Sonoclinic Košice - screening v prvom trimestri

2. aug 2024

Dobrý deň, čaká ma koncom mesiaca screening v prvom trimestri. Gynekologička mi odporučila Sonoclinic Košice. Máte prosím niekto skúsenosť s tým ako to tam prebieha a či môže byť pri tom aj partner? Robí sa utz. vaginálne alebo už cez brucho? Boli ste spokojné? Ďakujem za skúsenosti.

colombianita
2. aug 2024

Bola som ešte vo feb 2022, platilo sa vtedy 80€ + 10€ za vytlačenú fotku. Vtedy bol covid, takže manžel nemohol, ale o týždeň idem na sonoclinic v PO a teraz už môže. Myslím, že aj na stránke majú uvedené, že partner je vítaný. Teraz mám platiť 95€ a ak chcem foto, tak si mám doniesť vlastne nové zabalené usb. Platba v hotovosti. Preto píšem aj PO,.lebo by to mala byť rovnaká ambulancia s rovnakými pravidlami. Vtedy v 2022 ma zobrali na presne objednaný čas, milá doktorka, presne popisovala každú jednu žilu, orgán, všetko, proste je to také podrobnejšie vyšetrenie ako bežne u vášho gyn. Ja idem síce už na morfo v 2. Trimestri, aj vtedy som tak bola, ale cez brucho, nie vag. Pokiaľ viem, vag. Sa robí len na úplnom začiatku tehotenstva alebo v prípade komplikácií, kedy treba do detailov lepšie vidieť z každej strany.

viky_21
2. aug 2024

Bola som aj v 1 aj v 2 trimestri. A bola som spokojná
Ak nechcete za fotky platiť a stačí vám len digitálna forma tak treba priniesť nový USB kľúč ale originál zabalený ešte. Manžel môže ísť. A robí sa to cez brucho. Cenu už presne nepamätám ale vidí, že mi ze ten prvý bol lacnejší než ten druhý. Ja som bola ešte v roku 2021

autor
2. aug 2024

@colombianita @viky_21 ďakujem vám pekne za skúsenosť, cenu mi teraz hovorila tuším 85€ s tým že keď si prinesiem vlastne usb tak sa za fotky neplati. Ešte sa opýtam, je tam nejaká recepcia kde sa nahlásite alebo ako to tam funguje po príchode? Je možné zaparkovať niekde v blízkosti? Vôbec Košice nepoznám.

viky_21
2. aug 2024

Parkovisko je aj pred Sono clinic ale zaparkovať tam počas dňa je zázrak a je platené keďže je to v centre mesta. Hneď vedla je Aupark tak jedine tam 🙂 je tam čakáren. Hneď ako prídete vám dajú vypísať nejaké papiere a čakáte 🙂

226lenka
2. aug 2024

Ultrazvuk sa robí cez brucho. Cena je 85 eur, keď chces fotky a video, treba si doniesť nové, ešte zabalené USB, alebo môžeš kúpiť to ich za 10 eur. Doprovod partnera je povolený. Recepcia tam nie je. Prídeš, sadnes a čakáš, vyjde sestrička a spýta sa na tvoje meno. Potom ti dá vyplniť taký dotazník. Potom keď sa dostaneš na rad už pôjdeš na ultrazvuk a po ňom ti ešte vezmú krv. Ale to len pri prvotrimestralnom usg. Parkovať sa tam dá, ale je to platené parkovisko

minax
23. aug 2024

Bola som tam v júni na prvotrimestralnom a idem aj teraz v septembri na morfologicky.je to moje tretie tehotenstvo,prvé 2 som bola na usg v Myslave,a rozhodne sonoclinic hodnotím veľmi pozitívne..personál bol veľmi milý,pani Dr. všetko detailne povysvetlovala,dokonca nám povedala aj pohlavie už na tom prvom,aj keď stále ešte čakáme na ten druhý usg či sa to potvrdí.oproti Myslave neporovnateľne lepší zážitok.zobrali nás presne načas,čo bolo obrovské plus,v Myslave sme vždy čakali minimálne 2 hodiny,kým nás vôbec prvýkrát zobral dnu,aj to väčšinou posiela mamičky vonku sa poprechádzať,takže tam zabralo vyšetrenie aj pol dňa.

autor
23. aug 2024

@minax ďakujem 🙏 čaká nás to budúcu stredu tak verim že krásne uvidíme drobca a že bude všetko v poriadku 🙏

minax
24. aug 2024

Držím palce nech je všetko v najlepšom poriadku,a aby ste si užili zážitok ❤️

autor
26. aug 2024

@minax @226lenka Ďakujem, hlavne dúfam že bude všetko v poriadku ❤️ inak ešte sa chcem opýtať, niekto spomínal že dávajú vypisovať nejaké papiere po príchode - to vypisujem v čakárni alebo až niekde pri sestričkách? Ide mi o to či keď ma zavolajú tak má ísť hneď so mnou dnu aj manžel alebo či ma najprv zavolajú samú len niekde ku sestričkám vyriešiť tieto formality 😀 vôbec si neviem predstaviť ako to tam prebieha a takéto veci mi spôsobujú celkom stres, tak prepáčte že sa takto hlúpo pýtam, ale pomôže mi to vnútorne sa ukľudniť keď budem vedieť čo ma čaká 😀

226lenka
26. aug 2024

Zbytočne nestresuj. Ten formulár čo máš vypísať, to je na max. 3minúty, to budeš vypisovať v čakárni zatiaľ čo budú vyšetrovať pacientku pred tebou. To vypíšeš len meno, priezvisko, adresu, poisťovňu a podpíšeš že súhlasíš s vyšetrením a s cenou za vyšetrenie. Potom ťa ešte pošlú na WC a keď príde na teba rád ťa zavolajú dnu aj s mužom. Držím palce❤️

minax
27. aug 2024

Stres z neznámeho je normálny,to je prirodzené 🙂 držím palce nech všetko dopadne najlepšie ako môže ❤️daj prip potom vedieť ako bolo..ja som tam išla s malickou dušičkou,lebo môj dr 2 týždne pred týmto vyšetrením nameral plod o cca 2 týždne menší než by mal byť a hrozne som sa bála že niečo nie je vporiadku,nakoniec tam sedel veľkostne na deň presne a vo všetkom ma ukludnili a ešte aj pohlavie povedali ako bonus čo som ani nečakala tak skoro ❤️oni ťa vo všetkom naviguju čo bude treba,veď tam ženy nechodia každý týždeň tak žiadna nevie čo má robiť 🙂