Africké copíky - účes

pusinka_1
3. jún 2024

Dobrý deň, som práve teraz v Keňi (v Afrike) a rozmylsam nad tým že by som si dala urobiť také tie copiky africké. Foto prilozim. Mám svetlo hnedé vlasy ani nie po pás. Prosím tie ktoré majú skúsenosť je to dobrý nápad? Nezničí mi to nejak extrémne vlasy? Bude sa to potom dať rozpliesť? Ďakujem a v prípade otázok sa pýtajte, za každú radu som vdacna🙂

syslik81
3. jún 2024

rozpliest sa to da ale... oni maju silnejsie vlasy a tak viac vydrzia.. vlasy sa pod tym potia nedaju sa poriadne umyt ..ak je ti len na paradu na par dni ok -daj si ale z dlhodobeho hladiska pomer eu jemne vlasy vs africke plus rataj nasu svetlu pokozku pod vlasmi - nie ..takze zalezi na kolko to chces

pusinka_1
autor
3. jún 2024

@syslik81 na dlhodobo nie určite... A ešte prosím ako dlho to cca vydrží pekné? Ďakujem

syslik81
3. jún 2024

ja som to nemala ale dcera a cca tyzden ..potom jej z toho lietali take baby vlasky a uz to nebolo pekne plus to zacalo aj smrdiet ...

riesska123
3. jún 2024

Ja som ich mala na hlave dva mesiace 😊 za mňa chod do toho, vlasy sa pod tým nepotia, dá sa to pekne umyť keď treba. Len asi ta prvé tri dni budú ťahať vlasy to ako to budeš mať utiahnuté tie copiky, dá sa na to pekne zvyknúť. Mne to netahalo, mám ťažké husté vlasy, ale zevraj niekomu sa kvôli tomu môžu spraviť lupiny keďže pokožka nie je na to zvyknutá a môžeš mať suché vlasy. Inak, len zo zaujímavosti, koľko stoja v Keni ? Čo tu píšu, tak súhlasím, že oni majú silnejšie vlasy a viac vydržia, ale to že to smrdí a potí sa pod tým hlava je za mňa blbosť. 😀

pusinka_1
autor
4. jún 2024

@riesska123 cena neviem nepozerala som, ale mám pocit, že tu je to lacnejšie, napr. jeden ananás čo je miestny kúpiš pod 1€ takže v pohode

pusinka_1
autor
4. jún 2024

@syslik81
@riesska123 prosím ešte keď to rozpletiem ako veľmi budem mať zničené vlasy? A ako dlho bude trvať, kým budú zase ok? Ďakujem

syslik81
4. jún 2024

@riesska123 pozri ja pisem za moju dceru ..jej sa pod tym hlava potila umyt sa to nedalo ... ma jemne hnede vlasy .. takze zalezi od pokozky,vlasov a celkovo prahu co komu smrdi .. kedze sme neboli jedine co viem z for ze im to proste smrdelo..
@pusinka_1 ak ti to neutiahne extremne moc a nepotrha korienky vlasov tak ti to vlas neznici-to sa len zapletie-nic viac ...

banalu
4. jún 2024

Svagrina si dala, tiez v Keni, a potom jej ostal taky kut, ze po navrate domov sa dala ostrihat a dava vlasy do kopy. A to si chcela dat napliest este raz, ale po vypleteni ostala zhrozena. A bol dost problem aj s umyvanim a svrbela ju hlava. Ak niesi v oblasti s tecucou vodou, tak uz vobec by som do toho nesla.

silviaa
4. jún 2024

@pusinka_1 Prosim napis cenu. Som zvedava 🙂

pusinka_1
autor
4. jún 2024

@silviaa zisťovala son je to 7, 70€ (1000 kenanskych silingov). V BA kľudne aj viac ako 80€

pusinka_1
autor
4. jún 2024

Ďakujem za rady dnes idem do toho

pusinka_1
autor
4. jún 2024

@pusinka_1
@silviaa a to aj s pridaním vlasov

pusinka_1
autor
4. jún 2024

@syslik81 ďakujem za info

cafelatte
4. jún 2024

my sme dali dcérke, ale nie na celú hlavu, len po boku z jednej strany, bolo to pekné ale nevydržalo to dlho asi aj z dovodu že sa kúpala v bazéne celé dni.

riesska123
4. jún 2024

@pusinka_1 čo sa týka odpletania. Jedine čo mi vadilo bolo to, že som si to sama a trvalo mi to aj s prestávkami 11 hodín.. ale ja som mala do toho zapletené aj umelé vlasy aby som ich mala dlhšie. Vlasy by som povedala, že boli aj zdravšie, ja si ich žehlím takmer každý deň a keď boli zapletené tak som ich toho ušetrila. Umývalo sa to šampónom, neumyvaju sa vlasy ale len pokožka hlavy a je to trocha náročnejšie, ale da sa to a nie nic nesmrdelo. Len to dlho schne ale to je asi jasné. A potom keď to budeš dávať dole nezľakli sa koľko vlasov vypadne ale to je normálne lebo keďže sú zapletené nemajú ti ako padať vlasy tak ti to vypadne všetko naraz keď to odpletieš. A cena 7,70€ peckovo😳 ja som platila cez 300e v Bratislave. Potom uka fotku a či si spokojná 😊 som zvedavá a
@syslik81 neviem prečo smrdelo 😅 lebo ja som do toho mala ešte umelé čo by malo respektívne smrdieť viac, ale mňa ani nesvrbelo ani lupiny ani smrad ani nic. Ale asi každá hlava je iná 😊 ale vážne ma nenapadá čo by na tom smrdelo keď sa to dá pekne umyť šampónom len to zaberie viac času ako obyčajne a práveže hlava sa potí menej a viac na ňu fúka keďže vlasy sú pokope a vlastne ozaj
@pusinka_1 neviem ako to bude v Keňi ale asi by si mala dávať pozor na cestičky vo vlasoch aby sa ti nespalili neviem či sa to rieši opaľovacím krémom alebo ako ale slnko tam máte asi riadne

pusinka_1
autor
5. jún 2024

@riesska123 aj ja mám v tom umelé vlasy... 5 balíkov. Hneď pošlem foto

pusinka_1
autor
5. jún 2024
riesska123
8. jún 2024

@pusinka_1 jeeej tie su nádherne aj sa ti hodia😊ako dlho ti robila ? A ako sa ti zatiaľ páčia ?

pusinka_1
autor
8. jún 2024

@riesska123 sú super až na to že som tam bola skoro 5 hodín... Ďakujem 🙂🙂

olusik112
8. jún 2024

@pusinka_1 prepač za otazku od veci ale čo robiš v keni? A kde presne v keni si?

pusinka_1
autor
9. jún 2024

@olusik112 bola som s mamou ona mala konferenciu tak som išla s ňou lebo sme tam mali nejaké voľné dni. Bola som v Nairobi, dnes som odletela

olusik112
10. jún 2024

@pusinka_1 wau zavidim ake maš pocity?

pusinka_1
autor
10. jún 2024

@olusik112 akože z copikov alebo z toho že som tam bola?