Čo na zničené končeky vlasov?

pralinka090
7. mar 2023

Ahojte, poradili by ste mi niečo na zničené končeky vlasov? Pred rokom som si dala urobiť balayage blond respektíve mám zosvetlene konceky vlasov. Moja prirodzená farba vlasov je špinavý blond. Už rok mám rovnakú dĺžku vlasov. Vlasy rastu, pretože mi vidno odrasty, ale ide o to, že sa na konci lámu a tým pádom tie vlasy majú rovnakú dĺžku. Chcela by som nejaké vase skúsenosti čo vám pomohlo. Prosím niečo čo neobsahuje silikóny tým sa vyhýbam.

nika_val
7. mar 2023

@pralinka090 kedže máš vlasy odfarbene odporúčam Olaplex , pomôže znovu obnovit vazby vo vlasoch ktore boli zničené odfarbovaním a tym padom sa budu vlasy menej lámať a rasť lepšie

nikpa
7. mar 2023

@pralinka090 nožnice ✂️

kristie571
7. mar 2023

@pralinka090 Na znicene konceky su jedine radikalne riesenie noznice. A pravidelne kazde 3-4 mesiace..
Silikonom sa netreba vyhybat, ak pouzivas tie spravne, rozpustne vo vode. 🙂 Stav na kvalitnu profesionalnu kozmetiku, nie hocijaku z drogerie. Nepises nic o starostlivosti. Pouzivas kondicioner po kazdom umyti? Masku aspon 1-2x tyzdenne (pre zosvetlovane vlasky velmi potrebne) a fenujes vlasky po umyti ? A jedine s teplenou ochranou samozrejme, fenovanim vlasok uzavries.
Kedze sa ti vlasky lamu, moze im chybat protein, ktory vies pekne doplnit aj so spominanym olaplexom. Ale kedze su zosvetlovane, mozu byt poreznejsie a bude chybat aj hydratacia.

pralinka090
autor
7. mar 2023

@kristie571 používam cesnakový sampom od Farmasi, kondicioner žiadny…tie z drogerie mi prídu sama chemia čo akurát ničí vlasy a nerobí to čo je tam napísané…masku žiadnu nevedela som, že je pre to potrebná. Mám veľmi jemne vlasy. Fenujem každý deň.

pralinka090
autor
7. mar 2023

@nika_val môžem sa opýtať, ktoré z toho presne by bolo vhodne ? Mám veľmi jemne vlasy. Takéto som mala pred farbenim.

zuzudrnda
7. mar 2023

@nika_val nedávno k tejto značke boli zaujímavé články https://eva.pluska.sk/ludia/znama-znacka-vlasov...

t1nusa
7. mar 2023

@pralinka090 ja mám tiež balayage a používam keratinovu radu z Farmasi, hlavne masku, sprej na rozcesavanie a olej na končeky

kristie571
7. mar 2023

@pralinka090 šampon vlások otvorí, maska dodá vlasku to čo mu chyba a kondicionerom ho uzavrieš.
sampon by sa mal pouzivat podla stavu pokozky, kondicioner podla stavu dlzky vlaskov a maska podla toho co vlaskom potrebujeme dodat, ci protein ci hydratacia.
Ano, chemia, lenze ak mas vlasky odfarbované chemiou, nedokazes im dodat to co im chemia vezme, niecim prirodnym.
Ak si zakupis profesionalnu kozmetiku na presny typ vlaskov co mas, bude to robit co je napisane na obale. Sice je to mozno malinko drahsie, lenze vydrzi ti to dlhsie, nakolko toho samponu ci kondicioneru nie je potreba pouzivat vela.
Idealne je vlasky vycistit cistiacim samponom, urobit test elasticity, zistit co im chyba a tak zakupit produkty. No asi prve by bolo treba konceky zastrihavat, netreba vela, staci 1-2 cm kazde 3-4 mesiace. A zo starostlivosti by som skusila aplikovat masku, len do dlzok a kondicioner.
Ja mam vlasy odfarbovane tiez, dlllllho mi nerastli, lamali sa, o peknych dlhych blond vlasoch som mojla len snivat.. momentalne pouzivam produkty zn.Wella Fusion, je ale silno proteinova. Mozno skus od nich tu oranzovu radu, nutri enrich, ta nie je az tak silno proteinova, kedze pises ze mas jemne vlasky. Wella je myslim cenovo celkom pristupna lepsia vlasova kozmetika. Pripadne nieco prirodnejsie je zn.Zenz, ale tu nemam osobne odskusanu. Wellu Objednavam zo stranky bezvavlasy.sk, nie je to tam az tak drahe. Ak by chces mozes skusit, mozno ti to sadne.

Mas instagram ? Pozri si profil kadernicky Terezy Vlasakovej, velmi vela veci tam dobre vysvetluje ako sa o vlasky doma starat🙂

pralinka090
autor
7. mar 2023

@kristie571 ďakujem za rady 😄 akurát som ju pozerala na YouTube. Pozriem sa na tu značku čo ste poradili, hádam sa to vráti potom do starých koľaji. 🙂

kristie571
7. mar 2023

@pralinka090 urcite ano, neboj nic 🙂 su to ‘ len ‘ vlasy a tie nam nastastie staaale dorastu 😄

nika_val
8. mar 2023

@pralinka090 tak kristie ti tu stihla napísať všetko a naozaj dobre podariť 😊
Ja som mala podobny problém, mala som balayage ale ryšavú a mala som velmi jemne vlasky ktore nie a nie rast (aj keď rástli ale teda tym že sa lamali tak to nebolo vidno) išla som do Olaplexu ja som mala celu sadu od N3 co je taka ta zakladna maska, sampon N4, kondicioner N5 a bezoplachovu staroslivosť N6
A veelmi sa to zlepšilo.. potom som ale urobila kroky ktore ma vratili spat a tak to islo cele odznova 🤦‍♀️ ale to bola moja chyba
Co sa tyka Olaplexu netreba sa toho bát, len treba davat bacha z kade objednavaš lebo na vela strankach su blbe produkty (fake).
Od Olaplexu je taky zaklad ich maska N3
Ak by si si mala 1 jedinu vec vybrat tak prave toto 🙂
A určite zarad minimálne ten kondicioner do staroslivosti to je zaklad po každom umytí. A maska pri odfarbenych vlasoch tiež 🙂
Značky ktore sa spominali vyššie Wella a Zenz su dobré velmi dobré. Ja viem este odporučiť za seba Malibu C hydratačnu radu na farbene vlasy ta je tiež velmi dobrá 🙂

pralinka090
autor
8. mar 2023

@nika_val ďakujem 😁 niečo z toho vyskúšam