Gél lak bez lampy

ada_alica
25. sep 2023

Dievčatá prosím Vás poraďte gél lak bez použitia lampy, ktorý naozaj vydrží. Nechty mám veľmi krehké a gélové nechty mi držia len od jednej nechtarky a to som ich už vyskúšala dosť 🥺 chcela by som niečo ekonomickejsie.Dakujem za rady...

kiki68
25. sep 2023

@ada_alica ja som nic take nenasla, ani tie Essie laky, to by som musela jedine nic nerobit. Ja na nechty nechodim, cize som prave skusala doma, ze co to da.

patrisaa
25. sep 2023

Gellak neuschne na vzduchu. Na akýkoľvek gellak potrebuješ UV/led lampu. V každom pripade si vieš kúpiť aj nejakú základnú lampu za 20-30€ a základnú sadu na gellak. Síce za toto všetko dáš tak 60€ avšak z dlhodobého hľadiska vieš ušetriť. Samozrejme len v tom pripade ak si zručná a nezničíš si nechty pilovaním. Ak máš akékoľvek otázky, tak sa kľudne pýtaj ako manikérka sa živím už niekoľko rokov. 😇

marosusu
25. sep 2023

@patrisaa ahojky tiez ma to zaujima...a chcem sa opytat na aku konkretnu znacku sa clovek moze zamerat..je ich vela ..tych gel lakov myslim...🙂 a este ako ide dole ten gel lak a po akej dobe cca? dakujem krasne tiez 🙂

patrisaa
25. sep 2023

@marosusu Ahojky, rukami mi prešlo už veľa značiek ale zostala som pri Ruscone a Clarese. Na domáce použitie by som ale šla určite do Claresy, je to cenovo dostupná a kvalitná značka. Gellak dávam dole brúsením brúskou a výdrž je ideálne 3-4 týždne.

ada_alica
autor
25. sep 2023

@patrisaa ďakujem krásne za radu, ale v tomto prípade potrebujem k tomu kúpiť aj nejakú podkladovú bázu a všetky tie veci?Asi sa hlúpo pýtam ale naozaj sa nevyznam

patrisaa
26. sep 2023

@ada_alica Ono v podstate toho nieje až toľko, ale áno potrebuješ všetko. Podkladovú tekutinu, podkladový gellak, nejakú farbu/farby, vrchný lesk. Vydrží ti to samozrejme na veľa použití.😇 A na začiatok ti úplne stačia nejaké 2-3 farby.

ada_alica
autor
26. sep 2023

@patrisaa ďakujem krásne prestudujem to a tie veci všetky musia byť jednej značky alebo to je jedno

marosusu
26. sep 2023

@ada_alica dakujem tiez krasne...a neislo by to ze len lak a lampa? aby to clovek nerobil fakt ze hodiny na tych rukach ...pytam sa nechodim na nechty vobec ale doma tiez neni tolko casu popri detoch praci skole takze ako to najjednoduchsie urobit xi 🙂

patrisaa
26. sep 2023

@ada_alica Ideálne je všetko v rovnakej značke. Jedine čo neriešim sú farby, tie mám viac značiek.

patrisaa
26. sep 2023

@marosusu Klasické gellaky niesu na toto vhodné ale skús si pozrieť https://leminimacaron.sk/ tam si natrieš farbu na necht ako keď si lakuješ obyčajným lakom a dáš do takej malej lampičky. Vydrží to dlhšie ako klasicky lak, tuším cca 7-10 dni avšak určite nečakaj výsledok ako od manikérky. Mínusom je, že tie produkty sú ozaj drahšie, farba stojí aj 16-17€. Čo je už skoro cena gellaku v salóne, avšak z druhej strany ti vydrží na viac použití z dlhodobého hľadiska. Plusom je, že to budeš mať rýchlo hotové keďže natrieš len dve vrstvy, dáš do lampy a je to hotové. Snáď som pomohla baby😁a dúfam že píšem porozumitelne😅

patrisaa
26. sep 2023

@marosusu V každom prípade to le mini macaron vyhodnocujem ako najjednoduchšiu voľbu na doma. Pri klasickom gellaku sa toho dá veľa pokaziť, pokiaľ nemáte prax a koniec koncov vám môže vydržať 2-3 dni.

marosusu
27. sep 2023

@patrisaa dakujem krasne pozriem na to 🙂