SonoClinic Košice

bobik87
24. aug 2021

ahojte dievcata🙂mam na Vas otazocku ci si nepamatate alebo neviete do akej skumavky sa berie krv na kombinovane vysetrenie usg+krv do 14 tt. a ci vysetrenie robia cez brucho? dakujem

nafka0483
24. aug 2021

@bobik87 Neviem do akej skumavky - asi ani nerozumiem otazke, chces vediet ako vela krvi beru? Ja nemam odbery rada, cize sa nepozeram, nevidela som skumavku, ale odber bol kratucky, na hematologii alebo imunologii mi brali oveeeela viac.
Vysetrenie ultrazvukom sa robi cez brucho.

marticka85po
24. aug 2021

@bobik87 ak myslis 1.skrining,krv mi bral moj gynekolog do 4.skumaviek,a sono mi robili cez brucho,ale bolo to v Sono clinic Presov.

bobik87
autor
24. aug 2021

@nafka0483 dakujem za odpoved. potrebujem vediet aku skumavku pouzivaju na kombinovany test. usg +krv na kombinovany screening v 1.trimestri v sonoclinic. ja potrebujem priniest krv v skumavke. odbery u svojho gynekologa mam uz za sebou. aj 4x usg. preto chcem vediet ci cez brucho lebo mne gynekolog musi robit transvaginalne lebo cez brucho nic nevidi. mam tam jazvu a zrejme kvoli tomu ze je na prednej stene myom.

bobik87
autor
24. aug 2021

@marticka85po dakujem za odpoved. ano je to cez brucho bezne ale pre mna zrejme nie ked nic nevidno. a dost mam tych usg cez transvaginalne ked tam kazdy tyzden dava sondu a potom to 2 dni boli.

marticka85po
24. aug 2021

@bobik87 inak ja mam tiez myom na prednej stene a naposledy mi lekar robil sono zo spodu v 7tt.odvtedy vzdy len cez brucho. Vzdy bolo pekne vidno. Cize u teba moze byt skor ta jazva problem.a v Sono clinic maju omnoho kvalitnejsie sono ako ma obycajny gynekolog.

bobik87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
24. aug 2021

@bobik87 V Sonoclinic ti vezmu krv, nemusis nic nosit. Ale ked chces vediet, tak zavolaj priamo im do akej skumavky beru.

Neviem preco ta vaginalne sono boli, ani preco ti ho robia s plnym mechurom, mne ho do 12tt robila gynekologicka tiez vaginalne, lebo cez brucho nic nevidela, ale nie s plnym mechurom a nikdy ma nebolelo. Od 12tt len cez brucho.

Ak si specificky pripad, tak treba sa na klinike vopred informovat, dohodnut ake su moznosti

bobik87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nafka0483
25. aug 2021

@bobik87 Naco to budes nosit ty?? Ved si odnes potom rovno do labaku, naco ti klinika bude robit kuriera s krvou do labaku?

A lekara zmen ked sa ti nepaci co robi. Tak ako tebe na klinike nemozu dvihnut hocikedy tak im nedvihas hocikedy ty tak co chces?

ivakva
25. aug 2021

Akoze, ja som bola tehotna 2020, a teda Sono Clinic Ke má zazmluvnene laboratórium na Kukucinivej a tam robia odbery na skríning. Takze ak chceš priniesť svoju krv sama, tak nie len by som sa dohodla so Sono Clinic, ale ešte aj zavolala na Kukucinovu, že akú skúmavku, koľko atd, aby Ti to tam potom aj zobrali. Nie že prídeš a nebudú chvieť zobrať, lebo majú iný protokol…

Takisto, ako písali baby vyššie, 1.trimester morfologicky USG sa robí už cez brucho a s prázdnym muchurom. Pred USG Ťa ešte raz pošlú vicikat sa.

Ak mas pochybnosti o USG cez brucho alebo všeobecne o USG, zase je najlepšie zavolať a dohodnúť sa cez telefón resp na konzultáciu pred USG. Ty si môžeš myslieť veľa veci, ale len oni Ti presne povedia, že aké možnosti máš.

livka_
25. aug 2021

@bobik87 v sonoclinic krv neberú, daju ti výmenný listok na Kukučínovu. Ak mas jazvu a myom, bude ti robit usg spodom. Usg nie je nebezpecne pre dieta. To co je za hlupy nazor 🧐

babovka2321
25. aug 2021

Ako, ze neberu krv? Mne v prvom trimestri normalne tam vzal krv doktor, ktory mi robil aj vysetrenia

nafka0483
25. aug 2021

@livka_ Info mas z akeho obdobia? Bola som tam v juni a krv mi normalne vzali tam, aj kazdej jednej co bola objednana. Mozno kedysi posielali inde, ale to teraz neplati.

maxi2
25. aug 2021

@bobik87 neviem do akej skúmavky berú krv ,ale berú tam krv. Ja som bola minulého roku v októbri v 1. trimestri ma poslal môj gynekológ lebo nič nevidel cez svoj ultrazvuk. Ale na klinike mi normálne robili ultrazvuk cez brucho. A posielajú na wcko pred vyšetrením

livka_
25. aug 2021
nafka0483
25. aug 2021

@livka_ Fiha, ja som bola 3.6. :D a pri objednavani mi povedali, ze mi vezmu krv a tak aj bolo. Aj vsetkym ostatnym brali krv priamo tam hned po usg vysetreni.

livka_
25. aug 2021

@nafka0483 tak mna poslali tam, netusim.. nejaky dovod mali.. 🍀☮️

nafka0483
26. aug 2021

@livka_ Pocula som, ze kedysi tak robili a potom uz brali krv tam, ale prekvapilo ma, ze sme boli 2 dni od seba a jedna tak a jedna tak :D ktovie preco

bobik87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobik87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bobik87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz