V ktorej pôrodnici v Košiciach môže byť partner prítomný počas celého pôrodu?

poluk
29. jún 2021

Zdravím, mám 2 mesiace do pôrodu a vyberáme pôrodnicu v Košiciach. V ktorej je možné aby bol otecko so mnou ? Myslím počas celého priebehu, nie iba na poslednú fázu. Budem vďačná za vaše rady a skúsenosti. Ďakujem 🙂

oblecenie99
29. jún 2021

@poluk V Novej mohol byť celý čas aj v prvej dobe pôrodnej, jedine nemohol byť pri monitore a pri vyšetreniach, ináč som s nim chodila po chodbe celý čas alebo skákala na fitlopte na tej izbe pre oteckov.. Pri sekcii už samozrejme byť nemohol.

poluk
autor
29. jún 2021

@oblecenie99 Ďakujem 🙂

viktoria1425
29. jún 2021

@poluk v Šaci 🙂

mabenn
29. jún 2021

v Šaci na nadštandardnej sále celý čas pred 3 rokmi, neviem ako teraz počas covid, máš aj skupiny jednotlivých nemocníc tu na MK, tak zistíš viac info

dzoxo
30. jún 2021

@poluk v novej nemocnici určite, neviem ako je to teraz počas covidu ale pred rokom a pól bol môj muž pri mne od začiatku až do konca😊 dokonca aj keď má odniesli na izbu bol pri mne

nataly04
6. júl 2021

@poluk Ahoj ja mam termín v septembri a vybrala som novu nemocnicu. Ak bude môcť bude pri mne sestra ak nie tak to zvládnem sama. Je podľa mňa dosť nepravdepodobné povedať či niekoho pustia k nám k pôrodu lebo každý deň menia situáciu s covidom. A uz teraz začínajú deliť ľudí. Boh vie co bude do septembra a či nepríde aj tretia vlna. Minulý rok mali opatrenia v starej nemocnici typu: ja hore na gynekologickom v 7 tt pár dní pred potratom.. a manžela nechceli vôbec ku mne pustiť.. ledva ho pustili do budovy kde musel vypisovať papiere zeby mi sestricky odniesli aspoň tasku s osobnými vecami. Na izbe rúško. Na WC rúško. Na obed rúško. Mna keď doniesol do nemocnice nemohol so mnou ist nikde. Ani na vyšetrenia. Pred budovou ho otočili a dovidenia.

poluk
autor
6. júl 2021

@nataly04 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Môžem sa spýtať prečo ste si vybrali práve novú nemocnicu ? Rozhodujem sa medzi Novou a Šacou. Ďakujem

nataly04
6. júl 2021

@poluk Aj ja som sa rozhodovala medzi Novou a Šacou ale teraz budem aj častejšie chodiť aj na kontroly a ak nahodou manželovi nedaju voľno a budem musieť isť mhd tak asi tam skolabujem. Niesom z Košíc taže Eurobus a ešte MHD. A mám problemy s tlakom. Predsa Novú mame bližšie a aj moja doktorka mi povedala že v Novej je dobre že maju to tam novšie ako v Starej. Aj som počula už od niekoľkých ludí že je tam aj personám v pohode. V Šaci mi rodila švagriná aj sesternica. Švagrina mala zaplatenú nadštandart. Ale vtedy jak išla rodiť bola obsadená tá izba. Ale obe boli spokojné v Šaci.

nataly04
7. júl 2021

@poluk pre ktorú si sa rozhodla? A kedy máš termín? 🙂

poluk
autor
7. júl 2021

@nataly04 Tie 2 mesiace čo som písala v úvode to som prepískla. Termín mám začiatkom augusta, takže sa mi to kráti a som nerozhodná. Čo sa týka vzdialenosti, tak mám Novú nemocnicu aj Šacu asi tak narovnako keďže tiež nie sme priamo z Košíc. A moja gynekologička je gynekológ-pôrodník takže predpokladám, že budem chodiť ku nej na vyšetrenia až do konca a do pôrodnice už "len odrodiť" teda ak mi nepovie inak. Idem v piatok do poradne tak sa jej popýtam že čo a ako. Keď som sa pýtala známych na skúsenosti s pôrodnicami tak to je veľmi rôzne. A keď som si čítala recenzie tak nechcem ísť nikam 😀 ale podľa toho sa nedá 100% orientovať lebo každý to berie inak.
A v Novej je to teraz nejako prerobené ?
Ty máš kedy termín ? 🙂

nataly04
8. júl 2021

@poluk tak jak píšeš ani ja nechcem isť nikde :D :D len niekde to už absolvovať musíme :D tiež som čítala hororové scenáre :/ ale tak dúfam že bude dobré. Ja mam koncom septembra termín 🙂

jvasenka
8. júl 2021

@poluk stara ma to plus ze ak by bolo nedajboze nieco s dietatkom tak tam maju specialne vybavenie..cize ak by si rodila aj napr v tv a nieco by bolo s babom tak by ho previezli do novej do ke