Čo robíte preto, aby ste boli krajšie?

5. mar 2024

Dnes som bola so synom na ihrisku a cítila som sa pri ostatných mamičkách na ihrisku (na dedine) ako vrece odpadkov...bežne sa nemalujem, len príležitostne, nemám najlepšiu pleť, póry, znamienka..celkovo mám škaredú tvár..mala som cop a fakt som sa cítila divne.. neprídem si vôbec pekná, mám kruhy pod očami a vyzerám hrozne na to že mám 24 rokov...ženy čo robíte preto aby ste boli krajšie? Malujete sa každý deň? Chodíte často na kozmetiku čistenie pleti a podobne? ..potrebujem čarovný prútik na to aby som bola pekná 😂🙈

lily246
5. mar 2024

Ty sa o seba nestaráš? Makeup je už len čerešničkou na torte, o pleť sa treba starať, vyživovať ju, chrániť spf, čistiť, hydratovať, detto vlasy, čisté pekné oblečenie ktoré ti pristane, starostlivosť o zuby, atď.. nič z toho nerobíš?

barbora0308
5. mar 2024

Tak ja neviem, ale na ihrisko nechodim ani ja vymalovana a vycancana...ale tak clovek by sa mal "udrziavat" tak vo vseobecnosti, ako pise vyssie aj
@lily246. Na ihrisko chodim kazdy den a ja tam teda nevydam vymalovane zeny v spolocenskych satach 😅.

ivangeline
5. mar 2024

Citim sa dobre. ;D Ked je relativne vsetko vybalancovane,citim sa pekne. Psychohygiena musi byt. ;D

autor
5. mar 2024

@lily246 kde som napísala, že sa o seba nestarám? To že nechodím bežne na kozmetiku hneď znamená že sa o seba nestarám? Samozrejme že sa o seba starám, pleť si čistím, zuby si umývam, vlasy si umývam, to si si asi vytrhla z kontextu zase ako bezdomovec nevyzerám. A obyčajne sa proste na dedinu nemalujem keď idem na ihrisko s malým 🫣 či aj to sa dnes už musí?

h2
5. mar 2024

Usmievam sa 🙂

lily246
5. mar 2024

A kde ja píšem o chodení na kozmetiku?

barbora0308
5. mar 2024

@barbora0308 *nevidam

leuska0910
5. mar 2024

Ja som nalicena kazdy den, nie preto aby som sa pacila, ale citim sa lepsie ked som. Davam si len makeup a spiralu. A samozrejme teplaky nosim len doma🙂

kristinka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzejny656
5. mar 2024

Ja som sa líčila každý deň aj na materskej, upravila som si pekne aj vlasy, niekedy som si urobila aj vlny. K tomu som si dala pekné oblečenie, často aj saty a sukne. Mňa to bavilo a cítila som sa potom lepšie. Na kozmetiku a ku kaderníčke som tiež chodila.

mandzula
5. mar 2024

@autor cerpaj inspiraciu od zien, ktore stretavas. Co sa ti na nich paci - ich licenie, strih vlasov, uces, oblecenie, nechty?

queen_mary
5. mar 2024

No, su dni kedy sa citim dobre, a su dni, kedy hrozne 😀

Ale nemalujem sa moc ani ja. Mam ale upravene obocie, lash lift si davam vzdy na kozmetike, a dam si lesk na pery.. uz to spravi dost. Rano vzdy rutina, a hned mam/mas z tej pleti lepsi, sviezi pocit..

lucia13022023
5. mar 2024

Starám sa o pleť, mam ju peknú, čiže Makeup nie je treba a úprimne, prala by som tak 3x viacej ako teraz, lebo by malo moje dieťa všetko od make up keďže hocikedy obsuchne o mňa keď po mne lozi 🤣, chodím na 3d mihalnice, mam ich prirodzene spravené čize ani špirálu nie je treba, jedine co si dám je carmex na pery. A ja sa cítim pekne aj v cope a teplakovke, cítim sa tak oveľa lepšie ako v rifliach, tie si už ani nepamätám kedy som mala na sebe, asi pred tehotenstvom 🤣
Podľa mňa sa musíš páčiť prv sama sebe a musíš sa cítiť dobre.

natall113
5. mar 2024

Ja sa maľujem aj na ihrisko ale preto že ma to baví, väčšinou mám oblečené šaty lebo je mi to tak pohodlnejšie ale keď sú zlé dni tak idem aj v teplákoch, dám si len korektor na kruhy pod očami a cop, keď mám čas vlasy si zehlim ale mňa to baví a takto som chodila aj keď som dieťa nemala
Inak chodím raz mesačne na nechty, každé tri mesiace kaderníčke, raz za tri mesiace kozmetičke a občas na pedikuru.
Večer sa odličujem a čistím si pleť, každé ráno si tiež čistím pleť, mením si obliečky raz za týždeň
Vlasy si umývam pravidelne, používam aj masku na vlasy, občas nejaký olej
Antiperspirant je samozrejmosť

mamickalisticka
5. mar 2024

Ja sa nemalujem celý môj život a ani sa nechystám. Bola som nalíčená raz- na mojej svadbe. O pleť sa starám maskami atd a vlasy detto. Na Ihrisko sa neštafírujem, ale tak chodím čistá, upravené vlasy aby trošku vyzerali (nie mastné a strapate) a tvár nič. A cítim sa fajn, pekná. Nechodím v teplákoch ani žiadne rozgajdane veci. A zas o ostatných mamičkach ktoré su vymalovane alebo obyčajne, si nemyslím nič. Vadia mi mamy, ktoré nedávajú pozor na svoje deti, ktoré robia zle 🙄

amonet
5. mar 2024

ja si davam make up vzdy ked idem mimo dom, pre mna je to ako obliect tricko, ochrana pleti pred prachom a spinou.
cistenie pleti, serum, krem spf je pre mna totalny zaklad rano aj vecer. raz za tyzden maska.

hederamonstera
5. mar 2024

Cvicim sebelasku, snazim sa jednoducho ale pekne obliekat (ziadne strakate vzory, skor uplny minimalizmus), skusam jednoduche ucesy do par minut, jednoducha skincare, zdrava strava. Nemalujem sa, ale chodim na tvarovanie obocia. Ak som nasrata, nechodim medzi ludi😂

momoftwo
5. mar 2024

Podla mna si pories plet, budes sa citit hned ovela lepsie uvidis. Ked ma zena nepeknu plet podla mna to ziadny kadernik ani oblecenie nejako nezachrani. Ja som mala hroznu plet, pory, aj akne, pigmentove skvrny. Kozmeticke nechodim. Ale co sa tyka pleti, dost som sa vzdelavala v tejto oblasti a viem si nastavit aktualnu rutinu aka mi vyhovuje, myslim ze lepsia alternativa ako chodit kozmeticke lebo toto je kazdodenna starostlivost nielen 1x do mesiaca. A skvrn som sa zbavila vdaka rady z modreho konika. Teraz mam super plet a citim sa velmi dobre. Inak sa malujem lebo sama sa tak lepsie citim ale uz ovela menej odkedy nemam tie skvrny(nemam co prekryvat). Co sa oblecenia tyka, som na materskej obliekam sa sportovo, leginy teplaky a necitim sa zanedbane, v dnesnej dobe sa uz daju najst naozaj pekne aj taketo pohodlne kusky.

trema
5. mar 2024

Ja sa snazim dostatocne spat, pit dost tekutin, jest zdravsie a pestrejšie, nestresovat sa.. o plet sa staram, pouzivam sera, kremy, spf, nelicim sa

minenkak
5. mar 2024

Usmievam sa a umyjem si každý deň dva krát tvár,dost pomaha aj Cvitamin

autor
5. mar 2024

@momoftwo môžem sa opýtať akú značku kozmetiky používaš? Prípadne aj čo konkrétne v akej postupnosti

angelous1991
5. mar 2024

Strážim si stravu aby som nepriberala . Na vlasy chodím raz za 3 mesiace a nechty si dávam robiť každé 3 týždne keďže som kadernicka a voda mi na ne robí zle . Raz za pol roka kozmetika a Dentalna hygiena obočie mám tetovane a malujem sa každý deň . Koli práci . Cítim sa pekná keď sa dobre oblečiem najmä . Dôležité je podľa mňa byt so sebou vnútorne vyrovnaný. No a každé ráno dobrá skincare . A tie vlasy . Podľa mňa keď ma človek dobrý účes ani pekne značkové oblečenie a ani líčenie netreba .

momoftwo
5. mar 2024

Nepouzivam jednu znacku, kombinujem z ktorej mi co vyhovuje, ale ak mas zlu plet skus si pocitat nieco o the ordinary. Cenovo je podla mna v pohode a mne velmi sadla ked som mala problemy s pletou a to som vyskusala toho naozaj vela aj velmi drahe biologique recherche aj hocijake ine. A krem denny aj nocny pouzivam od mixa cize tiez cenovo super a plet mam krasnu. Dolezite je vybrat si sera na konkretny problem a exfoliovat 1x tyzdenne ja pouzivam na exfoliaciu od the ordinary taku cervenu vodicku ktoru nanesiem na 10 min a zmyjem to je super vec. Kazdy den spf 50 aj v zime. Tu rutinu si nastav na tvoje konkretne problemy ktore mas. Maju naozaj siroke spektrum ser na rozne typy problemov🙏😊

mariska1989
5. mar 2024

Samozrejme že robím niečo pre seba a to mám 34 maľujem sa každý deň . Troška make-up a to už by som nemusela nakoľko som si dala pleť už ako tak dokopy . Dávam si umelé mihalnice aktuálne mám pauzu a malo upravené obočko .

lonely66
5. mar 2024

na to, aby si bola a aby si sa cítila pekná, potrebuješ odpočinok a veľa lásky. akonáhle ti muž zabezpečí dostatok odpočinku a lásky, budeš sa cítiť krásna, aj keby si v očiach iných nebola. ja sa občas pozriem do zrkadla a premýšľam, čo ten môj na mne vidí? pritom môj je zo mňa úplne paf a stále mi dáva pociťovať, aká som jedinečná. a mne to veľmi pomáha. plus, keď pomôže v domácnosti, to je na nezaplatenie.
takže žiadna žena nie je doslova škaredá. to sa nedá povedať. ale škaredo niektoré pôsobia, ak nemajú na seba čas, sú vyčerpané alebo nemilované...

apropo.... všelijaké sračky na tvári s tým nemajú nič spoločné... tie by mali význam v prípade, ak by si mala nejaké vyslovene škaredé ekzémy...

kristinkakvetinka
5. mar 2024

Maľujem sa ,športujem, nemám na sebe nič umelé ,mam 40 a ešte teraz sa chlapi obzerajú občas. Zdravé sebavedomie.

nevenka
5. mar 2024

No tak ja mam za chvilku 41 rokov, 4 deti, z toho 2 take mensie (3 roky a 14 mesiacov), nelicim sa vobec, maximalne sem tam puder a obocie, lebo to mam katastrofalne. Tiene a maskara mi tecie do oci, vela sa potim. Vodeodolnu by som si kazdy den nedavala, to nejde normalne dole. Ked si dam make-up, tak na druhy den horsi ksicht, ako bez. Zacervenanie, mam citlivu plet. Umyvam sa cistou vodou, cistim sporadicky micelarkou a kazde rano a vecer 1 osvedceny krem...🤭. Co ja viem, nepridem si skareda kvoli tomu. Ak mam chut aj bezny den, nalicim sa, ale to bolo, ked som mala len 2 deti a chodila aspom na 4 hodiny do prace. Na ihrisko, naco? Ak stihnem, tak v nedelu do kostola, na navstevu.
Nepotrebujem, aby sa za mnou chlapi obzerali. Nezaujimaju ma. Mam 152 cm vysku, nikdy som nebola nejaka sexy zena s dlhymi nohami 🤣, ale tak mam a mala som ine prednosti. Len tie uz poznacila gravitacia a 4 odkojene deti 😅🤣.

sasesoe
5. mar 2024

Ahoj, za mňa je to skôr o seba prijatí, láske sama k sebe, byť so sebou spokojná... Nemalujem sa a vydala som sa i zamestnala, mám deti a už som i naspäť v práci .. riešim len bežnú hygienu... Kozmetický a kadernícky navštívim len výnimočne, raz za niekoľko rokov... Investujem do svojho rozvoja - učím sa nové veci, ktoré ma zaujímajú... Všimla som si, že keď sa venujem tomu, čo má baví, tak viac žiaril a aj sa lepšie cítim, zvyšuje mi to sebavedomie a nepotrebujem vyzerať ako kraslica ;)

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lakebabe
5. mar 2024

Starostlivosť o pleť denná a aj keď pracujem z domu po dome čisté pekne oblečenie vonku detto základný makeup a ucesat sa.