Život v Košiciach

21. mar 2024

Ahojte Košičania, zaujímalo by ma, ako sa žije v KE? Mne sa vždy toto mesto páčilo + väčšina východniarov čo poznám sú perfektní ľudia (ten prízvuk zbožňujem).
Uvažujem, že si tam pôjdem dokončiť magisterské štúdium, keďže je na UPJŠ môj odbor chválený.
Aké sú podľa vás Košice?😊 čo sa bezpečnosti týka, nájmov, pracovných možností, voľnočasových aktivít atď

vyrovnanaosoba
21. mar 2024

Podľa toho, odkiaľ chceš prísť. Ak z Komárna, tak poď, ak z Bratislavy, tak asi by som prišla len urobiť školu a išla naspäť.
Nie je tu zlý život, aj ľudia sú milí, tak ako aj hnusný h nájdeš. Pracovná príležitosť je, ale či podľa tvojich predstáv, to už neviem.
Čo sa týka podnájmov, tak to neviem, 400e cca za 1izb byt. Podľa toho, čo ponúkajú cez bazos.

viestta
21. mar 2024

Pre studentov je to fajn mesto, praca podla toho co budes studovat, bezpecnost ako kdekolvek inde na Slovensku, nieco je tu lepsie, nieco horsie ako inde

ivangeline
21. mar 2024

Dobre. ;D Pre študentov určite.

mabenn
21. mar 2024

odporucam

autor
21. mar 2024

chcela by som ísť z Banskej Bystrice, do BA som chodila často minulý rok (robila som tam dlhodobý kurz) a nesadlo mi to mesto, ani ľudia, vybudovala som si veľký odpor voči Bratislave po mnohých skúsenostiach🫣 ďakujem ženy, budem rada aj za ďalšie skúsenosti🙂
čo sa týka práce napr v strojárine (priateľ robí v tejto oblasti), sú tam možnosti? viem, že mi stačí otvoriť profesiu- pozerala som samozrejme, ale radšej počujem názory od ľudí žijúcich tam😊
o bezpečnosti som sa pýtala najmä preto, že tam žije veľa rómov, niesom rasistka, ale prirodzene to vzdbudzuje u žien určitý rešpekt- predstava, že by mali ísť samé večer cez sídlisko a stretne skupinu rómov.. dúfam, že to nevyznie zle, nemyslím to tak🙂

lalala94
21. mar 2024

Bezpečnosti by som sa nebála, je to tu úplne ok. Pracovné možnosti tu sú a taktiež aj kultúrne vyžitie, mnoho voľnočasových aktivít, avšak čo sa týka bývania je to podľa mňa otras. Ak si vezmem do úvahy samotnú polohu Košíc a infraštruktúru mesta, je to podľa mňa neskutočne precenené a predražené mesto (okolie mesta detto). Tie ceny nehnuteľností (či už prenájom alebo predaj) sú mimo. Na štúdium podľa mňa ok (tiež som sem prišla kvôli škole), ale na dlhodobé bývanie by som tu už druhýkrát nezostala.

oblecenie99
21. mar 2024

Mesto sa ti páčiť bude. Ľudia fajn, si myslím.. Bezpečnosť v pohode,pokiaľ teda nechodíš po Luniku 9, aj keď ktovie, možno paradoxne by sa ti tam tiež nič nestalo 😁. Na dlho, čo ja viem? Asi to už závisí podľa tvojej profesie, v nadväznosti na to práce a príjmu. Prijmy (AŽ na niektoré výnimky samozrejme) sú dosť porovnateľné s ostatnými mestami na východe, možno jemne vyššie, ale za to bývanie, či už nájom alebo vlastné, je absolútne predražené. Ale že nenormálne. Študovať určite chod, teda poď 😊 bude sa ti tu páčiť a UPJŠ je (teda dúfam, že ešte je) dobrá škola.. no a potom.. uvidíš 😉

lenja123
21. mar 2024

Bezpečnosť je OK, ak si vyberieš bezpečnú adresu, predovšetkým ako bolo spomenuté, vyhnúť sa bývaniu v susedstve rómskych komunít. Nepredpokladám, že pôjdeš bývať priamo na Lunik lX 😅, asi by si tam aj mala problém zohnať byt 😂. Ale aj v okolí tohto sídliska, prípadne iných častí mesta, kde bývajú Rómovia, to môže byť občas hlučné a menej bezpečné. UPJŠ je škola s dobrým menom, ale záleží aj od fakulty a odboru. Zamestnať by si sa nemala mať problém, Saj keď teda netuším, čo ideš študovať. Mám rada toto mesto, je tu všetko čo potrebujem, zároveň to nie je žiadne veľkomesto, s tou Bratislavou ti rozumiem, mám z nej veľmi podobné pocity.

vkatush
21. mar 2024

Ja Košice milujem a nemenila by som ich ❤️

Ale zmenila by som na nich nejaké drobnosti 😂 presne ako píšu baby. Tie ceny nehnuteľností/nájmov sú otrasné. Pridaj teraz k tomu ešte aj parkovanie po novom (drahšom).
Čo sa týka kriminality/bezpečnosti, ja som osobne s tým nikdy nemala problém, nemyslím si, že Košice sú na tom zle.
Alma mater UPJŠ, bolo to fajn, ale som rada, že je to za mnou a už by som tam asi nešla 😂 ale všetko závisí od fakulty, odboru, profesorov, tvojich očakávaní,...
A prácou ak si/ste šikovní tiež nebude asi problém, aj keď strojarina je veľmi široký pojem.
A voľnočasové aktivity si tiež myslím, že nájdeš požehnane, len musíš vedieť, v ktorých skupinách/stránkach/kontaktoch hľadať (naštve, keď zistíš, že niečo už bolo a si to zmeškala).

viestta
22. mar 2024

Pri Kosiciach zanedlho tovoria Volvo, tam budu strojarov potrebovat. A strojar nema problem sa zamestnat ak je v oblasti priemysel a ten v KE je.