Kozmetika netestovaná na zvieratách

13. jún 2024

Zdravím, aká kozmetika nie je testovaná na zvieratách? Nechcem také značky podporovať. Ďakujem krásne

jaja20
13. jún 2024

My používame už 20 rokov z Avonu.

laurita285
13. jún 2024

Zišla si zo stromu teraz alebo čo? 😀
V Európskej únii existuje už niekoľko rokov (skôr desaťročie) prísna legislatíva, ktorá zakazuje testovanie kozmetiky na zvieratách. Tu sú niektoré kľúčové informácie a zaujímavosti na túto tému:

2004: EÚ zakázala testovanie hotových kozmetických výrobkov na zvieratách.
2009: Zákaz sa rozšíril aj na testovanie jednotlivých zložiek kozmetiky.
2013: EÚ zaviedla úplný zákaz predaja kozmetických výrobkov, ktoré boli testované na zvieratách. Tento zákaz platí aj pre výrobky, ktoré boli testované mimo EÚ, ale predávajú sa na európskom trhu.

barbora0308
13. jún 2024

@laurita285 prave som to isla pisat 🤦😅

adka3321
13. jún 2024

Napr. Kvitok, Soaphoria tie su slovenske. Pozri stranku leaping bunny, tam si vies vyhladat firmy, ktore maju certifikat, ze netestuju na zvieratach. Pri vsetkych ostatnych je to otazne a iba na ich slove, ze netestuju.

rozculena
13. jún 2024

@adka3321 už som to písala v podobnej téme minule,ten certifikát nie je povinný a taktiež žiadny zákon NEPRIKAZUJE mať tovar označený zajacom.
To,že firma nemá zajaca,neznamená,že testuje.

autor
13. jún 2024

@laurita285 L'Oréal a Always testuju na zvieratach👍

rozculena
13. jún 2024

@laurita285 v podobnej téme,keď som napísala toto čo ty,tak som bola za hlúpu,lebo podľa dotyčnej JEDINÁ NETESTOVANÁ je tá,označená zajacom.Zajac zo zákona nie je povinný,,,

laurita285
13. jún 2024

@rozculena škoda sa naťahovať :D nik mi tieto stratené minúty života nepreplatí ani nenahradí, s hlupákmi sa neoplatí diskutovať :D

nika_val
13. jún 2024

Ako vieš že L'Oréal a Always testujú ?
Si myslíš že keď je to raz dane zákonom oni budú skúšať porušovať zákony len tak ?
Vieš mi koľko značiek patrí pod značku L'Oréal? To by bolo znamenalo že takmer všetky značky testujú
Tu je zoznam len časti značiek ktoré patria tiež pod L'Oréal:
Kiehl's
Lancôme
L'Oreal Baltic
L'Oreal
Maybelline
NYX Professional Makeup
Biotherm
Vichy
Roger & Gallet
CeraVe

gejb
13. jún 2024

@nika_val napríklad Lancome testuje na zvieratách...kedze dovážajú do krajín kde im to zákon prikazuje (napr. Do ázijských krajin) ....ostatne určite tiež...

laurita285
13. jún 2024

@gejb platí to pre čínu nie azijské krajiny všeobecne

gejb
13. jún 2024

@laurita285 ôk, môže byt...nevedela som konkrétne

gejb
13. jún 2024

@nika_val aj always testuje na zvieratách...ved sa naučte používať google a nerobte z autorky idiota..

egonsk
13. jún 2024

gilette mal kedysi poctivo testovane a preto mal najmenej alergickych reakcii. Ako su na tom teraz neviem, uz sa roky neholim 😁😁😁

beckinka
13. jún 2024

Dove netestuje na zvieratách.

autor
13. jún 2024

@gejb ďakujem 🙂

nahodnemeno
13. jún 2024

ja kupujem garnier (ano s tym zajacom leaping bunny ) , a drogeriu z DMka, ich znacka by testovat nemala a nedovaza na cinsky trh...

lumatri
13. jún 2024

Ahoj. Vsetky znacky, ktore predavaju v Cine, testuju na zvieratach. Cinska legislativa to vyzaduje. Teda znacky, ktore platia a podporuju testovanie na zvieratach v Cine (300 000 tyranych zvierat rocne len v Cine), nadalej predavaju v EU. Napriek upravam legislativy z roku 2009 a 2013. Pretoze staci, ze firmy nepouziju tieto testy na dokazanie bezpecnosti produktu voci normam EU.

jaja20
14. jún 2024

Nejdem konkrétne označovať, veď ony sa samé nájdu, ale všetkým, ktoré žijú na ružovom obláčiku, že nejaký zdrap papiera zakáže testovanie produktov na zvieratách v kozmetike, ktorá sa predáva aj v EU, odporúčam pozrieť si stránku PETA,aby ste videli, čo v skutočnosti kupujete...