Gélové verzus akrylové nechty

21. apr 2023

Ahojte, pracujem ako predavačka takže sa narobím aj rukami. Chcela by som však pekné nechty. Zvoliť gélové alebo akrylové?

syslik81
21. apr 2023

akrylove si viac skodlive ..aspon tak sa vravi .. mne osobne sa viac pacia gelove

drews_beauty
24. apr 2023

Akryl nie je viac škodlivý, skôr ide o ten pach, ak by si ho mala veľa dýchať, je lepšie byť na nechtoch s rúškom. Ja nosím akrylové už niekoľko rokov a žijem 😀 Akrylové znamená, že sa mieša prášok s tekutinou a z toho vytvrdne necht. Gelové sa aplikujú gélom, ktorý vytvrdne. Akrylové sú inak trvácnejšie, mne sa často gelové lámali a akryl mi držal jak prasa, tam sa mi ozaj raritne stalo, že sa mi niektorý necht zlomil..

autor
24. apr 2023

@drews_beauty ďakujem za info a vlastne nechty to nezničí veľmi? Nechcem extra dlhé pazuriky ale skôr niečo decentne a vôbec neviem či akryl či gél ...

drews_beauty
25. apr 2023

keď si raz dáš akrylové či gelové dole, svoje nechty budeš mať oslabené, to je normálne. V tomto ohľade je keď už šetrnejší gel-lak. Dĺžka je na tebe, povieš nechtárke akú chceš a prispôsobí ti nechty nech už pracuje s akýmkoľvek materiálom.