Intímna hygiena

Dnes o 17:46

Ahojte, idem sa spýtať ohľadom intímnej hygieny, akú máte vy skúsenosť s produktami. Vždy som si vagínu umývala len čistou vodou, nikdy žiadne intímne gély ani nič podobné. Je to správne ? Rozmýšľam nad nejakým gélom, aspoň keď mi skončí menštruácia, že by som ho použila. Aký máte nato vy názor a skúsenosti ? Mávam dosť problém tam dole, mávam také zvláštne pocity a nutkanie na WC, no nie je to stále. No lekár nevie, čo to môže byť, pretože robil mi vyšetrenia, ale nezistil mi nič. Za odpovede vám budem vďačná.

dadis
Dnes o 18:04

Zavolaj zajtra obvodnej, ci ti spravi vysetrenie mocu. Moze byt zapal mocovej rury, mechura. To s umyvanim nic nema. Cistou vodou sa umyvam aj ja.

autor
Dnes o 18:17

@dadis ja to už mám dlho, robili mi všetky vyšetrenia čo sa dajú, či obvodná alebo gynekológ… už som to prestala aj riešiť… skôr má zaujíma názor na tu intímnu hygienu, či mám pokračovať s čistou vodou alebo mám začať používať aj nejaký intímny gél aspoň počas menštruácie 🙂

dadis
Dnes o 18:21

Vies co? Ak ti ziaden patogen nenasli, tak to moze byt aj psychicke. Ja mam zo stresu nutkanie na cikanie. Vola sa to tusim nervozny mechur. Intimne gely pouzivat nemusis, je to ale na tebe. Niektore zeny sa tak citia vonavsie, cistejsie. Uskodit neuskodi, maju vhodne ph, ale s tymto ti asi nepomozu..

autor
Dnes o 18:25

@dadis ďakujem, mávam to väčšinou keď prídem z WC alebo keď je zima vonku… mávam to odkedy som mala silný zápal močových ciest a už som to prestala riešiť, aj keď má to trápi… ale nič nepomohlo :/

michaelam2
Dnes o 18:25

Kazdy lekar s ktorym som riesila mocove cesty a caste zapaly povedal to iste - pouzivat len a len cistu vodu, nic ine

tanyan
Dnes o 18:27

Môže to byť ovplyvnené aj látkou spodného prádla, pracím práškom či avivážou. Ale môže to byť aj sprievodný príznak pri parazitoch.

autor
Dnes o 18:28

@michaelam2 ďakujem, budem v tom teda pokračovať 🙂

sense
Dnes o 18:28

Roky sa umývam len vodou, žiadne gély ani intímne mydla a problémy nemám.... Ja mám tiež taký psycho problém, vždy keď idem z domu musím ísť na wc a nevadí ani ye som pred polhodinku bola, jednoducho vždy "musím" pre istotu

autor
Dnes o 18:30

@sense to mám podobné, ďakujem za radu 🙂

minenkak
Dnes o 18:30

Prestaň si umývať vagínu a bude v pohode
Pošva alebo vagína (lat. vagina, gr. kolpos) je svalovo-väzivová trubica, ktorá je vývodnou pôrodnou cestou a súčasne ženským kopulačným orgánom

1ryba
Dnes o 18:34

To je dráždivý mechúr, normálny stav po prechodenom zápale a urológ predpíše na to lieky. Pekne to po nich prejde. Liek sa volá Betmiga.

vorkola
Dnes o 18:43

Ja len s cistou vodou, ziadne Vymysleniny sprchacov

svokrinjazykmonika
Dnes o 18:53

Ja by som sa iba po čistej vode čistá necítila, môže tvrdiť kto chce čo chce. Používam detské mydlo, problémy nikdy žiadne.

henka123123
Dnes o 18:56

Ja si umyvam buppi mydlom 🙂 a vsetko mam v poriadku.roky tak fungujem

t1nusa
Dnes o 18:59

ja som dlho používala len čistú vodu, ale od tehotenstva kedy som mala každý deň vytok mi čistá voda nestačila a prešla som na Saforelle intímny gél a používam ho doteraz… odporučil mi ho gynekológ a fakt sa mi osvedčil

monik83
Dnes o 19:06

Skúste si dávať tinktúru z kapucínky veľkej, neuškodí a na močové záležitosti je tá pravá 😉

marcellka32
Dnes o 19:07

Saforelle

biba_18
Dnes o 19:08

tak ja vám teda poviem ženy moju skúsenosť - použivam už dlho gel na intimne partie bione honey + Q10… šetrný, nepáli, nesvrbí, upokojuje… a všimla som si že ho mám nejako menej. naštvalo ma to, moji chlapci majú svoje mužské výrobky, ale sem-tam zoberú môj šampon alebo sprchač… ale intim gel?? pýtam sa muža že či vie čo používa a on že hej, on ho používa naschvál lebo mu pomáha pri hemeroidoch! 😲😲 a normálne teraz ho už kupujem aj jemu…

luccija
Dnes o 19:15

Môžeš mať dráždivý mechúr, ale spadnutu maternicu a tlačí na mechúr a častejšie citis nutkanie na močenie.Aj treba poriadne domocit

nynia
Dnes o 19:21

Mala som gélov viac ale vždy sa vrátim k Uriage.

rozculena
Dnes o 19:25

umývaj si vulvu,nie vagínu

nikpa
Dnes o 19:44

Neviem si predstaviť, že po menzese sa umyjem len s vodou. Ani po 8hod.praci, či v lete keď sa celý deň potím 🙊 Používam síce syndet lebo len po čistej vode si čistá nepripadám. No ak mávaš takýto problém, tak jedine detské mydlá alebo jemné na intímnu hygienu. No a ak si ešte nebola, navštív urológa, spraví ti lepšie vyšetrenia ako obvodná.

andrea_82
Dnes o 21:07

Ja tiez pouzivam intim mydlo. Ved na telo alebo pod pazuchy tiez pouzivame mydla a sprchace a to sme tam urcite cistejsi ako medzi nohami.