Sociálne zariadenie pre matky s deťmi - Košice

knihomol34
30. júl 2022

Ahojte ocitla som sa s dcérkou vo veľmi zlom stave, priateľ (už bývali ) išiel do Holandska robiť, zrazu z ničoho nič prestal snami komunikovať a pred pár dňami som dostala telefon od majiteľa že nevyplatil nájom, ja momentálne dostávam len rodinný prídavok na dcéru, pred mesiacom mi skončila dohoda v práci a ostala som bez roboty.Majitel nám dal 2 týždne aby sme sa vysťahovali z bytu.S rodičmi vôbec nnie som v kontakte tam nemôžem ísť.Vedeli by ste mi poradiť nejaké sociálne zariadenie pre matky s deťmi kde má zoberú aj bez toho aby som mala trvalý pobyt v Košiciach ? Ďakujem za odpoveď 🙂

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@knihomol34
Neviem ti poradit konkretne zariadenie, ale viem, ze nemoze vam najomca dat 2 tyzdne na odstahovanie sa, je tam urcite viac casu, mozno az 2-3 mesiace na vypratanie bytu. Cize oznam mu - pisomne, ze v zmysle zmluvy a v zmysle zakona, ktory to upravuje sa vypraces dovtedy a dovtedy - vypocitaj si ten cas od oznamenia ukoncenia zmluvy.

A cim skor si hladaj pracu, aby si sa dokazala uzivot, a od byvaleho frajera vyzivne na dieta aspon 300 eur

tora23
30. júl 2022

Moja (asi hlúpa) otázka, možno vyhodiť na ulicu matku s dieťaťom? Je mi jasné, že ani jedna zo strán nechce byť v takej situácii...
Tebe treba vybaviť výživné a nájsť novú robotu, takto predsa nemôžete fungovať ani v azylovom dome. Nepíšeš koľko má dieťa rokov..?

tora23
30. júl 2022

@zmrzlinka2021 ono otázka asi je, na koho meno bol byt prenajatý. Odpoveď bude asi "ex"

cocolino234
30. júl 2022

@zmrzlinka2021 je dosť možné, že tam zmluva ani nebola, v takom prípade ich môže vyhodiť zo dňa na deň. :/ Ale inak presne tak, ak zmluva bola, tak sa na ňu treba odvolávať.
@tora23 to tam nehrá rolu, ak je v zmluve napr. 30 dní, tak 30 dní má na vysťahovanie a celých 30 dní sa tam ani nemusí nachádzať ale podľa zmluvy má čas.

@autorka ak máš rodičovský príspevok, tak si skús nájsť aj nejaké študentské bývanie, zdieľaný byt napr. s mamičkou s podobným osudom, ak by sa ti nepodaril azyl.

jenn82
30. júl 2022

@knihomol34 myslim, ze na KVP je Dorka a na Furci je tiez krizove centrum, na Adlerovej

knihomol34
autor
30. júl 2022

@tora23 dcéra má 2 roky.Robotu hľadám už mesiac,niekoľko krát som bola na pohovor ale vždy pozerajú to že mám malé dieťa a že ako budem robiť keď ochorie atď.

abbey1
30. júl 2022

@knihomol34 Zájdi na mestský úrad v mieste bydliska. Ak sa jedná o mesto, s najväčšou pravdepodobnosťou majú nejaké sociálne zariadenie a budú ťa vedieť nasmerovať.

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@cocolino234
@tora23
Neviem ako sa na to presne pozera - nie som pravnicka, ale vraj zmluva moze byt aj ustna. Cize majitel mal normalne odvadzat dan. Cize ak sa bude vyhrazat, idem na danove a neriesim dalej.
Ak je zmluva a je na exfrajera, v zmluve by mal byt aj pocet povolenych osob bez ohladu, ci byva s frajerkou alebo kamosom.

knihomol34
autor
30. júl 2022

@tora23 bohužiaľ my s dcérou nie sme v zmluve

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@knihomol34 No je logicke, ze hladia na to kto bude robit, ked dieta ochorie. Oni hladaju cloveka na pracu. Ty by si tiez nechcela zamestnat a platit niekoho, kto bude viac doma ako v praci. Si vezmi, ze ti bude chodit po ocr, potom sa hodi na dovolenku... no super...naco taky clovek?

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@knihomol34 zmluva je nakolko osob?

abbey1
30. júl 2022

@zmrzlinka2021 A majiteľovi bytu bude kto platiť výdavky, keď prestali platiť nájom?

dilino
30. júl 2022

Ahoj na Furči na prvej zástavke je stredisko krízovej intervencie piše tam že len s trvalým alebo prechodným pobytom v Košiciach ale skús možno budeš mať šťastie popripade sa tam nahlasiš.je to bývanie ako v bytoch doma najviac tam môžeš byť 2 roky a potom budeš asi musieť odisť ale za 2 roky sa pozbieraš.Je to na Adlerovej ulici v Košiciach to je prvá zástavka.Zodpoveda za to Bc.Iveta Lukačková-Vedúca núdzoveho bývania tč: 055/671 04 04.Meil:lukackova@skrin.sk.O tom som vedela skús sa informovať možno ťa zoberu alebo Ti aspoň poradia.Držim palce.A ten tvoj priateľ čo sa po ňom zlahla zem ved to je nezodpovedný prepáč debil.Odide preč a necha ťa napospas aj s maličkou ved to je katastrofa pýtať si od neho výživne blbec jeden.Na tom KVP je ta Dorka tam je kontakt:Hemerkova 23 tč:0948 601 022.Meilova adresa je:info@centrumdorka.sk.Skús zavolať v pondelok.Držim Ti veľmi palce.

0silvia0
30. júl 2022

@knihomol34 ak ma dieta 2 roky, urcite mas len pridavok na dieta? Ved mas narok na rodicovsky prispevok.
Kazdopadne navstiv mestsky urad, oddelenie pre rodiny s detmi a porad sa tam. Vybavit nahradne vyzivne a mali by ta nasmerovat a pomoct.
Ked si chodila do prace, kto sa ti staral o dieta? U toho cloveka nevies najst pomoc?

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@abbey1
Prave preto treba komunikovat s nim. Urcite nie je normalne zit "bezplatne" u niekoho, a prave nato je urcita vypovedna lehota, aby ten clovek mohol odist. A ak je pricetny, dohodne si splatkovy kalendar, aby svoje dlhy uhradil.

ivangeline
30. júl 2022

Urcite zavolaj na tie cisla...kt su vyssie a minimalne to daru rady a moznosti a informacie..co mozes spravit..

zmrzlinka2021
30. júl 2022

@0silvia0 a aj na nejake vyzivne na opustenu matku

dilino
30. júl 2022

Našla som ešte v Košickej Novej Vsi to je Furča-Lingov.Ulica sa vola Poľna 1 Krizove centrum pre matky a deti. Zodpoveda za to pán Mgr.Miroslav Frida kontakt na neho je Tč:055/671 45 94.Skús v pondelok zavolať aj tam.

annamalaga
30. júl 2022

Nestalo sa mu niečo v tom Holandsku? Kontak na jeho rodinu nemáš?

dilino
30. júl 2022

A predtým sa TI ozyval pravidelne z Holandska.A posielal peniaze na nájom a odrazu neprišlo nič.Ak bol taký že pravidelne posielal a odrazu toto tak si mysli, tiež že sa mohlo niečo stať.Ved sa da aj ambasáda kontaktovať.Nadiktuješ údaje potom kde pracoval v akej firme a ONI to zistia prešetria a dostaneš odpoved.Alebo potom sa s kontaktovať s niekým s jeho rodiny.

knihomol34
autor
30. júl 2022

@dilino nestalo sa mu nič to viem na isto dnes som rozprávala s jeho kamarátom a včera spolu volali

dilino
30. júl 2022

@knihomol34 a to je vaša spoločna dcérka.Skús zavolať do tých centier ktore som ti dala.Na tej Furči na prvej zástavke tam byvaju vo forme klasickeho panelakového byvania majú pridelene byty.Nečakaj naňho a čo sa s tebou pohadal.Dcérka je vaša spoločna ak áno ani na svoje dieťa male nemysli ked už na teba nie tak aspoň na dcérku.

lalala94
30. júl 2022

@autorka, presne ako píše @dilino ohľadom tej Adlerovej a len doplním, že zástavka je Kalinovská, chodí tam 17, 71, 72, 55. Držím palce. Na budove majú veľkú ceduľu, takže ich vieš aj ľahko nájsť. Niekto tu ešte spomínal Dorku - Dorka je na sídlisku KVP. Posledná zástavka, taktiež spoje 71, 72. Skús pozrieť ich stránku: https://www.centrumdorka.sk/dorka-kosice/

Pred pár rokmi som tam robila dobrovoľníčku, riaditeľka mi vtedy hovorila, že majú problém s kapacitami, ale možno by sa tam našlo jedno miesto voľné, resp. dve.

heleninamama
31. júl 2022

@valeria_h Toto pribudlo včera. A nie je to ojedinelý prípad, azylové domy sú preplnené takýmito prípadmi. Tu sa treba zamyslieť nad tým, čo čaká tú ženu a akú budúcnosť má pred sebou to dieťa. A potom uražať.