Čo znamená pranie farby z vlasov?

pimpulienka
14. jún 2024

Ahojte. Čo to prosím znamená pranie farby z vlasov? Vraj bez peroxidu. Následne nanesenie konkretnej farby..Je to šetrnejšie, alebo nie je rozdiel? Cez 2 roky som si dávala rastlinnú farbu Khadi, ale žiaľ sa mi tak nejak postupne nabalila na moje pôvodne gastanovo hnedé čierna havrania, ktorá sa mi absolútne nehodí, črty tvare mám v čiernej drsné, potrebujem sa opäť vrátiť k mojej pôvodnej teplej hnedej.. chemickú farbu som nepoužívala preto, lebo mi vlasy dosť padaju, sú krepatejsie, tak som ich chcela skôr ozdravovať a samozrejme najmä zakryť šedinky. . U kaderničky som nebola dlho predlho., .akurát, že tu farbu je už priam nemožné zmeniť. Ničím doma. Jedine takto. Teda asi.. je tu prosim niekto,kto mi vysvetlí, čo by mi spravilo z vlasov to pranie farby?
Ďakujem krásne 🙏🏼

nika_val
14. jún 2024

@pimpulienka mňa na kurze učili pranie farby ale nebolo to bez peroxidu
Normálne sa zamiešala odfarbovacia zmes so slabším peroxidom (bežne sa na odfarbovanie používa 6-9% v tomto prípade sa dával ten slabší 6%) a k celej zmesy sa pridal šampón
Následne sa vlasy akoby "prali" s touto zmesou
Doslova si predstav ako keď drhneš špinu z trička tak také pohyby sa robili..

pimpulienka
autor
14. jún 2024

@nika_val kadernicka mi vravela, že bez peroxidu. Že s peroxidom určite nie. Mám slabšie vlasy, Ďakujem za skúsenosť. Zisťujem si, nech viem, do čoho by som išla..

aaadkaaa
15. jún 2024

Ked pouzivas prirodnu farbu,nechces skusit najskor doma odstranenie farby s vitaminom c? Mozno to trochu pusti

nika_val
15. jún 2024

@pimpulienka bez peroxidu ale farbu dole nedáš
Bohužiaľ na to neexistuje žiadna iná vec ako efektne odstrániť farbu.
Áno dá sa mierne vymyt hĺbkovo čistiacim šampónom ale to len ak raz aplikuješ farbu a nie dlhodobo.
Tak isto to odstraňovanie s vitamínom C ja som to skúšala na mojich čierno čiernych a neurobilo to nič ..

Je tu ešte taká vec ako Subrina Eliminator to odstraňuje farbu

nika_val
15. jún 2024

Ako som spomenula ešte tá Subrina Eliminator je prípravok ktorý odstraňuje farbu ale iba kozmetický pigment tz. tvojej prirodzenej farby sa nedotkne .
Aj to som skúšala a to mi pekne stiahlo čiernu do takej mahagonovej.
Ja by som sa normálne spýtala tej kaderníčky že a čím to chce dať dolu keď nie peroxidom

83lenka83
15. jún 2024

@nika_val subrima stiahne umelý pigment ale prírodné farby ako henna nie. Ani odfarbovač(peroxid) by som v pripade, že farba obsahuje indigo nedavala lebo vlasy ostanú zelené. Prírodné farby sú ešte horšie, zažeru sa do vlasov, postupne ich stmavuju ako sa nabaľuje pigment a je obrovský problém dostať ich z vlasov von.

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@aaadkaaa nezabera skúsila som tieto prírodne prostriedky je ta čierna veľmi silno natiahnutá vo vlasoch

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@83lenka83 áno zisťujem žiaľ. Začala som si dávať khadi na ozdravenie a mám z toho problém. Potrebujem naspäť moju pôvodnú gaštanovu. Tato je skoro modro čierna..konce..tak mi to postupne tmavlo bola som sa už radit a kadernicka vravela že vyprať bez peroxidu a naniesť potom hnedú farbu podľa výberu

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@nika_val bola som včera práve, vravela doslovne vyprať farbu bez použitia peroxidu a naniesť farbu podľa výberu teplu hnedu..rovno po vyprati. Otázka 3 hodín. Tak mi povedala. Značku žiaľ a presný prípravok ale neviem.

83lenka83
15. jún 2024

@pimpulienka prať sa dá aj bez peroxidu, iba melirovaci prášok a šampón. Neviem koľko to stiahne. Ešte som to neskúšala.

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@83lenka83 áno takto mi vravela. O postupe bez peroxidu. Tiež netuším nikdy som niečo takéto neabsolvovala. Nejaké sťahovanie farby z vlasov.

nika_val
15. jún 2024

@83lenka83 áno prírodné farby vedia byť ešte väčšie zlo ako tie normálne a pritom to tak dobre znie
Najťažšie sa dostávajú z vlasov a tesne za nimi sú drogerkové
O tom praní bez peroxidu som nepočula ešte
A keď vravíš že ani Subrina by nezabrala tak neviem čo by mohlo pomôcť iné

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@nika_val myslela som odstraňovanie vitamínom C, jablkovým octom, sodou bilarbonou a pod. prirodninami, nič iné som neskusala. Preto sa radšej už nechám v rukách kadernícky, lebo som z tých vlasov fakt na nervy

nika_val
15. jún 2024

@pimpulienka ja som si pred 2 rokmi začala farbiť vlasy na čierno (čierno čierna) najskôr drogeriovou farbou a potom som prešla na profesionálne
Po roku a pol som si zmyselala že chcem preč čiernu a skúsila som to odstraňovanie farby s vitamínom C - to mi neurobilo nič
Tak som si kúpila Subrinu a to mi mierne stiahlo.
Len ja som potom bola aj tak nespokojná a dala to zase na čiernu 😄
Čo sa týka vyprania farby tak to som pred 3,5 rokom mala červenú a tu mi kaderníčka vyprierala (tiež som mala veľmi jemné vlasy v tej dobe) a to bolo robené tak som som písala v prvom príspevku (odfarbovací/melírovací prášok + 3% peroxid +šampón )
A potom cca nejak 3 roky dozadu keď som z tej červenej mala ryšavú tak mi robili aj sťahovanie farby na blond
Ale to som mala šťastie na zlú kaderníčku a pekne mi odpálila vlasy 🤣
Dnes keby chcem sa zbaviť čiernej idem zase cez tú Subrinu a následne jemne šetrné stiahnutie normálne ako sa robí. Ale dnes mám vlasy aj v oveľa lepšom stave ako predtým 🙈 takže by som sa nebála

nika_val
15. jún 2024

Takto mi tá Subrina stiahla úplne čiernu drogeriovú farbu
Ale musela som ju aplikovať 4krat (minula som 2balenia)

pimpulienka
autor
15. jún 2024

@nika_val ďakujem za skúsenosť ❤️ som zvedavá ako dopadnem. Pevne verim, že nepôjdem po kanáloch a vlasy získajú inú farbu ako som docielila prírodnými farbami 🤷🏻‍♀️