Vlakom Košice - Hrebienok

katuch
15. júl 2023

Zdravim ma niekto skúsenosť cestovať vlakom Košice - Hrebienok? Nebola som tam . Chcela by som ísť s deťmi. Po trénovala by som usmerniť

ivangeline
15. júl 2023

KE a Stary Smokovec. Potom hore kopcom. xD

hugigugin
15. júl 2023

@katuch KE - POPRAD, POPRAD - STARY SMOKOVEC, STARY SMOKOVEC pozemná lanovka na HREBIENOK
https://www.lanovky.sk/?page=lan&lan=82

https://m.cp.hnonline.sk/vlakbusmhd/spojenie/?u...

viestta
15. júl 2023

Ked pojdes z Kosic rychlikom o 9:07 a nebude meskat, tak mas hned pripojnu elektricku na Stary Smokovec. Potom pojdes hore kopcom zo stanice, su tam sipky ku lanovke a ta chodi kazdu pol hodinu
No ak ked uz tam budete zajdite aspon na Rainerovu utolnu a k vodopadom. Poobede sa stihate vratit elekrickou pred stvrtoum potom mate osobak do Kosic, o pol osmej ste na stanici
Detom nad 6r vybav poukazky na bezplatnu prepravu (v pokladni na stanici, staci ti fotka) maju cestu zadarmo, staci im "kupit" nulove listky na rychlik, elektricku maju zadarmo s tym preukoazom, ty si kupis listky z KE az do Stareho smokovca, na lanovku si kupite listky v pokladni pri lanovke. Naspat si kupis listky na stanici v Starom Smokvci podla toho, ktory vlak do KE stihate

katuch
autor
15. júl 2023

@viestta ďakujem takto som to potrebovala vysvetliť. 😀V Poprade treba prestúpiť na osobák. Nájdem to v pohode?
Preukaz mám pre staršiu. Mladšia mala teraz 6 r.bude asi potrebná fotka z foto a či mi to vydajú na počkanie.

viestta
16. júl 2023

@katuch na elektricku prestupis bez problemov, z nastupista su schody alebo vytah rovno na nastupiste elektriciek. Preukaz vybavia na pockanie, ale odporucala by som ist skor na vlak aby na to bol cas alebo ho vybavit vopred

katuch
autor
18. júl 2023

Idem sa podeliť o zážitok. Nakoniec sme boli dnes na Hrebienku. Bolo super, necítim si síce nohy ale dali sme to.odchod o 9.07, príchod 21.15. Hotová som, deti úplne. V Poprade sme ltt stihli vlak na Smokovec ale dali sme to. Zlatí ľudia. Museli sme behať, nevedeli sme kam, ľudia poradili. Na hrebienok sme sa vyviezli lanovkou a šli sme rovno na vodopády. Dcéra zbadala že sa dá ísť ďalej tak sme šli. Skončili sme na Zamkovskeho chate. Dala mi to moja 6 r. A boli tam aj menšie deti. Cestou sme sa zastavili na rainerovej chate. Deťom sa páčilo pri vodopádoch.Vrelo odporúčam aj vlakom. Máme zážitok, trošku stresy ale aspoň budeme spomínať

viestta
18. júl 2023

@katuch pekne ste si uzili. Nabuduce date vodopad Skok zo Strbskeho plesa

katuch
autor
18. júl 2023

@viestta to je ďalší plán, ale super