Ako si zvýšiť sebavedomie a viac sa starať o seba?

12. apr 2024

Možno som dala nevhodný názov diskusie, no som úplne obyčajná žena dá sa povedať sivá myška. Sebavedomie nemám žiadne. Mám 180 výšku a 68 kíl, dlhé hnedé vlasy skoro po zadok a zeleno hnedé oči. Schudnúť nechcem no vyformovať postavu by padlo vhod. Hlavne brucho a zadok. Poraďte ako na to ako začať cvičiť? A čo robiť ako sa cítiť sebavedoma? Keď idem von vždy sa pozriem na seba ešte doma v zrkadle a poviem si že vyzerám hrozne. Lebo vyzerám, postava trochu flandrava, tvár ovalna nepekná, zuby krivé možno by som mala ísť aj do strojčeka. Neviem či by to pomohlo. No cítim sa zle, nemam rada keď niekto sa na mňa pozerá, alebo keď s niekým sa rozprávam a pozerá sa mi do očí. Vždy myslím na to čo si ten človek o mne myslí ako vyzerám hrozne, proste že som škaredá. Vyhýbam sa aj očným kontaktom. Začala som sa stretávať s jedným mužom no hanbím sa pred ním, vôbec si neverím. Poraďte čo mám robiť

cyberk
12. apr 2024

trener + zubarka + kadernicka + spravit minikurz ako sa pekne nalicit.. co ti v tom brani ?

mane01
12. apr 2024

Zacni cvicit s trenerom, ten ti ukaze co a ako, ako spravne dychat, cvicit celkovo. Zuby zavisi od veku, ak si este mlada 20 rocna baba, tak na celustnej ortopedii ti pomozu s krivymi zubami. A inak, ak sa ti nieco ma sebe nepaci, tak to zmen. Oziv satnik, namaluj sa, chod na nechty alebo cokolvek, co ta potesi, aby si sa zacala mat viac rada. Ak mas pocit, ze to vsetko nestaci, tak asi skus psychologa… je dolezite mat sa rada. Ty si jedina osoba, ktora s tebou bude kazdy jeden den tvojho zivota 🤷🏼‍♀️❤️ vela stastia!

autor
12. apr 2024

@mane01 Nechcem chodiť do fitka hanbím sa pred ľuďmi. Skôr nejaké cvičenie na doma. Mám 30+ šatník mám farebný najradšej nosím rifle a tričko k tomu botasky, som športový typ. Šaty a sukne nenosím vôbec necítim sa v tom dobre. Namaľovať sa trochu to pomôže no keďže mám oválnu tvar a krivé zuby tak je to o ničom.

almia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzubb007
12. apr 2024

Ostrihať vlasy aspoň o 10 centi po zadok sa už nenosia, nafarbit, primalovat sa a cvičiť doma dá sa úplne všetko, takto to robím ja doma aj nechty a som spokojná, cvičím jumping to brutálne formuje, len sa naštartovať a ideš budeš žiariť

andrea2323
12. apr 2024

Ak nechceš chodiť do fitka, skús teda doma, alebo si nájdi nejaké obľúbené cvičenie, ktoré môžeš robiť aj vonku, dlhé prechádzky, beh, môžeš si pritom v tomto peknom počasí vypočuť podcast hocičo 🙂 inak ohladom tej posilky, mne vždy pomáhalo ísť do nejakej menšej lokálnejšej kde teda neboli žiadne krásavice a krásavci a tak sme tam boli všetci rovnakí ☺️ a celkovo si vždy poviem, keď by som sa pri niečom hanbila, že však čo najhoršie sa môže stať, a keď sa strapním, tak tých ľudí už nikdy neuvidím 😁 alebo rozmýšľam tak, že každý človek má nejaké trápenia a nerieši len mňa 🙂

autor
12. apr 2024

@almia Mám 2 deti

alazala
12. apr 2024

Ak môžeš, investuj do strojčeka na zuby. Chod k dobrej kadernícke. A cvit ti radím s trénerom, nemáš sa za čo hanbiť. Sama sa tazko posunieš

savoya
12. apr 2024

Kup si ergometer alebo elypticky trenazer a cvič doma.Ani ja nechodim rada do verejneho fitka.

nikoletta1712
12. apr 2024

Píšeš, že máš dlhé vlasy…
Ja si musím nadpájať, lebo ich mám riadne riedke…Kebyže ťa stretnem, tak som si úplne istá, že sa otočím za tebou a v tichu ti budem “ závidieť” tvoje vlasy alebo ti ich rovno pochválim…
Už len kvôli tým vlasom by si mala mať sebavedomie!😊
My ženy s riedkymi vlasmi by sme za to dali všetko🤷🏼‍♀️…

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. apr 2024

@wolf_ Neviem no mne sa na sebe nepáči nič.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. apr 2024

@wolf_ Veru nevidím na sebe nič pekné, lebo stačí jeden alebo viac nedostatkov a potom celá postava celý človek je škaredý.