Štartovací byt na Golianovej

kissova
26. dec 2022

Žienky nenájde sa tu niekto kto býva alebo pozná niekoho kto býva v štartovacom byte na Golianovej ulici? Mala by som pár otázok keďže na magistráte som sa nedozvedela o byte nič, ďakujem

dilino
26. dec 2022

Myslíš mestské byty cez magistrát Košíc. Môj známy teraz dostal po 5 rokoch čakania lenže je ID tak preto. Ináč by čakal ešte dlhšie.

kissova
autor
26. dec 2022

@dilino áno byt od mesta, no my sme žiadali v apríli a schválili nám ho lenže nastal nejaký problém nakoľko majiteľ toho bytu kam máme ísť nemá náhradné bývanie a mesto mu musí dať kompenzačné a musia doriesit najprv toto ,mali sme ho dostať do konca roka teraz sa to posunulo že možno v januári ale nemám žiadne info ani aký veľký je ten byt a čo vlastne sa v ňom nachádza, či je to holobyt alebo má nejaké vybavenie

dilino
26. dec 2022

A nemal tam nič úplne holo byt .Mesto musí mať náhradne byty oni len tak nikoho nevyhodia na ulicu. Známy nedostal po neplatičový ON normálne mu magistrát pridelil byt na základe žiadosti.

kissova
autor
26. dec 2022

@dilino my sme tiež dostali normálne cez žiadosť ale kompenzačné byty má mesto len na luniku 9 alebo Sládkovičovej čo je pomaly to isté a odtiaľ vysťahovali neplatičov , v byte je odpojena elektrina a kým to nedajú na poriadok nemôžu tam nasťahovať tých z Golianovej a tým pádom musíme čakať aj my ,preto som chcela vedieť či tu nie je niekto kto tam býva a vedel by mi napísať čo v byte bolo keď ho dostali aby som sa vedela pomaly zariadiť a zháňať čo nám bude treba

dilino
26. dec 2022

@kissova môj známy hovoril že bol úplne prázdny všetko kúpiť že ani linka kuchynská tam nebola. Aj že maľoval.

kissova
autor
26. dec 2022

@dilino fuuuha ,hľadala som niečo ohľadne bytov na Golianovej ale je tam napísané že majú linku sporák a v ďalšom článku že sú kompletne zariadené tak preto neviem čo môžeme čakať .Známemu nezávidím na jednej strane je fajn že ho vôbec dostal ale musel dosť investovať na začiatok čo v dnešnej dobe je náročné

dilino
26. dec 2022

@kissova no je čakal 5 rokov ale len preto dostal lebo je ID ináč že nie je šanca sú veľké poradovníky. ON dostál od námestia Osoboditeľov električkou na 2 zástavke treba vystúpiť. Smerom na južnú triedu .

kissova
autor
26. dec 2022

@dilino viem že sú rozdelené na sociálne ,kompenzačné ,štartovacie a dôchodcovské, na štartovacie sú dosť prísne podmienky a bolo veľa žiadosti podaných a keď som pozerala poradovník boli sme jediní ktorí prešli ,a čo sa týka ostatních bytov tak tam je strašne veľa uchádzačov v poradovníku