Kozmetika na akné

20. dec 2022

Ahojte, poraďte mi prosím kozmetiku, ktorá Vám pomohla na akné v dospelosti. Na internete som našla značku Namy, balicek, ktory obsahuje čistiaci gél, serum a krem, nieco take hľadám, ale nemám so značkou skúsenosti. Má s ňou niekto skúsenosti prosím?
Ja mám s akne dlhodobý problém, zbavila som sa ho jedine v tehotenstve, ale po pôrode sa opäť vrátilo.

Za rady vopred ďakujem🙂

ninka99865
20. dec 2022

Mne sa vyhodilo teraz pred 30 tkou. Skúšala som všetko možné až som to vzdala a šla na čistenie ku kozmeticke. Po mesiaci neporovnateľne. Netreba špekulovať a ísť rovno do rúk odborníka, ja ľutujem ze som nešla skôr

svetlonos
20. dec 2022

Kozmeticka mi odporucila dafo sens alebo dr. Haushka. Obe su dobre, druha je drahsia.

drews_beauty
20. dec 2022

Akné v dospelosti je veľmi komplexná téma. RObila som na to video, čo všetko ho môže spôsobovať. Mne napríklad pomohol test na intolerancie.

AKNÉ - moja cesta, čo mi zabralo, čo odporúčam

https://www.youtube.com/watch?v=rFv-Ubze-24
deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
watermelon
21. dec 2022

@deadlylucy toto trapi aj mna, mam uz po 40tke. Co si konkretne brala? Ja zatial mesiac uzivam vitex jahnaci, mam pocit, ze je to lepsie. Uvidim po menz., lebo ked mi skonci, vzdy sa vyhadzem jak diva, horsie jak v puberte.

skolara
21. dec 2022

@svetlonos no mne veľmi pomohla kozmetika Dr hauschka.

deadlylucy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubisvecko
21. dec 2022

Na akne v dospelosti je dobre La Roche-Posay rada Effaclar, tu som aj sestre teraz objednavala z Notina, dlho ju uz pouziva a uplne jej sadla, akne sa jej zmiernilo, nezapaluje sa jej a celkovo ma krajsiu plet. Len pri kozmetike treba ratat s tym, ze to je beh na dlhu trat.

kamlicek
30. dec 2022

Hlavne ked zacnes nieco pouzivat, tak to trva aj niekolko tyzdnov, kym budes vidiet nejaku zmenu, ci sa to zlepsuje.

kubkovamama
30. dec 2022

Niacinamide 15%+zinok. Do mesiaca akné preč. Super na dospelácke/hormonálne akné

ninka99865
30. dec 2022

@kubkovamama konkrétne?

kamlicek
30. dec 2022

@ninka99865 vyskusaj pozriet od Revolution Skincare, ten je dobry. Okolo 13€ vychadza, co si spominam.

ninka99865
30. dec 2022

@kamlicek používam 10 % a vidím rozdiel, ale nevedela som že sú aj silnejšie 🙂 ale Dočítala som sa že je lepšie začať na nižšom, super ďalšie už kúpim 15, krasne to bieli fľaky po akné

kubkovamama
30. dec 2022

@ninka99865 The Ordinary,Revolution,Pupa,sú rôzne koncentrácie,10% je tak akurát a zinok je super na akné,15% a viac je bez zinku a skôr na pigmentové fľaky

ninka99865
31. dec 2022

@kubkovamama čítala som recenzie na tu 15% tak vraj to pomáha aj na akné a hlavne na fľaky po nich, čo teraz aktuálne rieism 🙄

lope_lope10
21. jan 2023

Na akné sú najlepšie silnejšie retinoidy, tým mýslím buď adapalen (Belakne krém) alebo najlepšie Tretinoin aj keď to treba zohnať zo zahraničia. Skús si o tom niečo prečítať na internete, je to téma na dlho. Mne to zachránilo pleť, celkom silným akné som trpela 7 rokov.

mrkva1
21. jan 2023

Mne pomaha rada Avéne cleanance. Po mesiaci sa mi viditeľne polepšila plet. Mne táto značka sadla.