Farbenie Hennou

milusa293
27. máj 2024

Pri farbení gélovou farbou sa mi zafarbili šediny na zeleno, môžte mi pomôcť čo mám urobiť?

pukina
27. máj 2024

to je prirodzena reakcia. sediny uz nemusia chytit pigment tak ako klasicky vlas, preto mavaju babky fialove hlavy. Skus klasicku farbu.

baboobchod
27. máj 2024

Vôbec to nie je “prirodzená reakcia”. Akú značku henny si použila? Gélová henna neexistuje, čistá henna je zelený prášok (sušené a rozomleté listy rastliny) a má ryšavý odtieň. “Henny” iného odtieňa sú zmiešané s inými látkami. Zelený odtieň na svetlých vlasoch môže vyvolať prímes indigo.
Aký odtieň chceš dosiahnuť a akú značku henny si použila?

rawmamka
27. máj 2024

@baboobchod Súhlasím vo všetkom, ja si hennou farbím vlasy vyše 20 rokov a gélová forma neexistuje...ibaže ide o fake výrobok, ktorý s pravou hennou nemá nič spoločné. Niektorí vychcálkovia primiešajú pár % henny do nejakého gélového sajrajtu a zničia žene vlasy...

nellyuana
27. máj 2024

@milusa293 ja si farbim hennou vlasy a mam tak 1/3 vlasov šediny a zafarbi mi ich na rysavo. Používam túto

rawmamka
27. máj 2024

@nellyuana Ja používam tú istú značku a som max.spokojná.

0silvia0
27. máj 2024

@milusa293 najprv daj foto čo si si to dala na vlasy. Mojej dcére raz chytila medená klasická henna po nanesení na odfarbené vlasy (na blond) tiež nazeleno. Ale dali sme ešte raz hennu a už to bolo ok.

rawmamka
27. máj 2024

@milusa293 Problémom by bolo aj to, ak by si si predtým chemicky farbila vlasy a nedodržala minimálny odstup 4 - 6 týždňov, pre istotu aj viac....

milusa293
autor
27. máj 2024

Dostala som ju ako darček

milusa293
autor
27. máj 2024

Farbim iba práškovou hennou ale dostala som ako darček
@0silvia0

milusa293
autor
27. máj 2024
rawmamka
27. máj 2024

@milusa293 Nepoznám túto značku, zloženie by povedalo viac...a farbila si si predtým vlasy s nejakou chemickou farbou ? Ak nie a mala si predtým pozitívnu skúsenosť s kvalitnou práškovou hennou ( ideálne z Indie, nie z Iraku ...), tak to spôsobil tento "darček".

milusa293
autor
27. máj 2024

@rawmamka vďaka za radu

milusa293
autor
27. máj 2024

@rawmamka
@nellyuana kde kupujete tieto farby? Vďaka za radu

baboobchod
27. máj 2024

Ja odporúčam zn. Voono, dostať aj na alze 🙂 pripadne Khadi, tú som kupovala v bio obchodoch.

nellyuana
27. máj 2024

@milusa293 túto kupujem v ekokoza.sk majú tam kilove balenie za super cenu

rawmamka
27. máj 2024

@milusa293 Ja z hennanavlasy.sk, ak súrne potrebujem hneď, tak v lokálnom bio obchode u nás v Nitre (Dobromysel).