Farbenie Hennou

12. dec 2023

Ahojte, používate niektorá hennu na vlasy? Aké máte výsledky? Ste spokojné? Budem rada keď sa podelíte s vašimi skúsenosťami poprípade fotkami pred a po.😊

0silvia0
12. dec 2023

Je tu vela starsich diskusii, pozri aj tie

autor
12. dec 2023

@0silvia0 Nenašla som tam odpovede 😊 ani nič čo by mi pomohlo

0silvia0
12. dec 2023

A aku konkretnu odpoved hladas? Ja hennujem cca 15 rokov, ak potrebujes nieco konkretne, pytaj sa, prispievala som aj fotkami do starsich diskusii.

autor
12. dec 2023

@0silvia0 Aký odtieň/značku používaš? Mám prirodzene presvetlené vlasy a rada by som si dala odtieň svetlá medená ale celkom sa toho obávam. V pohode si to vieš spraviť doma sama alebo ti to niekto nanáša? Intenzita farby je ok? Niesú vlasy fľakaté? Chcela by som dosiahnúť odtieň ako na foto. Ďakujem ti🙏🏻

autor
12. dec 2023

@0silvia0 Obávam sa toho aby som nemala červené vlasy alebo tmavú ryšavú😏 to by som nedala

81anina
12. dec 2023

No takúto farbu hennou nikdy nedosiahnes lebo čistá henna je medenej farby a keď máš svetlé vlasy tak ti to chytí do ryšava

autor
12. dec 2023

@81anina https://voono.cz/e-shop/barvy/henna-copper/
Našla som takúto hennu, sú tam aj vzorky pred/po. Myslíš že by to bolo tmavé?🤔 Akú zmývateľnú alternatívu zvoliť?

81anina
12. dec 2023

Nieže tmavé ale proste ohnivo ryšavé to bude a pozor keď si mala vlasy zosvetlene chemicky tam musí byť odstup minimálne 6 týždňov od chemického farbenia. Na fcb je skupina skús sa poradiť tam

0silvia0
12. dec 2023

Ja pouzivam znacku khadi. Ked chces takuto svetlu farbu, tak by som asi na to isla velmi opatrne, skusila dat na vlasy len na 30 minut.
Prirodzene zosvetlene vlasy znamena ze nie su chemicky zosvetlovane? Len vytahane od slnka?
Ja si to nanasam sama doma, zarobim farbu a po pramienkoch nanasam. Ale teda ja pouzivam cistu hennu, ta chyta dost intenzivne.
Dcera pouziva medenu hennu a ta sa casom vyzmyva, cista henna sa tak nevyzmyva.

autor
12. dec 2023

@0silvia0 Sú chemicky zosvetlené ale nie nejak úplne do biela ale veľmi jemne v prirodzenom odtieni. Čo prosím znamená čistá henna? Nemám s tým skúsenosť. Aký odtieň chytá?

81anina
12. dec 2023

Z toho linku čo si sem dala tak na tvojom mieste skúsim odtieň strawbery blond ale aj tak by som bola opatrná a nechala kratšie pôsobiť preistotu

0silvia0
12. dec 2023

Kedy boli naposledy zosvetlovane? Na toto pozor, dcere chytila medena henna na zosvetlene vlasy do zelena.
Cista henna je cisty prasok bez pridanych inych prirodnych farbiv a chyta velmi intenzivne, podla typu vlasu od tmavogastanovej az do mahagonova. Do hnedych, ciernych odtienov sa pridava indigo a ine zlozky. Ked si pozries zlozenie jednotlivych odtienov, bude ti to jasnejsie. Uz som tu pridavala niekde fotku mojich vlasov, skusim ju najst a pridam.

0silvia0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamutka
12. dec 2023

@0silvia0 krásne vlasy. Ja som roky používala khadi, mala som presne tento odtieň, krásne, dlhé, ale časom mi konce ostávali úplne čierne. Vyzeralo to nakoniec, akoby som mala zafarbenu hornú časť hlavy a všetko ostatné čierne. Hrozne. Tie vrstvy sa asi nabalovali a tmavlo to a len nové dorastene casti pri hlave chytali pekný odtieň. Nemas podobnú skúsenosť?
Farbiť chcem len hennou aj naďalej, ale už neviem či to zas nepokazim
Čo sa týka autorky, neviem či takýto odtieň sa hennou da dosiahnuť
Existuje niečo ako bezfarebna henna, možno s ňou, to je tuším rastlina cassia. Poriadne farbí lawsonia, ak sa nemýlim

0silvia0
13. dec 2023

@mamutka dakujem, jasne ze vlasy pouzivanim henny tmavnu, preto dofarbujem len odrasty. Ja mam uz presedivele vlasy, kvoli sedinam musim kazde 3-4 tyzdne. Aj na foto vidno, ktore vlasy su sedive, tie maju taky svetlejsi odtien, vo vlasoch mi to robi melir.
Ja sa ani nepamatam, kedy som naposledy farbila cele vlasy, mozno pred 2 rokmi.

0silvia0
13. dec 2023

@mamutka ale dcera pouziva odtien medena a jej sa vzdy na komplet cela vyzmyva. To asi len tato pure henna drzi ako slak vo vlasoch.

mamutka
13. dec 2023

@0silvia0 robila som chybu, že som to farbila cele. No nič, idem znova objednať a vyskúšam len odrasty, sedím už mám až až 😁 dik

0silvia0
13. dec 2023

@mamutka super, mne tá čistá henna perfektne kryje šediny. Kedysi som miešala s hnedou, ale mi to tak dobre nechytalo. Tak som zostala len pri čistej henne.
Keď si dlho nefarbila, prvý krát budeš musieť asi nafarbiť celé vlasy a potom len dofarbovať.

mamutka
13. dec 2023

@0silvia0 farvim priebežne s tou z DM, ale tak viem že to je taky efekt, povedzme že zábavný…. Ale daco prekrylo a nič netmavlo. Jednoznačne idem naspäť k poctivej henne