Chemický peeling - doma

mirka193
12. feb 2024

Ahojte dievčatá, máte skúsenosti s domácim chem. peelingom doma? Je mi samozrejme jasné že efekt nebude ako od kozmetičky. Aké produkty ste skúšali, prípadne s čím ste spokojné?

monillia
12. feb 2024

Pravidelne používam ten od the ordinary, pozor musí ísť na suchú pleť max 10 min ,keď ťa ti bude stipat, okamžite umyť. Cez deň je potrebné poctivo používať spf50. Produkt používať max 1x tyzdene a ten deň žiadne iné kyseliny (okrem hyaluronovej) a ani retinol

mirka193
autor
12. feb 2024

@monillia vidíte aj zmenu resp. pomohlo Vám?

monillia
12. feb 2024

@mirka193 vidím, ale ja zas nemám problematicku pleť, používam veľa iných aktívnych látok. Ak však chceš s tymto riešiť nejaké výrazné jazvy po akné a podobne, tak to sa ti v domácom prostredí nepodarí

mirka193
autor
12. feb 2024

Aktívne látky používam aj ja (kys.hyalurónová, vitamín C, retinol) a myslím že aj kvalitnejšiu kozmetiku. Ide mi skôr o skôr o stiahnutie pórov, mám ich výraznejšie.

nataliaja
12. feb 2024

Používam už niekoľko rokov od The ordinary. Mám škvrny po akné. Výsledky vidím. Keď si ho už ale dávam často tak už mi akokeby prestane pomáhať a dám si dlhšiu pauzu. Nie je vhodné používať v slnenčných letných mesiacoch. Takže skôr cez zimu.

belaaaaaaaaa
13. feb 2024

@mirka193 Chemický píling od Septembra do Apríla. Samozrejme efekt nie je ako u kozmetičky a už vôbec nie ako u lekárov.Lekari používajú 70-80%. Niekedy musíš byť aj na PN pri niektorých ťažších prípadoch. Nejde len o chemický píling, ide aj o ošetrenie potom. Je to naozaj dôležité tomu rozumieť. Môžeš zareagovať prudkým zacervenaním a podráždením. Takže bacha na to. Keďže je potrebných 3-5 kúr každé 2-3 týždne sa musí dodržiavať, pretože koža sa obnovuje do 28 dní. Asi tak.

123369
15. feb 2024

Ja používam tiež od TO ,ale ja teda slabšiu verziu kyselinu mliečnu 10% mám rosaceu,tak ja len tak jemne,na stiahnutie pórov potrebuješ BHA buď od TO tú 2% nu kys. salicilovu,ja používam s kórejskej kozmetiky cosrx. Kozmeticke som chodila od 18 rokov mám 37 a už nechodím ,bohate mi stačí toto, čistim sonickou kefkou a tiež používam retinal a mnoho iného. Super peelingy má aj Zn. Geeg and gorgeous

ibatanecnica
15. feb 2024

@mirka193 tiež som nad nimi rozmýšlala. Ja by som potrebovala trošku oživiť pleť. Niečo na vrásky. Objednávam si tiež The Ordinary a Geeg and Gorgeous ale mám taký pocit, že na tie vrásky nič nepomáha

natalll
17. feb 2024

Ja začinam pouzivat toto

lubicacestovinova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz