Čo na výrazné kruhy pod očami?

bilotti
14. mar 2024

Ahojte poraďte čo na kruhy pod očami.. v minulosti som si bola vpichnúť kyselinku ale také modriny sa mi urobili, že kým zmizli tak zmizol aj ten efekt

endzi83
14. mar 2024

@bilotti kruhy pod očami znamenajú zanesenú pečeň, asi by som riešila najskôr pečeň.

vroni
14. mar 2024

@endzi83, toto je taká blbost, že až. A ešte aj obličky sú kruhy pod očami. Mám obličky aj pečeň v úplnom poriadku a kruhy pod očami také, že sa bojím chodiť do zoo, aby si ma tam nenechali ako ďalšiu pandu.
@autorka, mimo kyseliny hyalurónovej nič moc. Krémy, korektory, makeup, proste skúšať, čo ti sadne. Alebo potom okuliare.

endzi83
14. mar 2024

@vroni to, že Ty máš zdravú pečeň, to je v poriadku 🙂, niekomu to môže pomôcť. Aj môj ujo mal pečeň v poriadku a mal kruhy a predstav si, že zmenil stravu a kruhy mu postupne mizli. Good lucky 🍀

bela30
14. mar 2024

@bilotti Z kozmetiky produkty s obsahom kofeinu a kyseliny hyaluronovej(natierat nimi ocne okolie). Cerstvy vzduch, zdravo jest, dostatok spanku, vyhybat sa alergenom hlavne roztoce, ak je to mozne, doplnat zelezo.

vroni
14. mar 2024

@endzi83, uškodiť to nemôže. Mne úprava stravy nepomohla. Teda, mojim kruhom.

endzi83
14. mar 2024

@vroni dôležité je aj ako sa upravuje strava. Ale kľudne u vás to môže byť niečo iné aj keď neviem čo by to mohlo byť keďže všetok nedostatok čo sa prejavuje na koži súvisí s pečeňou, trávením črevami, keď už si telo nevie rady.

mrkvicka060
14. mar 2024

priciny mozu byt oi aj genetika, dehydratacia, anemia z nedostatku zeleza, nedostatocne okyslicovanie krvi, uzkost, depresia, stres, unava....
ja mam geneticky tmave kruhy pod ocami, je to horsie ked menej pijem, som unavena alebo mam menej zeleza.

bilotti
autor
14. mar 2024

@vroni
@vroni
@mrkvicka060
@bela30 nedávno som bola na preventivnej prehliadky u všeobecnej lekárky z tej stranky by som mala všetko v poriadku.
Zdravo sa stravujem a takisto cvičím. Čo je ale pravda môj otec ma kruhy pod očami, čiže je možné že to mám najskôr dedičné. Možno ešte dám šancu tej kyseline

vroni
14. mar 2024

@bilotti, skús, ale daj pozor, aby bola sieťovana.

oli18
15. mar 2024

Zeny v mojej rodine to mame geneticky dane.