Ako sa zbaviť výzoru dievčatka?

21. júl 2024

Baby, možno divná téma ale možno date dobre rady. Moja mama bola typ, čo sa nemalovala, neobliekala nejako extra, nosí od kedy si ju pamätám účes na chlapca a v podstate aj teraz si vystačí s krémom, ani nechodí ku kozmeticke atd atd. Ja mám už nejaký ten vek (38r), výzorom posobim mladšie (tipujú mi tak 30-33 rokov). Avšak som vzdelaná, pravnik (aktuálne má RD)… Len ja sa neviem ako keby zbaviť toho dievčenského looku… Nosím dlhe vlasy v cope (od kedy sa pamätám), malujem sa tak priemerne (obocie, maskara, čierna ceruzka), obliekam sa stále rifle, tričko, tenisky, nenosím doplnky.. proste posobim ako prestarnuté dievčatko 😀😀😀 Skúšala som si aj zaplatit kurzy licenia, či kurz kapsuloveho satnika atd ale nejako má to neposunulo… Čo by mi mohlo pomôcť cítiť (a hlavne vyzerať) viac tak ako vzdelaná, dospela, žena, matka a nie dievčatko opatrovateľka? Divná téma viem ale nemala som mat moc v kom vzor :/

lenkakravcova
21. júl 2024

Kúp si šaty. Dlhšie ideálne. Krátke evokuuju mladé dievča. Aj 15 ročná v maxi šatách vyzerá ako dáma, miesto dievčatka.

dzejny656
21. júl 2024

Ahoj, ja ťa nepoteším, ale podľa mňa nijako, je to genetika. Mojej mame vždy ľudia tipovali menej rokov, doteraz keď je sama s mojou dcérkou myslia si, že je jej mama a nie babka. Rovnako teraz mne ľudia tipujú o 10 rokov menej a keď poviem koľko mam rokov ostanú prekvapene pozerať. Ja som bola nedávno pri lekárke riešiť jeden estetický problém a ona mi povedala, že niektorý ľudia majú detskú tvar a budú ju mat "navzdy", že aj keď budem mať 60, vždy budem vyzerať mladšie. Ešte som k tomu aj nízka a stihla, takže ja som sa s tým už viac menej zmierila.
A obliekam sa elegantne, sukne, saty, saká atď. a aj tak mi tipuju o dosť nižší vek.

katica06
21. júl 2024

Súhlasím s @dzejny656 , bola som na tom podobne roky, v 22r som si chcela otvoriť účet v banke a pani pri okienku sa má opýtala či má vôbec OP. V 27r na výlete s manželom mi dali detskú vstupenku. Mám o desaťročie viac ako ty, po dlhotrvajúcicej chorobe mi tipujú ľudia už iba.o päť rokov menej.

hankab
21. júl 2024

Začni sa inak obliekať. Tenisky, tričko a rifle - je to také skôr pubertacke, mladé. Teraz nič voči tým čo to radi nosia, mnohim to pristane (tiež sa tak obliekal), no ale pôsobí to veľmi mladistvo a to ty nechceš. Blúzky, šaty, sukne, elegantne - to ti jemne pridá na dôležitosti. Mimo práce je to asi jedno, nie?

majamat
21. júl 2024

skus aj uces zmenit. mozno len nejaka ina uprava vlasov.
ked som si dala skratit, zrazu mi decka vykali 😀
teraz mi zvycajne tiez hadaju menej, aj ked uz je to ine. uz mam vyssi vek a aj nadvahu, co mojmu vzhladu tiez pridava roky.

hiro
21. júl 2024

No pozri mne stále klikajú tety v Lidl keď si kupujem víno že 18r... Kedy aspoň 21r či viac však majú takú možnosť, vždy ich upozorním ale je to márne 😁

danyelia
21. júl 2024

Ja neviem, ja mám tiež 38 rokov, ale práveže sa snažím v rámci možností a vkusu vyzerať mladšie 😁 Daj si sivý seriózny kostým, mokasíny, ostrihaj vlasy na chlapca, zafarbi na tmavohnedo, začni nosiť okuliare, používaj tmavý rúž...presne tento štýl vo mne evokuje staršiu dospelú pani 🤔

mameha7
21. júl 2024

Skús niečo na štýl Mirandy v seriáli Sex v meste. Ako právnička by ste mala mať nejaký dress code. Niečo takéto, štýl sa volá Business casual, na pintereste máš tisíc nápadov ako na to. Farebne sa môžeme pohybovať skôr v tom neutrálnejšom spektre (biela, čierna, béžová) a ladí sa to s farebnými doplnkami. Oblečenie by zahŕňalo puzdrové sukne, saká, vesty, košele, zaujímavé kostýmy s oversized sakami (nech je to moderné), dámske chinos nohavice, luxusnejšie vyzerajúce kabelky (nemusia byť drahé, ale môžu sa tak tváriť), topánky na podpätkoch. Odporúčam youtube kanál od Anny Bey - How to be elegant.

ktochytavzite
22. júl 2024

Zmeň si účes,mikádo ,mozno si daj tmavšiu farbu na vlasy.A elegantne oblecenie posobi decentne.

autor
22. júl 2024

@lenkakravcova a môžem k ním kombinovať aj tenisky? Lebo ide mi hlavne o veci teraz, keď som s malou na RD …

autor
22. júl 2024

@dzejny656 no.. ako to, že tipujú menej mi nevadí, ktorej by vadilo len taký “závan ženskosti” mi asi chyba.. ale skúsim prehupnúť do elegantnejších veci a možno to pomôže kúsok.. 🙏

autor
22. júl 2024

@katica06 tak ale zase tie vstupenky sú fajn, nie? 😀😀 ako vyzerať mladšie, to sa nesťažujem.. len asi bude problém v mojom “stylingu”..

autor
22. júl 2024

@hankab práveže mimo prácu chcem, lebo do prace ešte nosím šaty, ale to je zase až “too much” a na ihrisko či k lekárke tak s malou ísť nemôžem… a potom je obrovský rozdiel keď som do prace nosila puzdrové šaty a na prechádzku s dcérou leginy dobre že nie :/ takú asi voľnočasovu eleganciu to chce🤷🏽‍♀️

autor
22. júl 2024

@majamat už som toľkých kaderníkov vystriedala, len mám husté a ťažké vlasy a každý sa boji s nimi čokoľvek urobiť a vždy ich len zostrihajú na postupne :/ Jedného som mala, čo to s nimi vedel super, no odišiel mimo SVK a odvtedy som stratena aj v tomto 😀

jana_eyre_2
22. júl 2024

Ja.mam 40 a tipujú mi 30.. v tomto veku som za to rada, vadilo mi to len keď som bola mladšia, lebo som pôsobila ešte mladšie.. ale keď už pôsobím ako 30r tak mám dojem že ma viac ľudia rešpektujú ako kedysi.. je to teda asi aj tým, že sa viac ozvem ak sa ma niečo dotkne, čo som kedysi vždy prešla mlčaním.. obliekam sa podľa popisu podobne ako ty, takze neporadím, ja len že pôsobiť ako 30tnicka je vždy lepšie ako pôsobiť ako pubertacka takže si myslím že keď ti tipujú 30r, je to už celkom fajn 😅

Btw keď ak to takto pôjde aj ďalej, tak v 70tke budeme vyzerať na 60, to vôbec nie je zleee 😅

autor
22. júl 2024

@mameha7 ďakujem veľmi pekne! úplne si trafila čo sa mi páči a keď som pozrela tie fotky tak fakt mnoho z toho sa dá nosiť aj bezne von, dať k tomu tenisky a aj tak to vyzerá skvelo! ďakujem, pozriem aj ten kanál.

autor
22. júl 2024

@jana_eyre_2 nie, nie, na toto sa nesťažujem, že mi tipnu menej 😀 (teda teraz už nie ako pubertiacku ma to zlostilo riadne). Len nemám pocit takej ženy ak to dobre píšem…. Že som taká myska seda mimo prace (v práci to zase tiež nebývalo módne terno ale aspoň som nosila že ske oblečenie a opatky).. Ale cidim niekedy tak štýlové mamy aj na ihriskách že nechapem

petracandle
22. júl 2024

Veď buď rada, že posobíš dievčensky- mladšie 😃 za mňa sa určite nestrihaj (dlhé vlasy sú pekné) len cih rozpusti a pripadne natoč, jemný makeup je super. Za mňa jediná zmena - začni nosiť šaty. Do práce Business casual (to asi nosíš) q na voľný čas nejaké pekné letné šaty. Šaty sú za mňa oveľa pohodlnejšie ako rifle a tričko brrr

katica06
22. júl 2024

Aj po 20r sa na tomto s mužom smejeme, čo si pani za oknom myslela keď vydela plešatého chalupa okolo tridsiatky čo drží za ruku,,dievčatko,,

jana_eyre_2
22. júl 2024

Hej jasné úplne chápem čo myslis.. ja tiež často obdivujem ženy, mnohokrát aj mladšie ako ja čo vedia pôsobiť ako dámy, alebo teda skôr tak dôležito by som povedala (popravde neviem nájsť vhodný výraz).. ja som sa nejako zmierila s tým že asi tak pôsobiť nikdy nebudem 😅 inak, ten štýl čo je tu na foto je fakt pekny..

majamat
22. júl 2024

Ja neriešim, striham sa sama.vlasy mám stále v drdole

lenkakravcova
23. júl 2024

Ja nosím dlhé šaty aj s teniskami, aj s balerinkami, aj so sandálmi bez opätku.
Neriešim čo si o tom kto myslím poväčšine mi tie topánky aj tak je je vidno keď sú šaty až po zem. 🙂

dorottka
23. júl 2024

Ja mam podobny problem (aj ked som starsia ako ty), ale ja som za to praveze rada, ked sa stretnem s ex spoluziackami, vacsina vyzera ako “tetky”. Taky agizmus je v spolocnosti, ze mat takuto vyhodu je na nezaplatenie.
Tebe budeme darmo radit elegantnejsi satnik, zjavne ta az tak neoslovuje, inak by si ho uz mala, preto ti odporucim ti to ani nekomplikovat moc, vymen rifle za normalne nohavice, pripadne rifle dalej nos, ale najdi fakt dobre padnuce, tricka vymen za tielka s blazerom a mas po starostiach. Pokial si budes udrziavat vahu, budes vyzerat dobre, nech si das hocico.
Co sa tyka vlasov, ja mam normalne dlhe, vyzera to dobre a pokial sa o tie vlasy staras a obcas zajdes na session s dobrou kadernickou, ktora ti ustrazi farbu a strih, mozes ich kludne nosit nadalej. Nechapem popravde tu snahu zien cez 40 automaticky vyzerat ako cez 50 🤷‍♀️

nisia
23. júl 2024

Pozor aj na uces. Ja mam vek 38 rokov, vlasy som nosila po pas v cope a odhadovali mi 30 rokov. Dala som sa ostrihat po bradu, teda tesne nad plecia a kadernicka mi povedala ze som omladla skoro ma piclo. 😀 A mala pravdu teraz mi odhaduju 25 🤣. Takze asi to vyriesia iba vrasky 😀.

ziarifka
24. júl 2024

@lenkakravcova nemáš problém so včelami pod šatami? Pravidelne nejakú naberiem na trávniku a dostanem žihadlo. Myslím, keď sú šaty po zem a deti behajú viac po tráve ako po chodníku. Rovnako v sandáloch naberiem včelu pod prsty

duppka13
24. júl 2024

Mam kamaratku ktora nosi elegantne saty este aj na bicykel 😂 tak skus tie saty, kludne aj na ihrisko. Ja nenosim leginy okrem zahrady asi nikam, teplaky ked idem do lesa so psom. Dnes som mala na ihrisku oblecene textilne kratasy a bluzku. Skus tmavsie vlasy a zostrih po plecia.

lenkakravcova
25. júl 2024

@ziarifka wow, tak toto mne sa ešte nestalo. 🙂 zatiaľ teda nie. Jedine s hmyzom si pamätám, že keď som mala viacvrstvove šaty z tylu (na svadbe u rodiny), tak do tej vrchnej vrstvy sa mi dostali dve tri hmyzy, rovnako neveste 😅 ale pár sekúnd a bolo to prec.
Pri denných šatách, 1 vrstvovych sa mi to nestáva. Práve naopak, keď mám nohavice tak sa na mňa lepia ovady, sukňu zo šiat ignorujú.