Chlpy na tvári, bruchu a prsiach

18. máj 2024

Prosím poraďte mi . Som už strašne zúfalá . Na tvári , prsiach a bruchu mám tmavé chlpy.. absolvovala som už aj laserovú epilaciu, no ani to nezaberá . Hormóny mám v poriadku. Čo viac môžem spraviť? Holit si to nechcem nakoľko by som len podporila rast a tvrdosť chlpov. Ma zmysel depilácia ? Nebudú tiež rast častejšie a výraznejšie ? Najhoršie je , že za laser som vyhodila nemalé peniaze , v troch rôznych klinikách no jednoducho to nezabralo. Ešte k tomu som aj svetlý typ a chĺpky sú tmavé . Naozaj nechápem .
Prikladám aj foto

doriiis
18. máj 2024

A ja naozaj nechápem,že niekto ešte v roku 2024 verí mýtom o tmavších a tvrdších chlpkoch po holení.🤷🏻‍♀️
Podľa tejto úvahy a pri celej dekáde holenia si tváre,by som mala vyzerať ako dikobraz už.
No tak miesto holenia a peknej tváre to maj takto,keď sa nechceš holiť 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

martinmmartin
18. máj 2024

Kludne oholit. To s tym podporovanim nieje pravda a iba legenda. Tvrdost je pocitom tvrdsia ale len preto ze im ufiknes jemnu spicku a ak su chlpy kratke tak sa vedia viacej samy seba podopierat.Neexistuje ze ich bude viac, nemaju odkial prist. Ja sa holim kazdy den a ziadne zmeny v raste a tvrdosti neexistuju. Takisto pol ludstva na zemeguli.

autor
18. máj 2024

@doriiis myslím, že je to veľmi individuálne u každého. Keďže som si to holila a práve vtedy stvrdili a bolo ich viac , mám vlastnú skúsenosť, nie je to preto že by som uverila mýtom. Ty mas to šťastie že to tak nemáš a to je super🙂 ale nie všetci sú rovnakí

vsadeviem
18. máj 2024

Skús depilačné pásiky, a uvidíš. Radšej si to holiť stále ako keby si ich mala mať dlhé a tmavé, ale to už záleži ako si to usporiadaš v hlave. Kľudne tomu daj čas ako čo či si to budeš holiť aj každý deň alebo sa s tým zmieriš. Veľa šťastia ❤️

doriiis
18. máj 2024

Autorka ja ťa presviedčať nebudem....je vedecky dokázané,že je to mýtus.Bodka.Ano,môžeš depilovat ale tam hrozí,že ti to malé,vyrastajúce chĺpky nezachyti,alebo že to strhne celý vrchný film pleti a že tým,že korienky sa budú oslabovat ti tie chĺpky začnú zarastat.

11bodka11
18. máj 2024

@doriiis prosim ta ake ziletky použivas na tvar?

egonsk
18. máj 2024

tvoj partner ta bude lubit aj s chlpami, nestresuj 😉

stellarstar
18. máj 2024

@doriiis no žiaľ po holeni ich mám tiež tmavšie a hrubšie

martinmmartin
18. máj 2024

@stellarstar Ano mas. Predstav si strom ktory zotnes a ostane ti pnik. Tiez je hrubsi ako vrch stromu

doriiis
18. máj 2024

@11bodka11 ....ja sa priznám,že normálnu,dvojcepelovu.Tie origos žiletky na zastrihavanie obočia mi prídu strašne nemotorné a tupé.Ale nikdy! sa neholim na sucho.Pletovy olej a ide to krásne,za 5 minutiek hotovo

stellarstar
18. máj 2024

@martinmmartin prosím ťa

luccija
18. máj 2024

Radšej depilovat ako holit

danka2811
18. máj 2024

Ja to mam tak isto

vanilkovazmrzka
18. máj 2024

Nemas pcos?

rozculena
18. máj 2024

neexistuje,že ich je viac po oholení.Ja už by som musela mať bradu ako Rumcajs.
Tie chlpky sú jemné,depiluj si to s voskom.Nebudú také tvrdé a pichľavé ako po holení.

sisska96
19. máj 2024

@doriiis aj ja sa smejem keď toto čítam. Však chlpy ostanú stále rovnaké 🤷🏻‍♀️

marca12
19. máj 2024

@doriiis Tak ja mam tmavsie chlpky odkedy si holim nad hornou perou. Nevymyslam si,je to proste tak.

martinmmartin
19. máj 2024

@marca12 a niesi aj starsia odvtedy?

luccija
19. máj 2024

@martinmmartin tak nikto nemladne🙂
@marca12 ja som si tiež z hlúposti začala trhať 3 bledé chĺpky na brade teraz sú tmavé a ľutujem, že som chytila pinzetu do ruky.

marca12
19. máj 2024

@martinmmartin starsia o 3 mesiace 😂 odvtedy ako som si chlpky na tvari oholila

lienkashcj
20. máj 2024

Presne ako ja. Normálne si to holím a bodka. A to co píšeš sú len mýty o holení tváre

emilia94
20. máj 2024

Môžeš použiť zosvetlovač chĺpkov. V DM drogérií majú. Chĺpky budú takmer neviditeľné. Myslím, že je to lepšia voľba ako holiť každý deň.