Farbenie vlasov z bledšej na tmavšiu

nana3192
25. mar 2023

Ahojte,
u kaderníčky som si dala vlasy zosvetliť - zo svojej prirodzene tmavej hnedej na blond. Bola to technika podobná balayage, čiže sa jednalo o zosvetlenie veľa tenkých pramienkov. Nemohla som si na to zvyknúť, a tak som bola opäť u kaderníčky a vlasy mi tonovala na tmavšiu hnedú podobnú mojej pôvodnej farbe.
Tonovanie sa mi však takmer po dvoch mesiacoch vyzmyvalo a mam ich také popolave - pieskovej farby.
Opäť by som sa chcela dostať na tmavšiu hnedú (vytonovat vlasy), no uvažovala som že by som to vyskúšala doma, keďže ďalších 50 Eur je už fakt dosť.
Pozerala som semipermanentnu farbu Loreal Casting Gloss odtieň 600.
Máte niektorá skúsenosť? Odporúčate túto farbu alebo skôr niečo iné?
Ďakujem

nika_val
25. mar 2023

@nana3192 zosvetlenie vela tenkych pramienkov to bol asi mikro melír..
A teraz k veci.. keď si vlas zosvetlíš zbavíš ho pigmentu a predstav si to takto:
Tvoj vlas sa skladá z obalu v ktorom su tvoje pigmentove guličky a každá gulička ma priemer 2mm .. keď vlas zosvetlíš tie guličky zmyznú a zostane po nich prázdne miesto..
Natónovaním to miesto vyplníš ale už nie naplno na tie 2mm ale každá gulička už bude mať iba 1mm a tym padom keď si budeš vlasy umývať do toho volneho priestoru sa dostane voda a šampon a bude sa ti to vymývať..
Vymývať sa ti bude farba dovtedy kým sa daná farba natolko "nezažerie" do toho vlasu že už tam bude zostávať stále dlhšie a dlhšie..
Takže aj keď použiješ teraz ty akukolvek farbu aj tá sa ti vymyje.. možno tie tak skoro a uplne ale vymyje..
Drogerkove farby sú svinstvo vyrabaju sa z odpadkovych latok ktore zostavaju po vyrobe profesionalnych farieb..
Takže ak si chceš zafarbiť vlasy doma kúp si na intertnete bežne dostaneš profesionalnu farbu k tomu príslušný oxidant a nafarbi radšej tak
Napr značka Loreal Professionel Marijel, Schwarzkopf profesionel Igora Royal su take lahko dostupné a dobré profesionalne farby..
Na udržiavanie si dokúp farbiace masky na vlasy. Je to maska na vlasy ktora obsahuje slabé pigmety farby ktore ti budu mierne tonovať vlasy takže ak sa ti bude aj farba vymývať tymito maskami ju vždy pri umývaní vlasov doplníš a nebudeš musiet tolko dofarbovať..
Tieto masky má napr: zase schwarkopf profesional, maria nila atd

nana3192
autor
25. mar 2023

@nika_val ďakujem ti. Pozerala som ten Loreal Marijel a podla vzorkovnika som si uvedomila ze presne tou farbou mi kaderníčka aj vlasy tonovala. Nasla som ju aj online, k tomu vybrať oxidant a namiešať podľa toho o koľko stupňov chcem zmeniť odtieň.. Uff ťažké pre mňa
Práve preto som hladala ľahšiu cestu, no obavam sa výsledku a preto sa radšej radím, keďže to ide na farbené vlasy a výsledok je fakt neistý.
Čo sa týka masiek, tak tie som používala, lebo presne som sa vymyvania bála. Ale len také masky s hnedým pigmentom Balea a k tomu aj ich šampón na hnedé vlasy, no priveľmi som nevidela zeby mi pomohli ☹
Fakt neviem ze co spraviť, lebo pri predstave ďalších 50 eur minutych a ze o dva mesiace to bude zasa rovnaké vyzmyvane.. Neviem ☹

nika_val
25. mar 2023

@nana3192 keď si kupiš profesionalnu farbu tak si iba vyberieš odtieň, kupiš oxidant idealne 6% (to je taka klasika základná) a namiešaš iba farbu a oxidant v pomere 1:1 čiže ak farba bude mať 60ml tak k nej pridáš 60ml oxidantu nič ine
A čo sa týka tych masiek ja som fakt googlila a nenašla som nič také ako si si spomínala..
Tie čo som spomenula ja tak oni naozaj zafarbia jemne ten vlas.. ak budeš mať hnedé vlasy a budeš používať hnedu masku ona im bude stale dodavat jemne pigmenty.. tieto fakt maju zaručeny vysledok 🙂

nika_val
25. mar 2023

Tu je zopar prikladov v google čo tie masky dokážu 🙂

nana3192
autor
26. mar 2023

@nika_val super, popozerám ktoré si poslala. Ak by som ich používala, mohla som sa vyvarovať opätovného farbenia.
Tieto masky som myslela, https://www.mojadm.sk/balea-professional-1-minu...
a používala som k nim aj prisluchajuci šampón.
Ďakujem ti za pomoc 🙂

nika_val
26. mar 2023

@nana3192 no tie čo som ti poslala ja sú o niečo drahšie ale verím že aj ten výsledok bude ovela lepší u nich 🙂
A ano presne na to slúžia tie masky aby si žena ktora chce mať len pekne zjednotené vlasy nemusela stále farbiť tak často..🙂

nana3192
autor
26. mar 2023

@nika_val praveze cenovo vychádza omnoho lepšie schwarzkopf, na notino stoji 500ml cca 30 eur a balea je 20ml za 1.45, takže super,objednám 🙂
Skúsim najprv aplikovať tu masku, možno sa mi to stmavi aj ňou a keď nie, vyskúšam farbu ako si vyššie poradila 🙂

nika_val
26. mar 2023

@nana3192 no tak super 😊 a určite to bude lepšie ako ta balea maska 🙂
Ja rozmyšlam už dlho že skúsim čiernu lebo ma nebaví si farbiť 1cm odrasty každy mesiac ale zase moc to svieti ked to mam odrastené
Tak asi skúsim toto aj ja 🙂

nana3192
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nana3192
autor
26. mar 2023

@nika_val presne, pri odrastoch si všimnem ako rýchlo vlasy rastu.
Inak tak ako si pisala, mala som mikro melír. Keď mi ho natonovala na tmavšiu hnedú, stále bolo vidno ze predtym tam bolo čosi bledsie, ale bolo to veľmi prirodzene, akoby od slniečka vytahane.
Pozerala som túto masku https://www.notino.sk/schwarzkopf-professional/...
no baby písali v recenziách ze im to chytilo na zeleno alebo modro tak začínam sa trochu báť 😄

nika_val
26. mar 2023

@nana3192 no osobnu skúsenosť s tým nemám.. ale môže sa stať že to obsahuje nejake pigmenty ktore môžu zreagovať so zvyšnými pigmentami vo vlasoch a vznikne z toho zelená.. 🤷‍♀️
Možno skús pozrieť aj iné značky
Maria nila, wella, treseme a to všetko je tiež na notine 🙂

patrisaa
12. dec 2023

@nika_val Ahoj, prosím ťa vidím že sa rozumieš do vlasov. Vedela by si mi poradiť prosím. Hľadám umývateľnú farbu nepermanentnú na zosvetlené vlasy. V odtieni svetlej medenej blond. Ďakujeem ❤️

nika_val
12. dec 2023

@patrisaa ahoj, videla som aj tvoju diskusiu a chcela som tam pisat
Nepoužívaj henu - ta nie je semipermatna určite a ked sa jej budeš chciet zbaviť to je jedine odfarbením tak to bude robiť zlotu (vlasy cbytaju na zeleno) a urobíš kaderníčke hrozne vela práce zbytočnej

Neskúšala si pozrieť farbiace masky ?
Nie je to farba ale su to masky na vlasy s obsahom pigmentov (na blond vlasy ako stvorené)
Rýchlo sa vymývajú ale kedže je to maska používaš to každé druhé - tretie umytie uplne bezpečne 🙂
Pozri značky: Maria Nila, Schwarkopf Chroma ID

patrisaa
12. dec 2023

@nika_val Ty si poklad 🙏🏻 presne tohto som sa aj bála, že čo ak sa budem chcieť tej hrdzavej zbaviť..skúsim pozrieť, úplne by mi na začiatok stačilo niečo takéto. S jemným nádychom, hlavne nie permanentnú farbu.😬 Idem pozrieť masky ❤️ ďakujeem

nika_val
12. dec 2023

@patrisaa nie je zač 😊🙂
Keby čokolvek napíš rada poradím