Ďalšia náušnica v uchu

10. sep 2024

Ahojte.
Pohrávam sa s myšlienkou, že by sa mi asi páčilo mať ďalšiu dierku v uchu. Ale vlastne neviem kde presne si ju dať, akú náušnicu by som nosila a či je to dobré rozhodnutie. Mám 27, inak som relatívne nudná a obyčajná, toto by mi prišlo aspoň trošku zaujímavé 🙂

Čo pomohlo vám sa rozhodnúť? Ľutujete to?

Ďakujem za vaše skúsenosti a názory ;)

lindous
10. sep 2024

Sme rovesníčky a na druhom stupni ZŠ sme mali skoro všetky druhú (niekto aj tretiu) dierku klasicky na lalôčiku, nosili sme tam rôzne malé napichovačky... ja som časom prestala a zarástla, ale mám kamošky, ktoré majú celé uši poprepichované, takže mne to úprimne nepríde ako nič extra zaujímavé 😅 ale keď sa ti to páči, tak prečo nie, tu podľa mňa nie je moc nad čím iným rozmýšľať... mne sa vždy páčil veľmi industrial alebo tragus, ale strach z ihiel a bolesti ma od toho vždy odradil 😂

autor
10. sep 2024

@lindous práveže v mojom okolí poznám veľmi málo ľudí s viacerými náušnicami 🤣 to sa tiež bojím či by to vedelo úplne zarásť keby som si to rozmyslela

lindous
10. sep 2024

Tak ono to vidno je, len už tade neviem prestrčiť náušnicu 😅 ale nikdy som to nejak neriešila...

nikoletta1712
10. sep 2024

Ahoj, ja mám na ľavom uchu päť dierok a na pravom uchu tri dierky…Všade mám zlaté naušnice…Krúžok, krúžok a tri malé “ ďobky”…Na druhom krúžok, krúžok, ďobka…
Veľmi sa mi to páči, neľutujem to a možno si ešte dám prepuchnúť

autor
10. sep 2024

@nikoletta1712 kľudne ak sa chceš podeliť o fotku budem rada... 🙂
A to stále nosíš ten krúžok a krúžok? Nemáš to tak že aspoň tú jednu náušnicu "klasickú" si meníš? Keby som do toho išla, možno by sa mi to páčilo na takýchto miestach... Že tam hore mať tiež len takú ďobku.. ale vôbec neviem čo by spolu ladilo.. a vlastne neviem čo presne chcem 🤣🤣🤣

nikoletta1712
10. sep 2024

Nie, ja si to nemením😊

raffaella
10. sep 2024

Ja som staršia o viac ako 10 rokov a pred cca 2 rokmi som si do jedného ucha dala 2. a 3. náušnicu a do druhého ucha 2.
Náušnice druhé a tretiu mám malé diamantové a mini guličku. Veľa klenotníctiev vyrába a predáva a 1 ks náušnice práve do týchto extra dierok.

minenkak
10. sep 2024

Ja nosím takto ,mám dvadsať rokov viac mala som plne uši dierok istý čas 24,dokonca aj muž má v oboch ušiach

denden77
10. sep 2024

ja mam v jednom 1 a v druhom 3.. dala som si to mozno niekedy koncom zakladky, uvodom strednej, ani neviem.. sla som okolo salonu, tak som si dala prepichnut 🤷‍♀️😁

autor
10. sep 2024

@denden77 vidíš, to sa mi dokonale potvrdzuje aká som nudná.. dospelá, samostatná a takto sa "odhodlávam" a hlboko sa zamýšľam nad náušnicami 🤣

korra
10. sep 2024

mam tiez viacero, v jednom 2ks, v druhom 4ks. 4 mam normalne na lalocikoch, 2 v chrupavkach. Nosim bud "ďobky" alebo male kruzky. Ved popozeraj na nete, skor piercingove, popripade tetovacie studia. Lepsie nechat prepichnut ako nastrelit. Celkom fajn vyber aj popis atreya.sk, pogoogli.

kika572
10. sep 2024

Tak klasické náušnice mám od bábätka, ďalšie dve dierky v pravom uchu som si dala prepichnut keď som mala asi tak 12 rokov a od 15 mám prepichnutu aj chrupavku, doteraz s ani to páči a náušnice nosím, mám 25..

autor
11. sep 2024

@korra hej tiež som tak čítala že lepšie prepichnúť a radšej v tetovacom štúdiu ako niekde v kozmetike.

danica2711
11. sep 2024

zarazil ma tvoj dôvod - vieš, človek sa nestane zaujímavým množstvom dierok a kovu v ušiach ani nikde inde...

lindusss2016
11. sep 2024

My sme si na strednej prepichovali usi zicherkami sterilizovanymi nad zapalovacom hocikedy hore dolu 🤷 nosila som tam nausnicky rozne roky, zarastlo mi to, vobec to nie je vidno, jeden piercing som mala hore v chrupavke a ani tu dierku nie je vidno, aj ked to bol najbolestivejsi piercing, aky som mala a najhorsie sa aj hojil. Netreba nad tym dlho rozmyslat, ak sa ti to paci, daj si, ale naozajsrny piercing a nie nastrelit, to je najvacsia hovadina a neprestanem lutovat, ze som dala nastrwlit dcere, velmi zle jej to urobili 🤦

sidonika
12. sep 2024

Treba zvážiť aj to, že podľa 4tisícročnej čínskej medicíny, sú na lalocikoch aj celom uchu miesta s nervovými zakonceniami,kde sa nahusto premietajú výstupy orgánov tela a dráždením týchto bodov môžete ovplyvniť činnosť daných orgánov. Mnohé problémy s orgánmi sa môžu práve objaviť po prepichnuti týchto miest,nakoľko nastane ich permanentné dráždenie. Ak by ťa to neodradilo, daj si prepichnut čo chces a kde chces