Čo odporúčate na vlasy?

26. feb 2024

Ahojte, mám roky nefarbené vlasy a mám cieľ si ich nechať dlhé - to znamená minimum podstrihovania (naposledy mi kaderníčka pri prosbe 1 cm vzala tak 15). Nikdy som nič nepoužívala, okrem žihľavového Dixi :D, pretože pri všetkých pokusoch som mala ulízané mastné vlasy alebo hneď lupiny. U spomenutej kaderníčky som dostala aj nejakú kúru, po ktorej boli tie vlasy super (už sa k info nedostanem). Chcem aspoň občas tie vlasy oživiť, ale nie aby zostali "hladké", učesané ako po keratíne, ja radšej "strapaté" 🙂 máte niečo na odporučenie? Čo používate? Kúru, masku...

darina746
26. feb 2024

A ked sa opytas priamo v dorgerke alebo kadernicky ? Ja pouzivam s arganovym olejom a s keratinom ten je na rast vlasov, a vacsinou som ich mala uhladene viac z balzamov ako priamo zo samponov. Popripade skus nejake babske rady na nete 🙂

nika_val
27. feb 2024

A čo takto si pozrieť nejaké základy staroslivosti o vlasy? Ako napr:
1. Používanie kondicioneru na vlasy je nutnosť pretože šampon otvára vlasove šupinky a kondicioner ti ich naspäť zatvára
Ak ich naspat nezatvoríš vlas je krehký a náchylnejší na poškodenie
(Toto som napísala extremne zjednodušene)
2. Podstrihovanie končekov tiež je potrebné lebo ak sa ti končeky štiepia a ty ich podstrihneš budú sa štiepiť stale vyššie a vyššie
3. Šampon na vlasy sa vyberá podla toho aké máš vlasy (suché, jemné, kučeravé, citliva pokožka hlavy, rychlo sa mastiaca pokožka hlavy ...)
Kondicioner a maska sa vyberá podla toho aké chceš aby si mala vlasy ( na lesk, objem,..)