Krásna v zrkadle, škrata na fotkách

10. apr 2023

Baby, ja uz neviem. Ked sa namalujem, pridem si v zrkadle ako uplna kocka, casto aj nenamalovana. Velke oci, plne perky, pekne crty, postava presypacie hodiny. Ale neexistuje takej fotky, kde by som nebola uplne strasidlo. Rozliata siroka tvar, vrasky, vacky pod ocami, krive zlte zuby, tlsta. Pritom mam na 173 cm 66 kil, a chodim k zubarovi. Normalne mi ostane smutno vzdy pri pohlade na fotky, ze preco ja musim byt taka hnusna. Profilovky som nemenila uz roky, na whatsappe mam forku staru 7 rokov, lebo lepsiu odvtedy nemam a s takymi tymi appkami robit neviem. Zaroven mam strach, ze taka ako na fotkach som realne, a len seba v zrkadle vidim skreslene. Je pravda, ze od ludi nepocuvam, ze som krasna, ani od priatela, iba ak sa ho opytam, tak povie ze ano. Neviem uz co je so mnou.

syslik81
10. apr 2023

pohlad do zrkadla je uplne daco ine ako fotenie ..zrkadlovy odraz skresluje ... vidime sa krajsie tiez uhol,svetlo etc

1234321
10. apr 2023

Daj foto, my ti povieme

autor
10. apr 2023

@syslik81 Takze v reale vyzeram tak, ako na fotkach? No zbohom rodina…

ninka297
10. apr 2023

velmi zalezi od kvality fotaka..niektore zvyraznuju vrasky alebo skresluju postavu..v zrkadle sa tiez vidis uplne inak, takze zrkadlu never..ale never ani fotkam, pretoze je to iba jeden zaber reality. Skor sa skus natocit na video. Vela zalezi aj na tienoch a svetle.

luccija
10. apr 2023

Daj sa odfotiť profi fotografovi🙂

syslik81
10. apr 2023

foto e realnejsie ako to ako sa vidime v zrkadle ale samozrejme aj pri foto zalezi-ako stojime ako fotime ako sme fotogenicke ,ake je svetlo etc .. plus fotaky zachytia kazdy detail vrasku etc -hlavne ak na nas svieti slnko... iste to nebude take zle ..

autor
10. apr 2023

@ninka297 Profi fotak nemam, len forky z iPhonu pripadne priatelov Samsung, ale to je stara sunka 6-rocna, ktorej sa nechce zbavit 😁

autor
10. apr 2023

@luccija Jezis maria to radsej nie, lebo to uvidim a zaleziem do kanala od hanby

mikadooo
10. apr 2023

Máš nízke sebavedomie a priateľ ti teda moc nepridáva. Ja som sa vždy cítila ako šedá myška - nič extra, ale ani nejaká škrata. Odkedy mám priateľa, teraz už manžela, moje sebavedomie v podstate stále stúpa (nie, neopeknievam 😄😄😄). Najkrajší kompliment je taký úplne nečakaný, napríklad, ja plačem chlapovi, že booože ja mám meter okolo zadku, chápeš??? METER!!!! A môj chlap vyrušený z nejakej analýzy kukne tým svojim pracovným pohľadom na moju riť a úplne, ako by mi oznamoval počasie vonku zhodnotí "nie, dobre to máš, tak akurát". A otočí sa naspäť k papierom a ani nevie, ako hrozne môjmu sebavedomiu práve pomohol 😄😄😄. Je to síce klišé, ale úplne najdôležitejšie je, ako sa ty vnútri cítiš, aká si sama so sebou spokojná, to aj zo seba vyžaruješ. Bez ohľadu na kilá, vrásky, mejkap či výstrihy. 😉

koniarova
10. apr 2023

Ja mám to isté. 😁😁😁

beataxxx
10. apr 2023

Odfot sa v zrkadle🙂🙂🙂

marianarem
10. apr 2023

To poznam, tiez si na fotkach pripadam ina ako v zrkadle. Ale co na tom zalezi. V zivote sa mi dari s takym vyzorom, aky mam, tak co riesit.
Myslim, ze ludia ta nevnimaju iba ako nejaky 2D obrazok. Kto sa s tebou stretne, tak vidi vsetko - pohyby, vyrazy tvare, pohlad v ociach, celkove naladenie, sposob reci, ake mas sebavedomie atd...A to vsetko spolu vytvara uplne iny dojem ako fotka.

pralinka25
10. apr 2023

mozno len nie si fotogenicka.
moja mama podla mna vyzera normalne aj vzdy vyzerala. za mlada si to teda myslelo vela jej napadnikov ktori za nou behali, ale teda je brutalne nefotogenicka. nema takmer ziadne fotky a aj tie co ma ze boli najlepsie su hrozne. ja som sama mala par pokusov odfotit ju kvoli pamiatke s vnucatami dokonca s dobrou zrkadlovkou a snazim sa fotit lichotivo aby clovek vyzeral co najlepsie ale teda nic z toho. vsetky sme vymazali. na fotky sa neviaz

autor
10. apr 2023

@mikadooo Zas kvoli metru okolo zadku by som nehysacila, ved idealne miery 90-60-90 su takmer meter okolo zadku, a mimochodom takmer nedosiahnutelne. To nie je sirka tvojho zadku, ale celkovy obvod. To, ze ti povie ze to mas dobre, je uplne minimum, co ti ma povedat ze si tlste prasa? Ved moj mi tiez hovori, len ho musim k tomu popchnut vzdy. O tom to nie je, ja mam sebavedomie a mam sa rada, az na tie fotky priserne.

dzulli1980
10. apr 2023

Ja si skôr myslím, že Tvoj problém je v hlave ... jednoducho sa nemáš rada taká, aká si ... nemáš sebavedomie, a týmto si ho zrejme potrebuješ budovať ... toto nie je dobrá cesta ... nikdy som necítila potrebu sa niekoho pýtať, či som krásna ... krása je relatívna, každému sa páči niečo iné ... keď prijmeš samú seba takú, aká si ... možno s krivým nosom, krátkymi nohami, možno s pár kilami navyše, vtedy budeš krásna ... toto čo riešiš je veľmi povrchné, ver, že sú horšie problémy v živote ako to, že si "škrata na fotkách".

autor
10. apr 2023

@beataxxx Tie fotky su obvykle o dost lepsie nez bez zrkadla

koniarova
10. apr 2023

@dzulli1980 nemyslím si. Ja som o sebe presvedčená, že vyzerám dobre. Aj okolie mi to dáva najavo. Muži tiež .A to sa ozaj nechcem nejako samoľúbo chváliť. A na fotkách som otrasná.😁

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
10. apr 2023

Fotky ukazuju realitu beznych dni, tak ta vidia ostatni...na fotkach navyse clovek sam na sebe vzdy nieco najde, co sa mu nezda 😂

koniarova
10. apr 2023

@evamarek77 no zbohom 😁😁😁

mikadooo
10. apr 2023

No práveže toto bolo úplne spontánne z jeho strany, ja som skôr viedla monológ, nečakala som od neho vôbec žiadnu reakciu, preto to tak milo potešilo 😄. On pracoval, takže som vôbec nečakala, že sa nechá vytrhnúť, štandardná jeho reakcia v takých prípadoch je mhmmmmmm 😄😄😄. On vie takto len akoby mimochodom šplechnúť také veci, že viem, že som proste krásna (minimálne pre neho 🤭). Všetkých ostatných mám v paži, a aj fotky. Paradoxne, v zrkadle som kritická. Fotky beriem, že momentky, fotené mobilom či automatom, keď aj pozriem na iných, tiež zrovna v tých prípadoch nevyzerajú úplne že ideálne (nejaké spoločné foto bez filtrov a iných vychytávok). Alebo môžeš sa ešte fotiť ako moja známa, minimálne 100 fotiek a potom blahosklonne jednu prdne na FB, aká je úžasná 😁.

autor
10. apr 2023

@anjelicek26 To vysvetluje, preco ma 10 rokov chlapi ignorovali a ghostovali 😂 proste asi prilis skareda 😕 od oboch rodicov som geneticky dostala to najhorsie

lujza123
10. apr 2023

Hmm ja si pripadám na fotkách otrasná a video ešte väčšia hrôza, nielen obraz ale ten zvuk, strašne skreklavy a afektovany hlas.... A to mi ľudia tvrdia ze som fotogenicka 🤦‍♀️😂
Podľa mna toto ma veľa ľudí. Ved sa odfot a použi nejakú retusovaciu appku teraz je toho plný net

laura07
10. apr 2023

No mám to rovnako 🙈 preto neznášam fotenie. A ešte ako prišiel HO a všetky porady na kamere 😭 je to hrozne. Všetci tam vyzerajú normálne, len ja si prídem akosi ináč - otrasne 🥱

autor
10. apr 2023

@lujza123 Skusala som tie appky ale pride mi, ze to potom vyzera strasne preretusovane, tak ze to musi kazdy vidiet ze to nie som ja

alfged
10. apr 2023
kristinkakvetinka
10. apr 2023

Ja si na fotkách pripadám ok ale vraj vyzerám ešte lepšie v skutočnosti .Tak neviem aká som v skutočnosti a videa kde som ja neznášam, príde mi ze mam škaredý hlas alebo keď sa vidím z profilu je mi zle .Ale skôr mi si to idealizujeme ako vyzeráme a potom sme sklamane .

missviolet
10. apr 2023

ja to mam naopak, na foto pekna, v realite otrasna. na porazenie

ankare
10. apr 2023

Nefot sa cez tie appky a neretusuj sa, vyzerá to smiesne. Radšej prirodzene škaredá ako neprirodzene krásna.
Pošli mi fotku do správy. 🙂

kristinka92
10. apr 2023

a keď si na videu? myslím že to je najvernejsie. pri fotke môže byt zlý uhol, zlá momentka, ale tak ako vyzeráš v nejakom videu kde ta vidieť dlhší časový úsek, tak vyzeráš naozaj.