Dá sa kúpiť nekomedogénny krém aj v drogérii?

aliita
1. feb 2023

Dá sa kúpiť nejaký nekomedogénny krém aj v drogérii napr. v dm?

kacernakokse
1. feb 2023

@aliita fuuu, Biodermu seboderm určite zoženieš v drogérii, ale mne osobne nesadla. Ďalej myslím, že značka Cerave má nekomedogenne pripravky. Celkovo je to bieda s nekomedogennymi krémami v drogerke, ale lepšie ako pred 10 rokmi. Treba sa hrabať v zložení. Vygooglit komedogenne zložky a kúpiť krém, ktorý ich neobsahuje. Takto sa dá nájsť, len to trvá.

ancovicka21a
1. feb 2023

@aliita balea med s Q10 je podľa mňa top krem..stojí smiešne peniaze a je úžasný,som velmi spokojna a to som vyskusala strasne vela dermokremov...vyskusaj a uvidis

dota6
1. feb 2023

Z drogerky za mňa neutrogena hydroboost water gel 🙂 to je taká lacnejšia alternatíva ale za mňa top. Porovnateľný s Clinique moisture surge, ktorý je trocha drahší ale dobre hydratačný pre problematickú pleť. A ďalší krém, taká stredná cesta La roche posay Hydraphase legre.
Všetky kupujem pravidelne. Mám mastnú, problematickú pleť, veľmi ľahko sa mi upchávajú póry a tieto krémy vyhovujú. Rýchlo sa vstrebávajú, nezanechávajú mastný film a nežmolkujú.

aliita
autor
1. feb 2023

@kacernakokse cerave som si kúpila baume hydratant kvôli dobrým recenziám a potom som zistila, že je tam petrolatum. To keď dobre viem upchava póry, som bola veľmi prekvapená a od vtedy som začala podrobnejšie čítať zloženie.. Neviem sa zbaviť čiernych bodiek na nose. Už používam aj séra s kyselinami len krém neviem nájsť 😑

kacernakokse
1. feb 2023

@aliita tak potom skús z lekárne ale majú aj v DM Biodermu alebo laroche tu sadu na mastnú pleť. Ale ja som sa tých čiernych bodiek nezbavila nikdy takže ich už neriešim a len čistím do nemoty foreom denne a ultrazvukovou špachtlou dva krát týždenne

aliita
autor
1. feb 2023

@ancovicka21a myslíš ten s kyselinou hyalurónovou? Stále som rozmýšľala nad touto značkou ale nejako som jej neverila. Ale rozhodla som sa že vyskúšam. Dúfam, že mi sadne ☺️

ancovicka21a
2. feb 2023

@aliita balea med ultra sensitive..Maju tri druhy,obyčajný,protivraskovy s Q10 a potom na mastnu plet..plus aj nocny majú.. vyskusaj,stoja necelých 5 eur,ak nesadne,tak človeku nebude ľúto 😁 ja som velmi spokojna,nemám totiž rada také hutné kremy na deň a tento s Q10 je skôr taký fluid..len som si ho dala do prázdneho kelimku od kremu,lebo v tube veľmi tiekol..

aliita
autor
2. feb 2023

@ancovicka21a ďakujem 😉 Dnes kupujem a vyskúšam.

ancovicka21a
2. feb 2023

@aliita potom sa ozvi,že ako si spokojná

pamut
3. feb 2023

niacinamidovy krem od balea: https://www.mojadm.sk/balea-denny-pletovy-krem-...

prip. checkni komedogenitu na lakrem.sk, ak sa ti nechce dlho hrabat v zlozeni

aliita
autor
4. feb 2023

@ancovicka21a Ahoj. Zatiaľ fakt dobrý krém ďakujem 😉 A skúšala si aj nejaký iný z tejto rady balea med alebo nejaký iný produkt napr čistiaci gél?

ancovicka21a
4. feb 2023

@aliita tak to som rada,že ti sadol..zatiaľ som neskusala,ale ked pôjdem do dm na veľký nákup,tak si určite kúpim toho viac..inak,obyčajná balea na plet mi nesadla,okrem sprchacov a vlasovej kozmetiky,ale balea med vyzerá byt fajn..tak uvidíme 😉