Gél lak - rady, príslušenstvo

iriska1993
9. aug 2023

Ahojte baby chcem si zacat robit sama doma gellak potrebovala by som radu aka znacka gellakou , lampa atd prislusenstvo ktore by ste mi odporucili? Vdaka za kazde info

dettilv
9. aug 2023

@iriska1993 keď chces napíš mi. Poradím kľudne, som nechtarka. Tu by to bolo asi dlhe

bizubcek
9. aug 2023

@iriska1993 ja som začala so značkou Claresa. Na jednej sk stránke som si objednala starter kid so všetkým príslušenstvom za super cenu a zatiaľ som veľmi spokojná. 👌 Boli tam rovno aj videá s detailným postupom.

iriska1993
autor
9. aug 2023

@bizubcek ano o tej clarese som pocula aj mi ju hnef vyhodil prehliadac ked som zadala gellak

iriska1993
autor
9. aug 2023

@bizubcek vies aj poslat prosim fotto?😊

sima234
9. aug 2023

@iriska1993 ja som si na začiatok kúpila sadu od naninails, kde bolo všetko, čo potrebujem a teraz už dokupujem rôzne..

iriska1993
autor
9. aug 2023

@sima234 ako sa ti pracuje s touto znackou vraj su gellaky ktore sa neroztekaju mas skusenost?

sima234
9. aug 2023

@iriska1993 mne sa s ňou pracuje dobre..čo sa týka gellakov, tak sa mi najlepšie pracuje s lakmi od naninails...mám aj claresu, ale príde mi hrubší štetec na nanášanie a ja mám dosť tenké nechty, tak tam trošku "bojujem"..ale mám aj laky z aliexpresu a sú super..najlepšie je skúsiť, čo ti bude vyhovovať..

stanulienkat
9. aug 2023

@iriska1993 tuto lampu som kupovala pred 5 rokmi za 13e. Je Uv aj Led. Teraz bude drahsia ale ja sa nemozem stazovat.
Laky mam rozne. Najmenej mi vydrzia od nanninail. Niektore z Aliexpresu su lepsie.

dominima
9. aug 2023

@bizubcek aj ja mam claresu tiez som zaciatocnicka, robim si nechtiky pre seba a som velmi spokojna ;)

bizubcek
9. aug 2023

@iriska1993 farebné laky si vyberieš sama. Podľa mňa je to fajn, ale dievčatá majú pravdu - každej sadne niečo iné. Mne napr. vyhovujú širšie štetce, pretože mám veľké nechtové lôžka. A keďže som samouk, veľmi dobre mi padlo, že je tu všetko, čo potrebuješ + spomínané videonávody. Ja plánujem nechty robiť len sebe, nepotrebujem drahú profi sadu.

iriska1993
autor
10. aug 2023

@stanulienkat super dakujem za typ

iriska1993
autor
10. aug 2023

@sima234 presne aj ja mam uzke nechtove lozka

livinka1111
10. aug 2023

Ahojte, práve sme sa s dcérou rozhodli, že by sme tiež doma začali s gellakom. Len pre seba. Našli sme na internete začiatočnícku sadu, je v nej všetko. Akurát ma zaujíma, čím odstraňujete ten gellak. Videla som nejaké klipy na nechty, do ktorých sa vloží buničina napustená prípravkom s acetónom, nechá sa pôsobiť a potom sa dá ten gellak dole drievkom. Je to dobrá "taktika", či to odstraňujete nejako inak?

sima234
10. aug 2023

@livinka1111 áno, dá sa to aj takto, ale lepšie je čistý acetón, nie prípravok s acetónom (odlakovač s acetónom zvyčajne nestačí) a pred tým je potrebné trochu gellak pomocom pilníka "spilovať" aby si narušila štruktúru.

livinka1111
10. aug 2023

@sima234 super, ďakujem za objasnenie. Dúfam, že gellak doma zvládneme. Na gélové nechty si netrúfam...