo do ekzemu a museli mi nato dávať až kortikoidy lebo mi zliezala koža. Viete mi poradiť nejaký dobrý krem aby som znovu tak nedopadla ?
Doteraz som skúsila aloe vera krem od indulony a belobaza mast ale to nezabralo.

babovka2321
10. okt 2023

Excipial mas odskusany? Mojej mame vzdy pomahal, ked bola mladsia mala hrozny ekzem, nenormalne rozpraskane ruky a toto jej predpisoval kozny a pomahalo.

lenkahvh
10. okt 2023

moj teenager mava v zime velmi cervene, suche poskodene ruky a toto mu pomohlo najviac - ostatne ho stipalo,aj excipial, a nezabralo nic tak dobre ako tento
https://www.laroche-posay.sk/cicaplast/cicaplas...

brezza
10. okt 2023

Odporucam lipobase. Pouziva sa aj pri ekzemoch a je lacna a mozu to aj tehotne.
https://www.vasalekaren.sk/lipobase-p22315?gcli...

lula313
10. okt 2023

Najlepšie na to sú tieto prirodne telové masla https://pimp.sk/kategoria-produktu/slahane-masla/ Sestre som ich dala, čo jej pomohli na ekzemy, dcere som zase natrela nos počas nádchy, čo ho mala úplne zodraty a do rana už mal krasnu telovu farbu a keďže sú prirodne, nebala by som sa ho použiť v tehotenstve.

zenulkaaa
10. okt 2023

Mam rovnaky problem, a jediny krem ktory mi vyhovuje je olivova indulona.
Fakt vyskusaj. Ja som poskusala uz milion kremov, drahych aj lacnejsich a vzdy sa vratim k tejto indulone a vsetkym ju odporucam, lebo je jedina po ktorej ani po chvili nemam pocit suchych ruk znovu.

veronikaszabova
10. okt 2023

Odporucam

nikasmile
10. okt 2023

Excipial

alra_dottir
10. okt 2023

Jedine, co mi pomohlo na exzem zo zimy

lilizzachy
10. okt 2023

Nechtikova masť alebo bepanthen baby ...ja som si to dávala na noc, lebo sú dosť mastné ale ráno ruky vláčne a aj to trochu vydrží...keď si dám obyčajný krém hneď mám opäť suché ruky

jamidea
10. okt 2023

@lenkahvh aj la roche posay lpikar baume AP+M je vyborny, aj ked je to mozno skor na telo, ale proste dobre premastuje a lieci ekzem. Synovi len to kupujem. A obcas cicaplast do toho, ale ten dost akoby vysusal aj liecil, taky mix, ale tiez dobry.

jamidea
10. okt 2023

Len ziadny eucerin, teda ak nechces vyhodit peniaze len tak.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. okt 2023

@babovka2321 excipial som skúšala uz keď som čakala dcérku, z toho ma ruky štípu 😞

Ďakujem, popozerám čo je vhodné aj pre tehotné a niečo určite vyskúšam. Dnes som sa motala dosť v kuchyni, veľa umyvala riady a uz mam cele ruky až bordové 😞

xjakubikovak
10. okt 2023

Krem belobaza je celkom fajn za pár eur a mne dosť pomáha aj bambucke maslo a hlavne treba nosiť rukavice pri umývaní riadu aj keď robíš s čistiacimi prostriedkami, mydlo vymeniť za nejaké prirodnejsie, umyvaci prostriedok ja používam feeleco zdá sa mi šetrnejší ako Jar

nugat
11. okt 2023

Ahoj, odporúčam krémy z radov Bioderma Atoderm, Eucerin Atopi, La Roche Possay Lipikar alebo Cicaplast, krém Belobaza. Čo najjemnejší prostriedok na umývanie riadu, extra jemné sprcháče (ideálne rovnaké značky), časté premasťovanie, rukavice, SPFko na chrbty rúk. Je to otrava. :(

autor
11. okt 2023

@nugat
@xjakubikovak
Ďakujem vam

daja07
11. okt 2023

@autorka zakladom je prevencia. Ak ides rukami do vody, daj si rukavice. Je to mozno otravne ale pomoze. Pri umyvani riadov, podlahy, prepierani veci … Mne sa to dialo po prvom tehotenstve na jednej ruke. Mam sice aj problemy s ekzemom ale nie na rukach. Bolo obdobie ked riady a podlahy umyval len manzel. Kozna mi dala kortikoidy a tie zabrali. Inak stale rukavice, a najdi si krem co ti bude vyhovovat. Ako vidis vyssie kazdy preferuje nieco ine.
Inak neviem ci mas aj ine tazkosti. Je to uz mozno trosku mimo temu ale take problemy maju aj ludia ktorym diagnostikovali lupus.

janage
11. okt 2023

Skin cap krem

janage
11. okt 2023

Excipial štípe ten co má ureu. Ten druhy je zas dosť mastný, ale bol aj v tube pre deti a ten celkom fajn

simca06022011
11. okt 2023

Ja som mala naj skúsenosti s modrou indulonou. Na začiatku covisu som mala až krvavé ruky z tých dezinfekčných oných...

autor
11. okt 2023

@daja07 nemám iné problémy, mávam ruky suché normálne v zime, vtedy zaberie premasťovať hoc akým krémom, ale v tehotenstve sa mi to vždy takto zhorší, že mi nato nezaberá nič

misicka36
11. okt 2023

Ja používam tento krém 😊

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz