Chronické zápalové akné

5. feb 2024

Mám 27 R a stále bojujem s akne najmä v oblasti líc a brady ˇ. Cítim sa veľmi nepríjemne
O pleť sa starám cistim kremujem každý deň čistý uterák na pleť čisté štetce.
Čo mám robiť ?
Na konci februára mám konečne termín k dermatologovi
Pijem len cistu vodu 3 litre denne a zdravo sa stravujem ( na výnimku 1x do mesiaca kedy si dám napr hranolky a pod. )
Čo pomohlo Vám ?

vanilkovazmrzka
6. feb 2024

Eliminovat stres… teda u mna tak za 90% mojej hroznej vecne zapalenej koze mohol stres, ktory som si vtedy, ked sa dial, len malo uvedomovala. A potom pravidelne navstevy kozmeticky.

veronkaxxx
6. feb 2024

Mne pomohlo obmedziť lepok a laktózu. Nemáš problémy s trávením alebo s menštruáciou? Lebo akné na brade a lícach sa prevažne vyskytuje, keď máš takéto problémy. A užívaš antikoncepciu? Možno že ti aj neprospievajú prostriedky ktorými si čistíš tvár. Alebo si čistíš tvár často a zle. Je veľa dôvodov na akné.

pininka1
6. feb 2024

Mne pomohol iba liek Roacutan nič iné, mala som hrozne akné a zbavila som sa ho nadobro našťastie.

prasiatko30
6. feb 2024

Ked je to zapalove tak si mala uzivat antibiotika - dlhodobo, aj 2-3 mesiace

autor
6. feb 2024

@prasiatko30 kojím neviem ako to je s takými atb počas dojčenia

autor
6. feb 2024

@veronkaxxx nemám žiadne tráviace problémy a aj mestruacia je ok cyklus pravidelný
Antikoncepciu neužívam

prasiatko30
6. feb 2024

My to riesime teraz u dietata a aj ked sa velmi nestotoznujem s dlhodobym uzivanim atb - po dlhsom case vidim, ze to ma nieco do seba, deta malo pred 2mesiacmi strasnu plet, furt malo zapalene nieco, furt nejake loziska a teraz ma tu plet skludnenu, len kde tu a tam, ditko malo aj take biele mazove loziska pod povrchom pokozky aj to postupne zmizlo. Plus cerave cosmetica a je to omnoho lepsie. A hydratacny krem- modru niveu. Ohladom atb a kojenia by si sa mala poradit s mudr

vakatko
6. feb 2024

Skús si čistiť postihnuté miesta 3% peroxidom vodíka a potieraj Tea Tree olejom,
olej môžeš riediť s troškou kokosového oleja ak máš príliš citlivú pleť.
Zápaly sa tvoria v Prekyslenom organizme, vylúč cukor, pšenicu a lepok, laktozu, polotovary, bravčové mäso a všetky mäsové výrobky, vyprážané jedlá, kofeín, čokoládu
Obmedz jedlá s vysokým obsahom Purínu a jesť viac Alkalizujúce potraviny.
Jesť veľa vývaru z kostí je protizápalový, potraviny bohaté na Zinok a vitamín C.
Užívaj alebo pridávaj do varenia Kurkumu + bylinky, kurkuma lieči zápal v tele.
Užívaj dlhodobo Probiotiká na Imunitu, Rybí olej - redukuje zápal, B - komplex, Zinok.
Piť čaj z Bazalky posvätnej (tulsí). Vyhýbaj sa Stresu + Pohyb sa na čerstvom vzduchu.
Vitex jahňací lieči akné na hormonálnom základe.

prasiatko30
6. feb 2024

Uff - nerob prosim ta ziadne experimenty a nekefri si na tu tvar este ine chemikalie. Cim viac produktov budes skusat tym viac mozes pokozku drazdit a zhorsovat problem - niekedy cista voda a uplne neutralny krem narobia viac dobroty ako milion productov co budes striedat kazde 2-3 dni/tyzden

vakatko
6. feb 2024

@prasiatko30
Pre informáciu peroxid je základnou súčasťou domácej lekárničky a ošetrujú sa ním rezné rany a odreniny + je dlhodobo odporúčaný na čistenie problémovej pleti s Akné miesto zbytočne drahej kozmetiky plnej chémie, info nájdete na nete.
Tea Tree olej sa pridáva do kozmetiky, ktorá je špeciálne určená na Akné a je to produkt vyrobený na čisto prírodnej báze, žiadna chémia.
Oba produkty kúpite v lekárni lacno, kde vám radšej budú ponúkať drahú kozmetiku s chémiou aby zarobili.
Uff 🙂

tibor79
6. feb 2024

Môže to byť hormonálny problém a aj nadobličky vyšetriť.

vakatko
6. feb 2024

@tibor79
áno, súhlasím.
V tčm vyrážky na brade môžu naznačovať problémy s obličkami, nadobličkami a močovým mechúrom a líca s žalúdkom.

prasiatko30
6. feb 2024

@vakatko opakujem niekedy je lepsie nekydat na rozdrazdenu tvar stale viac a viac produktov, ktore est viac rozdrazdia tu plet - aj ked su volne dostupne a lacne

vakatko
6. feb 2024

Tak tú tvár nedráždi a nevytláčaj vyrážky a zmeň jedálniček, vytvor jej kľudné zázemie, lebo hlavne Stres a zlá strava je príčinou Akné.
To budeš radšej do dieťatka pchať dlhodobo ATB, zničíš jej zdravie a Imunitu aj tak sa to vráti ak nezmení stravovacie návyky. Porozprávaj sa s ňou či ju niečo netrápi.
Hľadaj alternatíva, niečo som tu poradila a miesto toho aby si si o tom zistila info, tak kritizuješ. Viem že to pomáha ľudom inak by som to neodporúčala.
Neodporúčam preto, že je to lacné, ale preto že v každej kozmetike je chémia.
Nebud taká tvrdohlavá ide o zdravie tvojho dieťatka.
Dúfam, že sa jej polepší a zbavíte sa tej pliagy. Pekný deň prajem 🙂

tibor79
6. feb 2024

@autorka ja som mala silné akné až do tehotenstva. Mrte peňazí som minula na rozne mastičky, krémy, kozmetiku, bylinky....okrem Roacutanu. Či už od lekára alebo voľnopredajné. A nič. Skúsila som všetko snáď. Od úpravy stravy, žiadne sladkosti, veľa zeleniny, ovocia, probiotiká.... Ľutujem tie vyhodené peniaze na kozmetiku. Ostala som tehotná a problém razom zmizol. Teraz mám suchú pleť. U mňa to bolo hormonálne teda, aj keď hormonálny profil nič neukázal 😕. Niekomu zase opačne, tehotenstvo spustí akné. Často sa hovorí, že to je stresom, život štýlom, stravou, atď. No neviem. Prečo potom pubert.majú zrazu akné. Podľa mňa veľkú rolu hrajú hormóny.

carolynka
6. feb 2024

Tiez Si myslim, ze to bude hormonalne, ale neviem ti poradit s liecbou. Drzim palce, aby Si to vyriesila

prasiatko30
6. feb 2024

@vakatko ty sa len o moje dieta neboj. V tomto sme zasli az za odbornikom - su niektore veci, ktore tety z mkproste nezdiagnostikuju a nepoliecia

vakatko
6. feb 2024

@prasiatko30
Odborník, ktorý cpe do dieťatka dlhodobo antibiotiká? to vie predpísať každý obvodný lekár.
Podľa tvojho vyjadrovania a reakcií mi je tvojho dieťatka ľúto, ked sa aj k nemu takto správaš, život v chronickom Strese sa mu odzrkadľuje jeho zdraví.

prasiatko30
6. feb 2024

@vakatko radsej sa ty staraj o svoje deti a bude to omnoho lepsie ja sa zase staram o svoje prakticky dospele, ktore prezilo moju “stresovu” vychovu 😂😂😂😂ako hovorim tety z mk mozu radit do urcitej miery potom treba uz odbornika bohuzial aj ked ide tety z mk roztrhnut

natalll
6. feb 2024

Ja mam 23 rokov a mam akne, treba isť na gynekologiu na hormonálny profil, a kožnemu na alergologické testy na potraviny, a ešte užívam probiotiká a vitamíny, veľa pohybu, spánku, ovocie, zelenina čistiť pleť séra masky kozmeticka kožný