Blond vlasy

natalll
4. feb 2024

Ahojte, máte niektora odfarbované vlasy? Kedysi som mala dlhé zdrave vlasy aj nafarbené veľmi sa mi zničili neviem či po vysadení antikoncepcie, alebo antidepresíva, farbenie, fenovanie, žehlenie.. Myslíte že aj keď chodím raz za 3 mesiace na melír budú niekedy ešte zdravé a dlhé? Nechcem si nechať svoju farbu. Začala som sa o ne starať šampón, kondicionér, olejček, ochrana pred teplom, nefénujem si ich, a neumyvam každy deň, skoro 2 mesiace som si ich nefarbila ale mám ich zničené kadernicka povedala že mam isť na kratko alebo si nadpojiť. Vitamíny na vlasy beriem z Dmky, jem veľa ovocia zeleniny, vela pohybu, spánku atd..Máte niekto skúsenosť?

barborachors
4. feb 2024

vitamíny na vlasy su placeba, ale tak pokojne kupuj, ale ak chces svoje prirodzené dlhe vlasy, nefarbi nicim a teda hlavne nechaj odrast farbu. Blond vysusuje a preto sa ti konce lámu, všetky herečky s dlhými a farbenymi blond maju vlasy nadpojene, alebo coskoro budu mať, a nie ze nie.

roja01
4. feb 2024

Ano, farbenie nici vlasy. Najma blond, pomocou odfarbovania peroxidom, nici vlasy. Vzdy sa divim zenam, ktore nepotrebuju zakryt sediny, ze si uz od mladeho veku takto nicia vlasy. V starsom veku za asi 15 rokov najma odfarbovania, sa znizi pocet vlasov na cca polovinu. Naviac ked vlasy sediveju ich hrubka je tiez asi polovicna. Takze vypadane a tenke vlasy uz objem neurobia.

nika_val
4. feb 2024

@natalll ak chceš zdrave vlasy je dobre aj niečo vedieť o vlasoch..
Odfarbovaním na blond alebo melír to je jedno sa vlasy najviac ničia.
Keď chodíš na melír odfarbuje ti kaderníčka len odrasty alebo ti melír dava aj na cele dlžky?
Tónuje ti kaderníčka vlasy po odfarbeni?
Aku kozmetiku používaš?
Ake konkretne vitaminy používaš (čo obsahuju)?
To že nefenuješ je napriklad chyba.
Plus nevies dat foto dlžok vlasov? (Tak nejak ako mam ja profilovku že zozadu vlasy prosím)
Skusim ti poradiť ale potrebujem viac odpovedi 🙂
Pretože da sa mat aj farbené aj blond vlasy krasne a zdrave

natalll
autor
4. feb 2024

@barborachors Nechcem svoju prirodzenú farbu, nehodí sa mi

joannita
4. feb 2024

@roja01 ja si odfarbujem vlasy na blond 22 rokov a hustotu vlasov mam stale rovnaku

joannita
4. feb 2024

@nika_val preco je chyba ze nefenuje vlasy?

hellionka
4. feb 2024

@joannita je oveľa horšie nechať vlasy mokré resp. prirodzene uschnuť alebo najhoršie ísť tak napríklad spať ako správne vyfénovať. Vlas sa teplom uzavrie a nebude sa štiepiť a lámať. Nato je však potrebná kvalitná vlasová kozmetika ( aj kondicioner) a správny spôsob fénovania vlasov po dĺžke a z hornej strany.

roja01
5. feb 2024

@joannita asi mas stastie. Mozno, ze to pride v starsom veku. Ja som to, co pisem videla na vlastne oci.

nika_val
5. feb 2024

@joannita vyššie ti už odpovedali a ja len doplním že tým že pokožka hlavy zostane vlhá v tom vlhku sa rychlo tvoria rôzne bakterie a zapareniny
Potom vznikaju rôzne kožné ochorenia, rychlo sa mastiace vlasy atd atd
A čo sa týka dlžky vlasov to je vysvetlene vyššie
Fenovaním (správnym fenovaním) sa vlas uzavrie zacelí

lenkakravcova
5. feb 2024

@natalll napojenie vlasy ešte viac zničí.
Ak chces inú farbu odporúčam farbenie prírodnou práškovou hennou. Skúšala si ju už?
Ja som skúšala blond, hnedú a rysavu, na mojich vlasoch chytili všetky bez problémov. Vlasy mali hladsiu štruktúru, akoby ich tá henna ešte chránila pred vonkajšími vplyvmi. Celkovo boli o dosť zdravšie vyzerajúce. Musím znovu ju zopakovať najbližšie 🙂

radacak
5. feb 2024

@natalll bola som na blond....nikdy viac!
Strašne mi to zničilo vlasy,keďže to treba často odfarbovat..ja už by som do toho nikdy nešla...skúsila som ale nikdy viac

nika_val
5. feb 2024

@radacak blond vlasy sa práveže už viac nemajú odfarbovať.
Uvediem príklad:
20teho januara ti kaderníčka spraví blond (alebo melír alebo balayage) už 20teho februara ty vidiš odrasty a chces znova odfarbiť
Kaderníčka nesmie tym odfarbovačom zasiahnuť do tej blond. Zmes nanáša len na ten odrast.
A nasledne cele dlžky potom len jemne tónuje.
Potom vravim o bode kedy ten vlas už je blond. Vtedy už s odfarbovaním koniec.

A toto je najvačšia a velmi velmi častá chyba kaderníčok. A potom vlasy su zničené, spalene.

A druhá najčastejšia chyba je že sa kaderníčka nevenuje starostlivosti takže nepovie a neodporúči zakazničke spravne produkty.
Pretože o blond vlasy sa treba extremne starať kedže im bolo všetko zobrané (doslova)

radacak
5. feb 2024

@nika_val noo tak vidíš a ja ich mám (už je to konečne lepšie) zničené

joannita
5. feb 2024

@hellionka hej mokre vlasy jasne, ale ked si ich necham volne uschnut? To je asi najlepsie nie?
To fenovanie z jora dole po dlzke som nevedela, vyskusam

joannita
5. feb 2024

@roja01 moze byt ze niekomu sa znicia, ale teda poznam velmi vela zien co si odfarbuju na blond cely zivot a vlasy maju v poriadku. Aj moja mama ktora ma cez 70rokov. A naozaj vela vela dalsich

lakebabe
5. feb 2024

@joannita ja mam tahany hustý blond mikromelír posledných 20 rokov od 17 tích,mala som aj komplet sťahovanie x krát za tie roky a z toho casu nosim desat rokov dokopy vlasy predlzene po zadok na keratine. zaklad je extrémne dobra kaderníčka ,ktorá vie co robí a ako to robi a nebudeš mat zničené nič. Nikdy si nafarbi sama doma.Určite je zdravšie moderné mikromeliry ako klasické farbenie odfarbovanim, lebo nefarbi zakaždým tie isté pramene. Vlasy mam zdravé a husté chvalabohu ,aj keď som zhodila napojené ,videla som ako super mi vlasy narástli. Ak chceš ozaj overenú vec na vlasy , kúp si v lekárni Biosil za štyri eura ,drahé vitamíny sa naň zložením nechýtaju. A určite spať s vypnutymi vlasmi hore do ako keby jemneho drdola , až si vlasy v noci neprilahujes a nelames a nikdy nie spat s mokrymi. Fenuj na nižšom stupni polovlhke nie úplne mokré odhora dolu a kvalitná kozmetika.

nika_val
5. feb 2024

@joannita toto som pridavala do skupiny Staroslivosť o vlasy ako porovnanie

nika_val
5. feb 2024

@joannita alebo ešte toto
Tu je zobrazene ako vlas vyzera v roznych fazach
A keď je vlas otvoreny je extremne nachylný na poškodenie polamanie atd
Ked ho nechaš len tak volne vysušiť on sa neuzavrie uplne takže stale je nachylny nie tak velmi ale je

natalll
autor
5. feb 2024

@lakebabe Ano mam mikromelir kazde 3 mesiace, ale vypadali mi vlasy mala som huste a mam riedke

lakebabe
5. feb 2024

@natalll tak potom zle Zvolena kaderníčka, ktorá nevie miešať a farbiť . Raz som zmenila kaderníčku keď bol covid ,moja nerobila, išla som k inej ,urobila presne to isté ako moja a po troch mesiacoch som musela ísť dat ostrihať vlasy pod uši, lebo mi ich melirom spalila , moja kadernicka sa za hlavu chytala ked videla v akom su stave. odvtedy si zas dávam napájať , kym dorastu, preto hovorím, aj keď to vyzerá, ze všetky robia to isté nie je to pravda ,je za tým obrovské množstvo školení a systemu miešania hotová chémia na každý druh vlasu iny. Tu už len nájsť šikovnú kaderníčku, ktorá vie co robí, ale ten biosil v lekárni si určite kúp a ešte čo mne vtedy pomohlo boli obyčajne Ampulky dixi z drogérie, také zelené sklenené to bola bomba po pol roku mi riadne vlasy zhustli a s tými vitamínmi narástli nove. Skúsila som vtedy všetko čo sa predávalo aj drahé aj lacné q táto kombinácia bola super ale ten biosil dlhodobo

joannita
5. feb 2024

@lakebabe ja si odfarbujem sama doma uz roky, pouzivam ale kadernicke farby, nie tie z drogerie a odfarbujem vzdy iba odrasty. Vlasy mam sice jemne, ale pekne hladke, ziadne zrednutie vlasov.
Dokonca mam ich predlzene paskovou metodou uz 16 rokov a to je najsetrnejsia metoda na jemne vlasy, ziadne trhanie vlasov, fakt super 👌
Poslednu dobu mam dokonca dojem ze mi vlasy spevneli.
O vlasy sa samozrejme dost staram, zabaly po kazdom umyti, zehlicka tak raz za 3 mesiace max, serum na konceky, proste vsetko mozne.

lakebabe
5. feb 2024

@joannita tak potom super ak si to vieš sama dobre urobiť ja som mala kedysi na pásky teraz mam zas mikrokeratin a nič navyše mi nepadá práveže mam dlhšie vlasy ako Normálne a zdravé hlavne. Len niektoré baby si dajú na hlavy párkrát po sebe farbu z drogérie a potom sa čudujú že majú na hlave seno

madielilly
5. feb 2024

@natalll ja mam vlasy odfarbene na platinovu blond a vlasy nemam vobec znicene.Moja jedina starostlivost o ne,je sampon,kondicioner a olej na konceky.Vlasy,nefenujem,nezehlim ani nijak tepelne neupravujem.Kadernicke chodim len 2x do roka na zostrihnutie koncekov.Raz za rok beriem na 3-4 mesiace revalid.Lebo iba cez jesen mi vlasy padaja.Ono tvoj stav záleží aj od toho ci si v nejakom strese,z hormónov.Mozes mat vlasy znicene aj preto,ze si "previtaminovana".To som zazila teraz cez zimu....Strasne enormne mi vypadavali vlasy.Kolegyna mi povedala,ze mam skusit vysadit vsetky vitaminy,ze to moze byt aj z toho.A cudujsa svete.Fakt to pomohlo.Ale napriklad poznam babu,co sa tiez farbi na platinovu a ta ma chemlon z vlasom...ale zase neviem ako sa ona o ne stara

ronie338
5. feb 2024

Biosil je super, ja som brala po tehu keď mi začali vypadavat strasne vlasy a pomohlo to veľmi, a potom dobrá kaderníčka ktorá má dobre produkty a aj dobre poradí. Ja som roky chodila na červeno a najlepšie mi nafarbili v PP v jednom kaderníctve a v ba v jednom, nie každý vie aj červenú dobrú spraviť. A sestra chodí na blond z ba do pp ku kaderníčke... ale rozdiel je obrovský, raz nemohla ísť šla k inej a keď sme šli potom spolu bolo vidno rozdiel.

viva13
5. feb 2024

Prosim kde objednam kvalitne profesionalne sampony, masky a tak?

zuzik1407
6. feb 2024

Mám to iste,,,pokiaľ sa dáva melír,blond farba,stále budú zničené,dávam oleje,a Boh vie čo a nepomôže nič .len nechať odrast svoju farbu a tu nechcem,lebo mám gaštanové vlasy.Takze kúpila som si clipy,a dávam do mojich vlasov,aby zhustli a zostrihujem konce aby tak niejak vyzerali.A to chodím na melir každých 8tyzdnov.chodila som každých 4.Ale bojím sa že budem holohlava.Moja kolegyňa ,ktorá roky farbila na blond ,,,išla na svoju farbu ,a po dvoch rokoch ešte nie sú fit....

lakebabe
6. feb 2024

@zuzik1407 inak na clipy pozor keď som pred pár rokmi skončila s napájaním začala som nosiť klipy nie každý deň a po roku mi pol vlasov vypadalo kaderníčka mi hovorila ze clipy na jemné odfarbene vlasy sú strašná záťaž a vypadávajú aj s korienkami je to horšie ako klasické napojenie tak som ich vyhodila

natalll
autor
6. feb 2024

Niekto skusenosť?

natalll
autor
6. feb 2024

@zuzik1407 Gaštanové mate pekné, ja som bola 13.12 na mikromelír a moje vlasy vyzerajú takto ked su mastne🥲

lakebabe
6. feb 2024

@natalll ten biosil je super užívam dva roky s prestávkami ale jedzte ho po jedle lebo extrémne zaťažuje žalúdok faramasi som skúšala jedmo balenie za mňa nie vobec a olaplex tiež nič moc po ňom som nevidela efekt akurát mi zaťažil vlasy