Alergia na farby na vlasy

5. apr 2024

Ahojte. Baby vždy som používala rôzne farby na vlasy a nič. No asi cca pol roka dozadu som sa vyhádzala po farbení. Skúsila som rôzne značky, aj bez amoniaku aj tu natural no vyhádzala som sa. Po natural farbe to bolo ako tak ok( hlava trošku svrbela). Používam čiernu farbu (áno aj teraz alergologička mi povedala že tie sú najagresivnejsie) . Aku náhradu používate? Mám už šediny a svoje prírodné mám tmavohnedé. Ďakujem

zena666
5. apr 2024

Riedim trosicku vodou a znesiem

autor
5. apr 2024

@zena666 ja mám celý krk vychádzani a uši. Mám už boľavé chrasty čo to stále svrbí,napr.po noci keď sa spotím. A to už som sa nefarbila vyše mesiaca. Posledná farba bola syoss bez amoniaku. Tak musím hľadať náhradu

zena666
5. apr 2024

Čím natieraš to vyhadzane?

autor
5. apr 2024

@zena666 dávala som si antihistaminiká,fenistil. Včera som bola u alergologičky tá mi odporučila nefarbiť a že sa jedná o kontaktnú dermatitidu a mám ísť na kožné.

zena666
5. apr 2024

Odporučam Hydrocortisone masť je na voľno.
Ja si farbím palette a vyplachnem nadobku vodou vtedy je to ok ak nezriedim nenafabim 😀 drzi v pohode 5 tyzdnou sediny

saraxyz
5. apr 2024

Ja som to zažila. Zle som dopadla. Dlho som sa z toho dostavala. Prešla som na hnedu

autor
5. apr 2024

@saraxyz a pri hnedej už to nerobilo? Rozmýšľa som aj nad tým že teda by som dala hnedú. Ja som používala vždy skôr modro čiernu.

saraxyz
5. apr 2024

Nie, nerobilo (nerobi) to pri hnedej . Ja som prišla o polovicu vlasov, chrasty vsade, mokvali mi. Kadernícke bolo do plaču keď ma videla a ja trúba som si farbila...nechápem, prečo som to toľko trpela.

autor
5. apr 2024

@saraxyz no mne len krk a uši chytilo a je pravda že začalo mi viac vlasov padať. Čo som mávala husté teraz keď ma sestranica strihala mi hovorila že mám riedke 😔

saraxyz
5. apr 2024

Tak to co najskôr ukonci a zmeň farbu

alisaela
5. apr 2024

Radšej sivé ako žiadne, či? Robíš si testy ,ktoré sú v návode ? Tie tam nie sú pre srandu. Takto si vieš otestovať ako zareaguješ na farbu. Ešte prichádza do úvahy henna. Ak by si siahla po odporúčanej masti, takisto čítať leták! Nie je to "indulona".

ciernysokol
5. apr 2024

Mne z farieb vypadavali vlasy a svrbela ma hlava.farbim teraz hennou a som spokojna.pouzivam hennu khadi stredne hnedu.