Ako zmierniť opálenie?

3. jún 2023

Myslela som, ze ma az tak neopali, bola som na slnku len tri hodiny, no spalilo ma a nerovnomerne. Jednu ruku mam opalenu pol na pol a prechod brucho plavky je hrozny...planovala som sa toto leto pretierat len samoopalovakom a na slnku len chvilu posediet, ale som uplne specena.

doriiis
3. jún 2023

Ďakujeme za oznam.Kupit čistý aloe Vera gel alebo chladivu konskú masť.A natierať.Pre lepší efekt oba produkty držať v chladnicke

panelacikova
3. jún 2023

obyčajný kyslý biely jogurt natrieť na postihnuté miesta. mne takto na dovolenke za 1 deň (cca 2 natretia) takmer úplne stiahol začervenanú kožu a na 3.deň bola už pekná hnedá. žiadne pľuzgiere ani šúpanie nenastalo 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. jún 2023

@panelacikova a ak zhnednem tak tiez nerovnomerne, da sa aj ta hneda zmiernit?

autor
3. jún 2023

Dakujem za rady

muchotrafka298
3. jún 2023

To sa musis len potom dalej "dopalit" na tie nerovnomerne opalene miesta. Ja sa napriklad opalujem do cervena, proste mam taky pigment, ktory sa mi vekom zmenil. Cize ja sa natriem 50tkou a aj tak ma to chyti do cervena a po par dnoch to mam hnede. Natieram sa ale po opalovani kremami a ked je zle, tak pantenolom sprejom.

panelacikova
3. jún 2023

to závisí od pokožky. samozrejme, tam, kde ťa nespálilo, ti jogurt nevyčaruje hnedú 🙂 ale možno pomôže zmierniť to spálené a zachrániť pokožku pred pľuzgiermi alebo lúpaním. alebo teda bežať do lekárne a ako radia baby vyššie...

lindous
3. jún 2023

Panthenol určite, najlepšie pena v spreji... ak si čerstvo spálená a rozhorúčená, tak na mne tak raz jogurt akurát tak v sekunde zaschol a zmývať to bola riadna bolesť 😅😅 vyblednutie moc neovplyvníš, záleží od tvojej pokožky, ale keď už budeš mať pokožku skludnenú, nie slnkom podráždenú, tak napríklad peelingom by si tomu vedela pomôcť 😊

autor
3. jún 2023

Najradsej by som bola,ak by som sa na tych miestach, kde je to moc zlupala...pekne by som si naniesla samoopalovat vsade a bola by som hneda, nemala skm chut sa ani velmi prirodzene opalit, nie to este spalit...nezdalo sa mi az take pocasie a to som sa aj natrela...radsej budem jemne hneda vsade ako niekde prilis hneda, ci cervena a na zakrytych miestach biela. Skusim si dat aj vanu a poriadny piling.

vanilkovazmrzka
3. jún 2023

Biely jogurt, aloe vera, pantenol… ja mam toto a je to super vec (pouzivam to aj na nohy po oholeni, velmi prijemny gel)
https://www.benulekaren.sk/vivapharm-aloe-vera-...

jankak055
3. jún 2023

Len 3 hodiny?! Stacilo mi povesat pradlo a citila som ze uz prazi poriadne.

domka222
3. jún 2023

Akože si myslíš, že pilingom teraz zoderieš pigment dole? Určite to bude teraz veľmi "príjemná procedúra" na tak spálenú kožu

jaskolka
3. jún 2023

Uff, nechcela si byt dlho a bola si tri hodiny? To nebolo dlho? Spáliť sa mozes už po polhodine, ak je prudké slnko a nemáš kožu nijako chránenú. Teraz jedine chladiť spálenie, pantenol, smotana, aloe vera gél
Vaňu a píling nie, preboha, to co ti napadlo? Je jedno, že od slnka, proste máš popálenu položku, toto sa musí najprv schladiť a tak upokojiť.
Určite nedrat kožu pilingom, veď sa zbláznis od bolesti.

jaaty
3. jún 2023

Ak sa nechceš opáliť, treba sa na slnku pohybovať v dlhom rukáve a dlhých nohaviciach a nie v plavkách . Pri kratšom pobyte (nie 3 hod) pomôže aj opaľovací krém s uv 50.

domiklik
3. jún 2023

Panthenol sprej, overená lekarenska zalezitost

gabika128
4. jún 2023

Potom to môžeš zmierniť tak, že tie opalenejsie časti tela si natrieš vyšším faktorom 😊 opálenie časom bledne tak sa to vyrovná