Ako sa zbaviť komárov?

anabela2111
10. júl 2024

Poznáte niečo účinné proti komárom? Doma máme sieťky, to je ok, no ako vyjdem von, idú ma zožrať, bežne na ľudí okolo si ani jeden nesadne, ale na mňa vsetky..Repelent som skúšala z obchodu, nič..vyrobila som si domáci z olejčekov, ale ten im na mne voňal ešte viac. Už som prestala používať aj parfum, ale nepomohlo🫤

vyrovnanaosoba
10. júl 2024

@anabela2111 nám zatiaľ pomáhajú repelenty. Ale keď zabudneme, sme ako po kiahnach 🙄

simsalabim
10. júl 2024

@anabela2111 ja preto chodim tento rok do zahrady fakt malo. A iba cerstvo nastriekana, polejem, pozbieram ovocie a idem dnu. Von inak na bicykli - rychlo, nedobehnu ma 😅, sup do vody a z vody rovno bicykel. Bohuzial, inak to nejde. Stipu aj cez dlhe oblecenie. Komare ma miluju a ja mam na ich vpich fakt zle reakcie.

anabela2111
autor
10. júl 2024

@vyrovnanaosoba
@simsalabim a neskúšali ste Béčka z lekárne? Práve čítam, že už sú aj "tabletky" proti komárom 🤭 neviem, či to môže zabrať, žeby som im toľko nevoňala 😅

madeincssr
10. júl 2024

@anabela2111 mna maju komare radi, ale ked sa poctivo nastriekam repelentom, tak hoci nalety neprestanu, nesadnu na mna a nestipu. Ale treba sa nastriekat poriadne vsade, lebo bez problemov pichaju aj cez (letny) odev.

anabela2111
autor
10. júl 2024

@madeincssr akú značku repelentov používaš prosim? Ja som si kúpila nejaky sensitive, ale 0 bodov..🫣

simsalabim
10. júl 2024

@anabela2111 skusala a nic. Mna proste miluju. Spominam si na jedno leto, ked som len na ukazovaku mala 24 stipancov 🙈 Bohuzial mi stipance strasne navru, su horuce, bolave, kazdy rok aspon raz minimalne jeden vpich je “infikovany” a koncim na atb 🤷‍♀️ Zato kliesta som mal jediny krat v zivote (mam 54r) a aj to bol kliest zufalec v novembri, ked uz vazne nemal koho napadnut.

madeincssr
10. júl 2024

@anabela2111 barsjake v spreji aj v mechanickom rozprasovaci z hociktorej drogerie/obchodaku. Ono ta ucinna latka je v nich casto rovnaka. Ale tak ludia "vonaju" komarom rozne a mozno, ked ta miluju, prekonaju niektori najviac zalubeni aj tuto barieru. A v interieri, ked sa mi dostanu, tak aspon v spalni dam na popoludnie/vecer ten protikomari odparovac, co sa strka do zasuvky. A na noc ho potom vypnem. To mi tiez funguje.

lindous
10. júl 2024

@anabela2111 ja som vždy veľmi obľúbená komármi, keď sa niekde objavím nenatretá repelentom, tak ostatní sa “tešia”, lebo komáre idú na mňa 😂 repelent čím viac eko bio špeci neviem aký, tým menej mi funguje… ale Szuku krém je u mňa topka, to mi vždy pomôže 😊 ja ho kupujem v takej mini drogérii, ale pozerám, že dá sa aj online, majú aj sprej, ale ten vyskúšaný nemám

zuzkaa1991
10. júl 2024

@anabela2111 ja vonku používam sprej predator uz par rokov

anabela2111
autor
10. júl 2024

@simsalabim Ja som kliešťa ešte nemala nikdy, mám 42 😀 tak je to asi nejaké pravidlo, kliešte nás nechcú, komáre milujú😄

anabela2111
autor
10. júl 2024

@lindous
@lindous
@madeincssr ďakujem za rady, idem postupne testovať tie vaše zbrane 🙂

nikasmile
10. júl 2024

@anabela2111 thermacell odpudzovač.