Ako sa staráte o svoje chodidlá?

12. aug 2024

Ahojte, poradte ako sa starate o svoje chodidla - najmä päty. Ja som to doteraz neriesila, ale toto leto je uz fakt zlomove - moje nohy vyzeraju hrozne 🤦 Skusala som parasoftin navleky - to trochu pomohlo, ale päty zostali nezmenene. Koža strasne zhrubnuta... Oplati sa kupit a pouzivat nejaky pilnik na chodidla? Alebo pomoze uz len pedikura? Normalne sa hanbim ist s takymi nohami k pedikerke 🙈

kikuska202
12. aug 2024

Ja som to tiez dlhsie neriešila, potom ma zacali chodidlá bolieť, tiez mi zhrubla koža, zacala som chodit na pedikuru, odvtedy lepsie

sisska96
12. aug 2024

Raz do týždňa namočím nohy do vlažnej vody s morskou solou. Potom s pilníkom odtráním zhrubnutú a suchú kožu, potom s jemným pilníkom vyhladím a natriem mandľovým krémom a hotovo

pribinak
12. aug 2024

Však presne na takéto prípady slúži pedikérka

la_dolce_vita
12. aug 2024

Chodim najma v lete na pedikuru, hoci sa staram aj doma o chodidla, nie je to take ako z pedikury. Vedia krasne upravit aj nechty. Hanbit sa nemusis, su zvyknuti..

mclissa
12. aug 2024

Raz za tyzden si to brusim sama, kazdy den natieram.

glorikarebeka
12. aug 2024

Ja by som sa hanbila zas mať také nohy....

autor
12. aug 2024

@glorikarebeka presne takyto "mudry" komentar mi tu uz chybal 😘👎
Ostatnym dakujem za zdielanie vasich postupov pri starostlivosti o vase nohy

pralinka86
12. aug 2024

Urcite pedikura na zaciatok a potom udrziavat.
Super je keralan mast na paty a chodidla kazdy den dať trochu

mistymay33
12. aug 2024

Chodim raz za mesiac na pedikuru. Raz za tyzden v sprche si este brusim s bruskou jemne sama a kazdy vecer si ich narieram s kremom z DM. Hlavne v lete, ked mam slapky. Vtedy dostavaju päty zabrat.

viestta
12. aug 2024

Zacni na pedikure, potom uz len budes udrziavat. Pedikerka ti poradi ako

mimikarol
12. aug 2024

Ja si päty pilnikujem cca každý 2-3 den a natieram krémom. Zatiaľ je to v pohode, ale možno o rok už budem musieť chodiť aj na pedikúru keďže celé leto nosievam šľapky

milena29
12. aug 2024

Ja som si kupila elektricky pilnik a s nim si zbrusim hrubu kozu a potom natriem kremom, ktory obsahuje ureu. Vyborna je aj mast keralan, ktoru tu uz spominala ( pralinka 86).

sardinka32
12. aug 2024

Ja Ti poradím dobrú vec, odkedy ju používam, nehrubnú mi päty. Infadolan - dermálna masť...každý večer si nahrubo natriem hlavne paty, dám ponožku, ak idem hned spať a paty som si nemusela oškriabavať odkedy som ho kúpila...a to je už pol roka aj viac. Ja som uz bola zúfalá, lebo čím viac som si to kadejako oškrabovala, tak mi tie päty hrubli. Teraz netreba, mám sice v sprche pemzu, občas, keď si spomeniem, len tak trošku prejdem paty, ale orezávatko mi už netreba.

michaelammka
14. aug 2024

Ja používam scholl a potom mam taky gel na paty pouzívam rano aj vecer a super 😇👌